Zprávy

Metastavy, Observatoř

Metastavy, Observatoř

redakce | Zprávy | 03.11.2020

Pražská soul/jazz/rapová skupina Metastavy se dala dohromady před třemi lety a loni vydala debutovou nahrávku Až vyrostu, díky které byla nominována na hudební ceny Vinyla. Za mikrofonem stojí klávesistka Anna Hokešová, která uvádí nový singl: "Dopsala jsem to první den tohoto roku, v kocovině po Silvestru. Pro mě je hlavně o tom, co se v člověku děje, když věci nejdou podle plánu. Člověk jen kouká a vevnitř to zvláštně vře. Pak se plně rozvinul tenhle rok a nějak to k tomu víc a víc sedělo. Navíc je to naše poslední písnička s Ursulou, která se rozhodla jít vlastní cestou. Ale pokud ještě někdy budou koncerty, tak už víme, že s námi bude hrát naše kamarádka Ashley Abrman.” Singl byl nahrán v Brně se zvukařem Dominikem Konečným z Kabinetu Múz a o mix se postaral Jakub Šindler (Bert & Friends, Never Sol).

Info

Metastavy
Bandcamp

foto © Jiří Straka

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Žižkovská noc podesáté

redakce 16.06.2021

U příležitosti obnoveného předprodeje to máme prvních pět desítek umělkyň a umělců, kteří v říjnu zahrají v jednom ze spřízněných klubů.

Proběhne elektronický Hotspot a mini festival Czech Music Crossroads

redakce 16.06.2021

Czech Music Crossroads uvedou například Radka Baboráka, Bratry Orffy, Beatu Hlavenkovou nebo Clarinet Factory.

Bert & Friends zahrají na střeše Radost, pak tour

redakce 16.06.2021

Vstupenky byly vyprodány během pár hodin, a proto se kapela rozhodla přidat ještě jeden koncert, který se odehraje hned následující den.

Kasárna Karlín zahajují léto. Bude i malá stage

redakce 15.06.2021

Oblíbený pražský kulturní spot, Kasárna Karlín, oznamuje letní program. Mezi červnem a zářím přivítá několik kapel. Na place přibude i malá stage.

Punxtreffen Zarch v Blšanech

redakce 15.06.2021

Můžete vyrazit na festival Punxtreffen Zarch, kde zahraje mnoho kapel a projektů nejen z okruhu Hluch Crew.

Be4eight v 7:40 vydal první album s názvem 7:40

redakce 15.06.2021

Be4eight se věnuje tvorbě beatů a elektronických hudebních ploch v kombinaci s akustickými nástroji, bicími a kytarou, na které zásadně hraje sám.

Zuby nehty jsou v San Francisku

redakce 15.06.2021

Zuby nehty jsou nezaměnitelné nejen v textech, ale i v rockových beatech, které hnětou folkové melodie s punkovým feelingem do originálního tvaru.

Jednota Polom představí producentku Ziúr i umělce spjaté s kolektivem Nyege Nyege

redakce 14.06.2021

Rok po magickém jednodenním festivalu na kalvárii Ostré, který byl oceněn nominací na Vinylu v kategorii Počin roku, se volný promotérský kolektiv Jednota vydává na další sakrální místo.

Big Thief i Poets of the Fall přijedou příší rok

redakce 14.06.2021

Na své české fanoušky Big Thief nezapomněli a v rámci svého prvního evropského turné zahrají v klubu MeetFactory. V Roxy vystoupí finští Poets of the Fall.

Stone Smoker opět povstává z popela a kouře

redakce 14.06.2021

Mezinárodní undergroundový festival se uskuteční ve Skalákově Mlýně v Meziříčku.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace