Zprávy / Pozvánky

Midwife i nová koncertní série Velvet Suicide

Midwife i nová koncertní série Velvet Suicide

redakce | Zprávy / Pozvánky | 20.10.2022

Černá je dobrá! V Kabinetu múz rozjíždejí večery zaměřené na styly jako jsou darkwave, coldwave, postpunk, synthpop, new wave, EBM nebo gothic rock. V rámci nové koncertní série Velvet Suicide, budou kabinetáři vybírat žánrové lahůdky z celého světa. Prvním večerem z této série budou Fotocrime, SDH a M!R!M. O měsíc později Lebanon Hanover, Body Of Pain a Blood Pact. Midwife přiveze svůj zasněný zpěv a dronující kytaru. Povinnost pro fanoušky Grouper nebo Julianny Barwick.


Fotocrime? To je temný samet, darkwave-postpunk a chladnost synth zvuků s odkazem na německé EBM pionýry. Už potřetí do Brna dovezou chladné bicí automaty a vrstvené syntezátory. Jejich monochromatická jasnost elektronického zvuku se setkává s živelným post-punkem hnaným basou, zvonícími kytarami i nezaměnitelným Pattersonovým barytonem. Semiotics Department Of Heteronyms alias SDH. To je temná, industriální, ale i krutá a sexy elektronická hudba z Barcelony. M!R!M je sólový projekt Jacka Milwaukeeho. Podivné darkwave ukolébavky pro zlomená srdce.

Minimalistický dark wave, který vychází ze dvou bijících srdcí. Lebanon Hanover je ledově chladná post-punková odpověď na dnešní odcizený svět. Dvě postavy v mlze, které pojí temný syntezátorový zvuk, tepající basová linka a melancholické texty. Jejich hudba bývá přirovnávána ke gotickému rocku/post-punku z 80. let, jakou hráli Siouxsie and the Banshees, The Cure nebo Bauhaus. Jedněmi z dalších hostů večera budou výtvarní umělci Tereza Ovčačíková a Jan Vytiska aka Body Of Pain, kteří dovezou hudební doprovod ke konci světa. Cold synths for warm-hearted vampires. Blood Pact, epic love darkwave electro music, ve kterém svoje hudební i vizuální temné pudy zformovali Paula Cantare a Yak Hottcutt z kapely Piča z hoven.

Midwife je ponurý experimentální hudební projekt, kterým multiinstrumentalistka Madeline Johnston dokáže z ukrutné bolesti vykouzlit romantiku. Hudba něžná a vzdušná, stejně jako temná a těžká. Letos v únoru a březnu navíc absolvovala velkou šňůru ve Spojených státech, kde supportovala Deafheaven a květen tráví opět na turné po USA, ale tentokrát dělá společnost The Body. Brňákům dobře známý Rhys Braddock z Nového Zélandu připravil materiál Metronome Blues a Gerda Blank pro sólové vystupování. Tento Rhysův samostatný výlet pod hlavičkou Metronome Blues je pestrou směsí alternativních žánrů. Mix náladových, atmosférických kytarových a klavírních skladeb s minimalistickými beaty a elektronikou.

Info

Velvet Suicide:
Fotocrime (de) + SDH (es) + M!R!M (uk)
20. 10. 2022 20:00
Kabinet múz, Brno
Fb událost

Midwife (usa) + Metronome Blues (Rhys Braddock sólo, nzl)
23. 10. 20:00
Kabinet múz, Brno
Fb událost

Velvet Suicide:
Lebanon Hanover (uk/de) + Blood Pact + Body Of Pain
24. 11. 2022 20:00
Kabinet múz, Brno
Fb událost

foto © Marilena

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Årabrot, Jaye Jayle a Karin Park v Underdogs'

redakce 29.09.2023

Tvorba Karin Park je jako dělaná pro fanynky a fanoušky výrazných hudebnic jako jsou Zola Jesus, Chelsea Wolfe, Jenny Hval nebo Anna Von Hausswolff.

V Divadle Archa zazní skladby Philipa Glasse

redakce 29.09.2023

Účelem ansámblu bylo rozvíjet interpretační praxi, která by splnila nebývalé technické a umělecké nároky jeho skladeb.

Hudobníčky ovládnu Tabačku Kulturfabrik

redakce 27.09.2023

Marina svojimi vystúpeniami necháva publikum v nemom úžase a prináša si so sebou prívlastky ako “mladšia Björk”.

Akropolis Underground spouští Slast

redakce 26.09.2023

AU je kulturním podhoubím, začátkem pro převážně neznámé interprety, kteří zatím nejsou tolik v zorném poli.

Dílo Jeremyho Dellera v Kunsthalle Praha

redakce 26.09.2023

Síla elektronické hudby v jeho svérázné lekci prostupuje generace i geografické lokace, má až mytologickou a rituální povahu.

Nyege Nyege Night ve Fuchs2

redakce 25.09.2023

Label Nyege Nyege se významně podílí na budování africké hudební scény a šíření místní undergroundové produkce do světa.

Další klubová noc crave ve Fuchs2

redakce 23.09.2023

Highlighty podzimní edice jsou DJ Mell G, Animistic Beliefs, Celaviedmai nebo Taahliah.

Producentka Sierra i ukrajinští Go_A v Praze

redakce 22.09.2023

Pavlenko pracuje s tradiční vokální technikou a nejen díky tomu se kapele daří udržovat ukrajinskou lidovou hudbu živou i pro nejmladší generace.

Rock Café uvede This Will Destroy You

redakce 21.09.2023

Jejich zvuk má různobarevné spektrum a obsahuje vlivy shoegaze, ambientu, doom metal a postrocku.

HaDivadlo rozezní Nekonečný valčík Jiřího Bulise

redakce 21.09.2023

HaDivadlo připravuje vzpomínkový večer na hudebního skladatele a dlouholetého spolupracovníka mnoha alternativních divadel.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace