Akce

Model/Actriz a Lip Critic poprvé do Česka

Model/Actriz (us)
07. 08. 2024 20:00
Bike_Jesus, Praha

Kapela Model/Actriz 7. srpna zamíří poprvé do Česka, konkrétně do pražského klubu Bike_Jesus. Lip Critic přijedou tamtéž 17. září. V režii Heartnoize Promotion.

Tvorba Model/Actriz čerpá z repetitivnosti a fyzičnosti elektronické hudby, kterou rozkládá a znovu skládá dohromady s kytarou a baskytarou do výsledného noise-rocku. Industriální zvuky se tu potkávají s texty zkoumající lidskou touhu a tělesnost, stejně jako městské prostředí a život v něm. Album Dogsbody je zasazené do městské krajiny protkané nadzemní železnicí a jejím všudypřítomným hukotem, který Model/Actriz otiskli do své debutové desky. Dogsbody si pohrává s dualitou přírody jako bytosti, která je zároveň obyčejná i ohromující.


Od klasického punku k postmodernímu popu pro budoucnost bez žánrů. Newyorská kapela Lip Critic hraje na samplery, dvoje bicí a k tomu samozřejmě nechybí vokály – netradiční sestava nástrojů jim umožňuje tvořit hudbu od hardcoru po divoké noisové struktury. Lip Critic vznikli v New Yorku v roce 2018, největší pozdvižení ale vzbudila jejich první dlouhohrající deska z letošního roku Hex Dealer. Americká kapela si na ní pohrává s nejrůznějšími hudebními postupy a tématy, texty alba se často zaměřují na tělo a způsoby, jakými se naše vnitřní funkce propojují vnějšími předměty, aby vyřešily strádání duše. Každá skladba zpracovává širokou škálu emocí, které nepostrádají silnou taneční energii.

Info

Model/Actriz (us)
7. 8. 2024 20:00
Bike_Jesus, Praha
Fb událost

Lip Critic (us)
17. 9. 2024 20:00
Bike_Jesus, Praha
Fb událost

foto © se svolením Wasserman Music

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Bob Dylan v Praze

redakce 19.07.2024

Americký zpěvák a skladatel Bob Dylan se vrací do Prahy, aby potěšil své fanoušky nezapomenutelnými koncerty. Hned třemi.

Poison Ruïn si vezmou Bike Jesus

redakce 18.07.2024

Crust punk inspirovaný oi!, postpunkem a dungeon synthem, s velkým důrazem na melodie a temnou středověkou estetikou, s lyrikou odkazující na anarcho ikonografii.

Jednota a Glory Affairs uvádějí Rắn Cạp Đuôi

redakce 17.07.2024

Rắn Cạp Đuôi je skupina z Ho Či Minova města, která vychází z internetové hyperreality a patří k mimořádně ceněným zástupcům experimentální elektroniky.

Glitterer s Bibione v Underdogs'

redakce 16.07.2024

Sám Glitterer mezi stěžejními vlivy zmiňuje například kapely Lilys, Unrest, Fugazi a Nation of Ulysses, ale i britské 70s a 80s kapely.

Sestry Garcíovy s Tomášem Liškou v Lodžii

Barka Fabiánová 16.07.2024

Ojedinělý koncert sesterského dua s česko-španělskými kořeny za doprovodu předního kontrabasisty proběhne ve Valdštejnské lodžii v Jičíně.

Sport na půdě

redakce 15.07.2024

Kapela Sport z francouzského Lyonu se vrací po pětileté odmlce. Jejich osobitý styl, kde kombinují prvky punku, indie a ema, si našel spoustu fanoušků.

Společný koncert Bardo a Ankramu

redakce 15.07.2024

Přestože jsou všechny skladby originální, mluvící vlastním jazykem, v Bardu lze nalézt i jistou fiktivní příchuť slovenského folklóru.

Šimanský & Niesner v Džungli BKAO

redakce 14.07.2024

Jan, řečený Člověk Krve, si nese slovo sen i v rodovém jméně. Z magických prostor jeho písní se noří živé postavy, důvěrně známá místa i povědomá slova.

Psychedelic Porn Crumpets ve Futuru

redakce 14.07.2024

Odkud by měl do světa proudit ten nejlepší psychedelický rock, když ne z Austrálie.

Berlin Atonal představuje nový projekt Openless

redakce 11.07.2024

Poté, co v loňském roce přešli na dvouletý režim, představují Openless jako sérii tří výjimečných koncertních večerů plných audio-vizuálních zážitků.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace