Zprávy / Nové desky

Modern Studies s novou deskou a klipem

Modern Studies s novou deskou a klipem

redakce | Zprávy / Nové desky | 10.12.2020

„To hlavní je porozumění. Tušíte, o co kapele jde, a ona ví, o co jde vám. Něco takového je teď asi potřeba,” píše Jiří Špičák v recenzi na lednové album Modern Studies ve Full Moonu #108. Půl roku uplynulo a kapela je zpět s novým materiálem. Čas, který by po vydání alba bývali strávili na turné, využili k nahrání dvou nových EP, z nichž první vychází 10. prosince na Fire Records. Materiál byl z části nahrán v klubu Glad Café ve skotském Glasgow, z části pak ve studiu v Pumpkinfieldu. Vydání EP doprovází i nový klip k singlu The Falling Light.

K pozadí vzniku desky kapela dodává: „Odstřihli jsme se od našich běžných postupů psaní desky, abychom vytvořili něco pomalého a těžkého. Stejně pomalého jako život, který také plyne v jedné nekonečné písni. K tomu jsme připojili jemné bicí, kytary, harmonium, xaphoon, kukačky, chimes a housle.“ Deska je rozdělena do dvou částí, z nichž první Life Flows In Endless Song je jemnější a následující EP The Body Is A Tide bude prozkoumávat temnější terény a dále pracovat s bujícím experimentálním rejstříkem.

Info

Modern Studies – Life Flows In Endless Song’ (Fire Records, 2020)
Bandcamp kapely

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vychází debut noiserockových Sinks

redakce 13.05.2021

Trojice autentickým způsobem klopýtá a překračuje překážky, které skýtá zlomyslná každodennost jednoho z nejživějších českých měst.

The Ills zrekonstruovali svoj prvy album aj s nikdy nevydanou skladbou

redakce 13.05.2021

Myšlienka na možné prepracovanie materiálu z debutu prišla práve po oslavách 10. narodenín, kde kapela v pôvodnom zložení hrala niekoľko starých skladieb.

Floex vydává herní soundtrack - Papetura

redakce 12.05.2021

Hudba na Papetura Soundtrack odráží křehkost papíru, strach ze samoty a destrukce i naději a přátelství.

František Skála & Provodovjané

redakce 11.05.2021

„Na nenáviděné dechovce, kterou nás – máničky – krmili komunisti, není ve skutečnosti nic špatného, říká František Skála.

Nová deska Ruinu

redakce 11.05.2021

Pražské trio Ruinu vydává po čtrnácti letech a třinácti živých nahrávkách první studiové album Left Behind.

Gurun Gurun vydali benefiční album

redakce 10.05.2021

Čtveřice Gurun Gurun doposud vydala dvě alba na japonsko-britském labelu Home Normal, absolvovala japonské turné a hrála například i v londýnském Café Oto.

Malé lesní ukolébavky Tomáše Háčka

redakce 09.05.2021

Ambientní struktury plné pestrých atmosférických nálad, melodických střípků a hudebních nápadů, které bez přestání tepou na bránu vaší fantazie.

Marián Slávka vydáva odtlačok svojej duše s číslom dva

redakce 09.05.2021

Líniu intímnej klavírnej tvorby kombinovanej s elektronikou rozvíja Marián Slávka v ôsmich nových skladbách na albume Vláska 2.

Ticho před pandemickou bouří podle Plusminusnula

redakce 07.05.2021

Čtveřice Plusminusnula přichází po čtyřech letech s novým albem. Jmenuje se Nový zprávy žádný a zachycuje atmosféru společnosti konce desátých let.

Banausoi vydávají debutové album Imagines

redakce 06.05.2021

Kolekce zvukových příběhů je utkána tkanivem radikální improvizace a mytologie antického Řecka.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace