Zprávy / Nové desky

Místa kam se nechystáš podle Audio Attaché

Místa kam se nechystáš podle Audio Attaché

redakce | Zprávy / Nové desky | 09.01.2023

Audio Attaché po singlech Zprávy, Spojovatelka a nejnověji Holešovice, vydávají své druhé řadové album Místa kam se nechystáš. Nahrávka vznikla v Tajným studiu producenta Jana Brambůrka v Ústí nad Labem. Místa kam se nechystáš vyšlo 12. prosince 2022 na labelu Yannick South.

Na nové desce se kapela posunula od syrovějšího pojetí předchozího alba 200 lidí k propracovanějším aranžím, přiklonila se ke zvuku svých dávných vzorů i současných hrdinů, žánrově na pomezí indie, shoegazu někde snad až postpunku. Skladby jsou více ve středních tempech, přes prolínající se kytarové plochy probleskují pulzující klávesy a ve dvou písních i foukací harmonika. Novinkou je hostující vokál Terezy Gabrielové, který pomáhá dokreslit atmosféru textů Vladimíra Mikeše. Místa kam se nechystáš vtahují do nejistého světa, světa hledání, periferií velkoměst, vysídlených vesnic, ale i naděje, že nic není ztraceno, že film se ještě promítá a možností je mnohem víc.


Současný zvuk je výsledkem delší spolupráce Audio Attaché a producenta desky, Jana Brambůrka, který se nakonec v průběhu natáčení stal i baskytaristou kapely. Na nahrávce se mimo současných členů kapely podílel i všestranný muzikant Martin Doležal a svou stopu v některých písních zanechal také Ondřej Ježek.

Info

Audio Attaché –⁠ Místa kam se nechystáš (Yannick South, 2022)
Bandcamp kapely

foto © Kristýna Šaarová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Alegorie Fæ Bestia

redakce 28.03.2023

Skrze osm písní, kdy každá je dedikovaná buď bájné, fiktivní nebo kultovní bytosti, posluchač navštíví jiné světy, tělesné podoby a emoce.

Fokular a Talk=Trouble vydali Silent Spring

redakce 27.03.2023

Silent Spring je monolitická koláž, ve které se těžké drone/metalové plochy volně prolínají s útržky rapových tracků.

Petr Marek (Midi Lidi) jako Muzikant Králíček

redakce 24.03.2023

Hodinová deska Předseda obsahuje jedenáct osobních písní, které deníkovým způsobem reflektují současné období autorova života.

Fedor Gál nahral album s kapelou Drť

redakce 23.03.2023

... aby pripomenul tragický deň vzniku Slovenského štátu, ktorý kolaboroval s nacistickým Nemeckom a pričinil sa o vyvraždenie, vyhnanie a vyvlastnenie desiatok tisícov spoluobčanov.

Mr. Pink and the Bad Thoughts vydávají EP

redakce 15.03.2023

Po několikaletém hledání správného setupu vydává pražská trojice Mr. Pink and the Bad Thoughts eponymní EP na desetipalci.

Amelie Siba vydává třetí desku, Gently Double A

redakce 13.03.2023

Smutek a trpké smíření z minulých nahrávek na novince vystřídala naděje, sklony k sebedestrukci nahradila aktivní sebepéče.

Příběhy Jany Vébrové, Kameny ze dna

redakce 12.03.2023

Lehněte si do proudu a nechte kolem sebe obtékat rozmanité melodie, poetické texty a nezaměnitelný hlas Jany Vébrové.

P/\ST vydává Tinnitus

redakce 12.03.2023

Tinnitus je o neustálém honu za úspěchem. O běhu bez cíle za prchlivým vítězstvím. O představě dokonalosti neutuchajícího výkonu.

Krajina Ró s klipem i novou deskou

redakce 11.03.2023

Mlhoviny jsou albem barevným, místy rockově úderným, jinde zase až romanticky křehkým, ale především albem písničkovým.

Tryo s novou deskou

redakce 10.03.2023

Kapela tryo nahrála u Amáka v Golden Hive Studios novou desku Iodine Clock Reaction. Předznamenává ji singl Droplets.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace