Články / Rozhovory

MissinCat: Hudba a obraz spolu musí ladit

MissinCat: Hudba a obraz spolu musí ladit

Anna Mašátová | Články / Rozhovory | Do 06.05.2017

Multiinstrumentalistka, která si jednoho dne sbalila kufry a z rodného Milána se přestěhovala do Berlína, vydává v těchto dnech EP Forces. Tomu předcházela čtyři řadová alba, filmová hudba, předskakování The xx nebo Amy Winehouse. MissinCat se rozhodně nefláká, ostatně přesvědčit se můžete sami v Café V lese 5. května. Caterina Barbieri alias MissinCat podpoří na charitativním koncertu Chráněné bydlení Slapy pro lidi s mentálním postižením.

Na svém, v těchto dnech vydaném, EP Forces máš plejádu skvělých hostů – Me and My Drummer, Robot Koch, La Boum Fatale a další. Jak jsi je vybírala?
Zkrátka jsem se sama sebe zeptala, se kterými německými umělci bych ráda pracovala. A právě ona pětice reagovala se značným entuziasmem.


Tvé obaly alb, klipy i promo fotografie jsou vizuálně pestré, barevné, někdy lehce retro. Kdo za tím stojí, spolupracuješ s grafiky nebo je to tvá idea?
Vždy kooperuji s grafiky a filmaři. Sama mám hodně nápadů a vždy chci být součástí kreativního procesu. Hudba a obraz spolu musí ladit a reprezentovat to, čím jsem.

Na turné jsi teď se švýcarsko-německou skupinou Lorraine, proč oni?
Propojil nás můj manažer, který je znal, a já myslím, že jsou skvělí. A teď, když jsem je viděla naživo několikrát, to mohu říct opravdu důrazně a nahlas (smích).


Sama jsi přispěla k několika soundtrackům, třeba ke snímku Omamamia, kdyby sis ale mohla vybrat, k jakému filmu bys ráda složila hudební doprovod?
Jednoznačně k barevným a podivným filmům Wese Andersona.

Je něco, bez čehož se na turné neobejdeš? Tedy kromě nástrojů, samozřejmě…
Potřebuji se dobře najíst a dát tělu i hlasivkám odpočinek, což je ale během šňůry těžké. Taky potřebuju milé lidi kolem sebe, takže mám tu nejmilejší kapelu i crew nemám si na co stěžovat. (smích)

Info

MissinCat (it/de) + Lorraine (ch/de)
5. 5. 2017, Café V lese, Praha
www.akcecihla.cz
www.missincat.com
www.facebook.com/events/1415149621883025

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Deset lásek ze Žižkova: Pavel Karous

redakce 19.09.2020

Deset tipů na to, čeho si při příští návštěvě všimnout, kam zajít na pivo a kde si zanadávat na necitlivou výstavbu od autora projektu Vetřelci a volavky.

Vstupní prohlídka: Sketchbook Quartet

redakce 15.09.2020

Sketchbook Quartet je vídeňský jazzový kvartet, jehož členové sdílí svěží pohled na hudební improvizaci a kreativitu. Jaké další indicie nám dali?

Moon Crew #30: Matěj Krč

redakce 14.09.2020

Brno meets Praha, hardcore straight edge meets ořechovka. Jubilejní díl Moon Crew odhaluje našeho letitého fotografa Matěje Krče.

Colin H. van Eeckhout (Amenra): Nikto si v poslednej dobe nesiahol na dno

Lucia Banáková 13.09.2020

Za dvadsať rokov existencie toho Amenra stihli pomerne dosť, vydali šesť albumov z cyklu Mass, založili kolektív spriatelených projektov a tak trochu i vlastné náboženstvo.

Pořadatelská: Martin Režný (Hlukovæ mysteria)

redakce 09.09.2020

Můžete ho znát jako organizátora, ale i hudebníka, preferuje hraní v improvizačních kolektivech, u Korobushka records vydává pod nickem Sakkikangas.

Pořadatelská: Antonín Kocábek (Kaštan – scéna Unijazzu)

redakce 08.09.2020

V Pořadatelské zve Tonda na řadu koncertů, které v Kaštanu proběhnou a samozřejmě taky na UniMoon!

Jiří Jirák (Indican): Je to o spolupráci kultur, ras a principů

Vojta Chmelík 05.09.2020

Jak se v Indican setkávají různé kulturní a hudební vlivy a jak pracuje s mystikou a intuicí? A jaké mají Indican cíle?

Petr Vyšohlíd (Meat-House Chicago I.R.A.): Nával invence se nedal zvládat aneb osudový střet hardcoreu s popartem

prof. Neutrino 03.09.2020

Při setkání na jedné královéhradecké pivní zahrádce jsme potkali Petra Vyšohlída - frontmana kultovní hardcoreové formace devadesátých let Meat-House Chicago I.R.A.

Dmitri Bezkorovainyi: Bělorusové nikdy nebyli tak jednotní a aktivní jako nyní

Michal Pařízek 01.09.2020

Dmitri pracuje jako hudební manažer a novinář v Minsku, je velkým podporovatelem běloruské hudební scény a právě on napomohl jejímu mezinárodnímu zviditelnění v posledních letech.

Pořadatelská: Ewelína Ai-Fen Chiu, Tereza Odehnalová, Daniel Vlček (Šamana ztráta)

redakce 26.08.2020

Víte, co se vznikne, když spojíte hudebníky z Ba:zel a promotérku z Mood? Festival v prostředí Prachovských skal s výběrovým, převážně elektronickým line-upem.