Zprávy / Festivalové

Metalová veselice Czech Death Fest láká na legendy i objevy

Metalová veselice Czech Death Fest láká na legendy i objevy

Jiří Kubalík | Zprávy / Festivalové | 11.06.2021

Vloni se kvůli epidemii musel 12. ročník Czech Death Festu odložit, letos se metalová veselice do autocampu Brodský u Červeného kostelce vrací. Metalový Open Air proběhne 17. - 19. června se (skoro výhradně) českým lineupem, ve kterém nechybí legendy, klasikové i aktuální objevy. Jedno podium, tři dny a 35 kapel. Čtvrteční program je ve znamení domácích legend – deathmetaloví klasikové Tortharry zde poprvé představí své nové album Altars of Ignorance a oslaví třicet let existence. Stejné výročí mají i ostravští Malignant Tumor. Ve stejný den vystoupí i death/industrialoví Mean Messiah a večer uzavřou thrashoví Shaark.

Klasikové Bigboss Band nebo Debustrol jsou na programu Czech Death Festu v pátek. Spolu s nimi také grindcore stálice Poppy Seed Grinder nebo postblackový objev Daerrwin. Večer uzavře audiovizuální projekt Postcards From Arkham míchající post-rock, folk a atmosférický black metal. Jediný „zahraničním“ vystupujícím jsou slovenští Doomas. V sobotu se představí třeba Drom čerstvě ocenění v ceně Břitva za klip roku. Ve stejné anketě se na osmém místě v kategorii Album roku umístili Elbe s deskou Eschatology, kterou také v ATC Brodský představí. Ve stejný den zahrají také Hnus umírající, Dead Carnage, Brutally Deceased nebo Fleshless. Vrchol festivalu obstarají V.A.R., Root a Glutalax.

Info

Czech Death Fest
17 - 19. června 2021
Autocamp Brodský u Červeného kostelce
fb event

foto © Mária Karľaková

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Přehlídka MaMA Festival and Convention se blíží

redakce 26.09.2021

Na festivale a konferenci MaMa se každoročně potkává více než šest tisíc hudebních profesionálů a je tak největším setkáním podobného druhu ve Francii.

Prichádza festival Hudba sveta Žilina

redakce 25.09.2021

Siedmi ročník festivalu opäť prinesie všetkým milovníkom hudby rôznych kultúr dva dni plné kvalitnej a nesmierne pestrej hudby.

Mezipatra nabídnou vítěze z Cannes nebo dokument Moniky Treut

redakce 24.09.2021

Tématem 22. ročníku je Oslava života. Kromě celovečerních, krátkých nebo dokumentárních snímků nabídne festival oblíbenou Industry sekci.

Lunchmeat Moon 2021

redakce 23.09.2021

Lunchmeat festival už klepe na dveře, klepe v nejasných beatových vzorcích, luštíme jeho kody.

Knižní festival LITR je tu

redakce 22.09.2021

Prašina s Vojtěchem Matochou, básně s Petrem Borkovcem, Nejkrásnější české knihy a otevřené ateliéry. A svazky dalšího!

Hudba za klima potřetí

redakce 21.09.2021

Třetí ročník hudebně klimatického minifestivalu tentokrát v Olomouci. Vystoupí Khoiba.

Přírodní saunový festival Hiki Joki

redakce 20.09.2021

Kromě nekonečného saunování v různých potírnách se na louce chystají i jiná smyslová dobrodružství. Včetně gurmánských, mystických nebo hudebních.

Prague Music Performance představí Braxtona, Brendela i členy King Crimson

redakce 20.09.2021

PMP se zaměřuje na klasickou, jazzovou a experimentální hudbu. Do svých projektů integruje i další umělecké oblasti, jako je výtvarné, filmové a slovesné umění.

Be2Can odkrývá všech jedenáct filmů

redakce 19.09.2021

Berlín, Benátky a Cannes po roce okleštěných festivalů otevřely své brány naplno a Be2Can se tak vrací s širokou nabídkou.

Opavský páv už za měsíc

redakce 19.09.2021

Na půdě Slezské univerzity proběhne další ročník mezinárodního festivalu studentských filmů Opavský páv.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace