Zprávy / Festivalové

Ment oznamuje nová jména

Ment oznamuje nová jména

redakce | Zprávy / Festivalové | 29.01.2023

Devátý ročník festivalu MENT se uskuteční na více než patnácti koncertních a konferenčních místech v Lublani. Festival se tradičně zaměřuje především na začínající umělce. Nepostradatelnou součástí je konference, která přitahuje stovky profesionálů z celého světa, kteří do Lublaně přijíždějí, aby si užili bohatý hudební program, navázali nové známosti, setkali se s profesionály z balkánského regionu, posílili své kontakty a získali nejnovější informace o trendech v hudebním průmyslu. Letos MENT chystá The Baltic Focus, společnou iniciativu věnovanou živé scéně Estonska, Lotyšska a Litvy, která přinese širokou škálu interpretů, profesionálů, prezentací a konferenčních témat týkajících se pobaltských států. Své vystoupení chystá rapper Wu-Lu, noisoví veteráni Zahir, producent Zouj, shoegazoví Just Mustard, český experimentální projekt Nivva nebo slovenští Tittingur a Sam Handwich.

MENT také spojuje síly s lublaňským festivalem elektronické hudby a zvukového umění Sonica a platformou Shape+ s exkluzivně kurátorovanou stagí, která představí elektronickou hudbu z východní Evropy. Letošní konference se zúčastní zakladatel a umělecký ředitel Sonicy Martin Bricelj Baraga a šéf Shape+ Michael Brenner a v rámci MENT's Specials proběhnou dva workshopy absolventů ShapeE+ Wojciecha Rusina a Katariny Gryvul.

Info

MENT Ljubljana 2023
29.-31. 3. 2023
Lublaň, Slovinsko
web festivalu

foto: Jan Kuča

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Festival Končiny mení svoju lokalitu

redakce 26.03.2023

Hlavným cieľom festivalu zostáva i naďalej objavovanie nových hudobných končín pričom návštevníci sa môžu tešiť na mená domácej i zahraničnej nezávislej hudobnej scény.

Lisabonská edice Sónaru proběhne už příští týden

redakce 25.03.2023

Na sklonku března vystoupí Folamour, Max Cooper Live, WhoMadeWho, VTSS, Rui Vargas, KiNK Live, Mochakk, I Hate Models, Or:la, Héctor Oaks Live, SHERELLE x Kode9 a další.

Nový tachovský Festival Muziq

redakce 24.03.2023

Návštěvníci se můžou těšit na deset interpretů, z nichž určitě největší pozornost vyvolá rozpustilý tanečník, milovník disca, starých samplerů a analogových syntezátorů.

Rico Nasty, Rozi Plain a Duo Ruut na Pohode

redakce 23.03.2023

Line-up festivalu Pohoda sa rozrástol o ženské mená súčasnej svetovej hudobnej scény.

Unikátní koncerty v kostelech i zbrusu nová jména oznamuje Moody Moon Noize

redakce 22.03.2023

Program čtvrtého ročníku Moody Moon Noize bude opět žánrově doširoka rozpřažený, s akcentem na čerstvé zástupce domácí a slovenské scény.

Tallinn Music Week nabídne hudbu, umění i nápady

redakce 22.03.2023

Tallinn Music Week v květnu již po patnácté zaplní estonské hlavní město hudbou, uměním a nápady zítřka!

Beseda přihazuje The Murder Capital

redakce 21.03.2023

Dramaturgové třicátého ročníku festivalu pokročili do další fáze výběru kapel a hlásí potvrzené dvě třetiny programu.

Postmodern Jukebox na Groove Brno

redakce 21.03.2023

Projekt s oblibou kombinuje moderní popové a rockové hity s klasickými žánry jako jazz a swing.

Obscene Extreme 2023 přiveze Carcass i Suffocation

redakce 21.03.2023

Již tradičně se to nejdůležitější zdaleka neodehrává jen na pódiu, ale v moshpitu nalezneme nevěsty i nejrůznější zvířecí druhy.

Tauron Nowa Muzyka posiluje lineup

redakce 18.03.2023

Festival již dříve oznámil vystoupení interpretů jako jsou Billy Woods, Helena Hauff, Oneohtrix Point Never, Sudan Archives nebo William Basinski.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace