Zprávy / Festivalové

Mighty Sounds představují nová jména v programu

Mighty Sounds představují nová jména v programu

redakce | Zprávy / Festivalové | 08.04.2015

Mighty Sounds je třídenní hudební festival, který se koná každoročně v červenci v Táboře. Festival se soustředí především na punk a punkrock, rock'n'roll, hardcore, reggae, ska, rockabilly, indie rock a hudební styly a scény, které se od nich odvíjejí anebo s nimi úzce souvisejí. Specialitou festivalu je fakt, že každoročně představuje hlavně zahraniční jména, která tvoří přes 80% line-upu a jsou doplněna tím nejlepším z především žánrové scény v ČR – zkrátka nic, co by připomínalo tzv. českou festivalovou klasiku. Koho tu máme pro další ročník mimojiné a vedle jmen typu Enter Shikari, Sick of It All, Architects, Dub Incorporation, Terror Batmobile nebo Cockney Rejects?

Peklo, které dokáže pětičlenná parta z Osla, rozpoutat na pódiu, už návštěvníci Mighty Sounds mohli okusit na vlastní kůži. Kluci se vracejí zpět na místo činu se svým rock'n'rollovým nášupem. Dohromady se dali v roce 2004 a hudební kariéru odstartovali debutem Pain Is Temporary, Glory Is Forever. Momentálně se The Carburetors zavřeli do studia a makaj na dalším "killer albu", takže se zdá, že návrat bude veliký.


Další partička, Bombshell Rocks, skvěle doplní skandinávské kolegy The Carburetors. Švédská punk'n'rollová metelice vznikla v roce 2005 a debutovala o rok později s deskou Who's the Real Bastard. Na svém kontě mají Bombshell Rocks pět alb, z nichž poslední s názvem Generation Tranquilized vyšlo minulý rok a kapela se s ním vydala na dlouhé turné po Evropě, USA a Japonsku. Rolling Bowling z Číny měli premiéru už v pražském Bubnu před rokem a nutno dodat, že se nám tam jejich rockabilly líbilo. Svižné pekingské trio, které vzešlo z popela punk rockové party Defy v roce 2008, má na svém kontě eponymní EP z roku 2012 a debutové album Marriage Is Not My Favourite Thing z roku 2013. Nenechte si tyhle čínské The Peacocks s hromadou ultra melodických pecek ujít.


China Shop Bulls, další kapela na seznamu má sice také v názvu Čínu, ale pochází z anglického Leedsu a místo rockabilly můžete očekávat pořádnou dávku bláznivého rave punku okořeněného ska, rapem i drum'n'bassem. Tohle je opravdu šílená parta pro fajnšmekry, který holdujou crossoveru napříč všemi styly. Na scéně se pohybují od roku 2006 a za sebou mají celou řadu koncertů a festivalů zvučných jmen po boku celé řádky kolegů, které jste už u nás měli možnost vidět. V rámci Oje tu máme ještě jednu street punkovou partu, která má společného basáka s Booze & Glory, a tak slovo dalo slovo a do Tábora přijedou všichni pěkně pospolu. Seaside Rebels jsou horkou novinkou a na svém kontě mají zatím jen debutové EP Changing Time. Singl Wrong Or Write se dočkal i videa.

Info

Mighty Sounds vol. 11
3. - 5. 7. 2015
Letiště Čápův dvůr, Tábor

www.mightysounds.cz
www.facebook.com/mightysounds
www.twitter.com/MightySounds

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Aktuální sestava Brutal Assault 2021

redakce 28.09.2020

Další nová jména do line-upu festivalu budou nadále přibývat. Jejich oznamování lze očekávat v následujících týdnech.

4+4 dny v pohybu představí uměleckou scénu i budoucnost vzdělávání

redakce 24.09.2020

Jubilejní 25. ročník festivalu 4+4 dny v pohybu se letos zaměří na prezentaci domácí umělecké scény a téma vzdělávání.

The Comet Is Coming na Pohode 2021

redakce 20.09.2020

Aké zvuky zostanú po totálnej zvukovej deštrukcii? Kto povedie tých, čo prežili do nových sonických svetov? Kto zmapuje nové hranice?

Festival Ostrava Kamera Oko nabídne dvě vize budoucnosti

redakce 19.09.2020

Diváci se mohou těšit na unikátní audiovizuální noc, projekci letního kina ve Vítkovicích i pásmo soutěžních snímků, které bude akcentovat země výrazně zasažené epidemií.

Festival Struny podzimu staví plovoucí scénu

redakce 17.09.2020

Dramaturgie festivalu se opírá o impulzy napříč hudebními obdobími a žánry a zprostředkovává svému publiku unikátní, intimní zážitky na různorodých festivalových scénách v Praze.

Ji.hlava letos: podněcující, inspirující, živá!

redakce 16.09.2020

Letošní ročník Ji.hlavy začíná za šest týdnů, ale už teď je jasné, že bude jiný než ty předchozí.

Tábor meets Unijazz

redakce 11.09.2020

Můžete se těšit na jednodenní festival umělců, projektů a hudebníků z Tábora. Nebude chybět ani tiskařský workshop, hlasová dílna a další aktivity.

Jazzanova vs. Electro Deluxe. V Brně.

redakce 11.09.2020

Za více než třináct let existence vnesla Jazzanova do klubové hudby eleganci a precizní muzikálnost, z ní si naopak vypůjčili citlivost pro taneční rytmy.

Noc divadel se letos zaměří na udržitelnost

redakce 11.09.2020

Více než polovina respondentů odpověděla, že si aktivně uvědomují naléhavost ekologických otázek a snaží se zmírňovat environmentální dopady své činnosti.

Beseda u Bigbítu bude mít dvoudenní zimní edici

redakce 10.09.2020

Mezi prvními potvrzenými jmény Besedy u Bigbítu Winter Edition jsou Katarzia, Viah, Palma, sinks, Severní nástupiště a Tamara.