Zprávy / Festivalové

Mezinárodní komiksový festival KOMA

Mezinárodní komiksový festival KOMA

redakce | Zprávy / Festivalové | 02.06.2023

Mezinárodní komiksový festival KOMA letos opět přináší výběr české a zahraniční komiksové tvorby. Hlavním tématem 9. ročníku festivalu je Deadline.

Představeny budou komiksy nových a zavedených autorek a autorů, studentek a studentů výtvarných škol. Program výstav a přednášek doplní projekty z oboru ilustrace, malby, multimedií, oděvní nebo herní tvorby. Již tradičně se uskuteční komiksový battle nebo storytelling spojený s živým malováním a také večerní koncerty. Pro návštěvníky bez rozdílu věku jsou připraveny výtvarné dílny. Festival završí benefiční malování. Výtěžek z dražby děl, které vznikají přímo během festivalu, podpoří neziskovou organizaci Ratolest zaměřující se na sociální a preventivní služby určené potřebným dětem, mladistvým a rodinám.


KOMA vyhlašuje nový opencall na téma Deadline. Výzva je určená všem, kteří rádi kreslí komiksy. Vybrané práce budou vystaveny po dobu festivalu a autoři je budou mít možnost představit širokému publiku.

Téma Deadline. Fenomén, který tolik vystihuje současnost a tolik určuje budoucnost. Nepřetržitá výkonnost a produktivita. Opak dobrého žití. Tlak společnosti na hraně fyzického a mentálního zdraví. Negativní a neurotická povaha nevyhnutelnosti deadlinu, za nímž se skrývá zdánlivá konečnost a neměnnost. Deadline není možné odsouvat, deadline se plní. Kde je bod zlomu? Co je po deadlinu? Jaké jsou následky? Deadline nese na druhou stranu i pozitivní významy. Může být cílem, výzvou nebo poučnou cestou. Jeho dosažení pak úlevou, euforií a toužebným odpočinkem…

Info

KOMA
12.–⁠15. 10. 2023 Brno
web festivalu

foto © se svolením festivalu KOMA

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Lunchmeat Festival začíná

redakce 22.09.2023

V pondělí začíná program festivalu v CAMPu, kde se představí díla připravená speciálně pro místní obří plátno o rozměrech 20 x 4 metry.

Knižní veletrh LITR ve znamení fauny a flóry

redakce 20.09.2023

Víkend plný tvůrčích workshopů, výstav, autorských čtení a hudebního programu bude probíhat především v šapitó před pavilonem a ve sbírkových sklenících Flory.

Le Guess Who? 2023 oznamuje kompletní line-up

redakce 19.09.2023

Je libo legendární ESG z jižního Bronxu, která zde předvede svůj vůbec poslední evropský koncert, Alana Sparhawka z Low nebo společné představení Catariny Barbieri a Space Afrika?

Dream Or Die, festival psychedelického snění

redakce 19.09.2023

Nabitý hudební program láká také na výstavu obrazů, poezii, přednášení a další aktivity.

Mladí ladí jazz-fest zatnul do živého

redakce 18.09.2023

K hvězdným jménům světové jazzové a experimentální scény přibyli francouzsko-alžírští Acid Arab kombinující elektronickou hudbu s tradiční arabskou kulturou.

Boleslam, festival slam poetry

redakce 17.09.2023

Během dvou dnů proběhne více než 24 tematických slamových exhibic, při kterých vystoupí největší jména tuzemské slamové scény.

Ji.hlava se zaměří na ženské režisérky

redakce 16.09.2023

Letošní program nabídne také přehlídku dokumentárních děl ve virtuální realitě.

Festival Spontana na kraji Brna

redakce 14.09.2023

Spontana je pole, na poli zelený ostrůvek a v něm betonový bazén ve kterém 23. září imploduje hned několik těles.

Space X uvede Davida Boultera, Arveho Henriksena nebo nový projekt HRTL

redakce 13.09.2023

Podzemí skvostu pražské funkcionalistické architektury obsadí koncerty, křty nových alb i výstavy.

Hlukovæ Mystéria i letos

redakce 12.09.2023

Dva dny, dvě místa, více než dvacet vystupujících. A hluk, spousta hluku.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace