Akce

Molchat Doma přivezou novou desku

Molchat Doma (by) + Urban Heat (us)
22. 11. 2024 19:00
Lucerna Velký sál, Praha

Po dvou a půl letech se nespoutaná běloruská parta Molchat Doma vrací do Prahy. Velká Lucerna 22. listopadu bude snad dostatečně velká, aby se dostalo na všechny fanoušky. Nenechte si tuhle smršť post-punku, new-wave a synth-popu ujít. Tentokrát se můžeme těšit na novou desku Belaya Polosa i na special guests v podání amerických Urban Heat.

Molchat Doma vznikli před sedmi lety v běloruském Minsku, dneska tvoří z Los Angeles. Jejich muzika je temná a současně se na ni dá tančit, má v sobě spoustu goth energie. Prorazili v roce 2020, kdy nasbírali víc než milion zhlédnutí na YouTube a stali se fenoménem na Bandcampu. Ten samý rok se vystřelila skladba z jejich druhé desky na TikToku. Pokud si myslíte, že nevíte, o čem je řeč, pusťte si song Bedpan (BorisRyzhy) neboli Судно(БорисРыжий). Ve stejném duchu kapela pokračuje. Nasbírali přes 600 milionů streamů, 8,4 miliardy zhlédnutí videí (z toho 6,62 na TikToku) a na YouTube mají 590 tisíc odběratelů.


Protože do Prahy v listopadu dorazí s novu deskou. Po čtyřech letech vydávají album s názvem Belaya Polosa. Deska vyjde 6. září 2024 a měla by být syrovým svědectvím o změnách ve složité době. Právě mnoha změnami kapela za poslední roky prošla, především tedy její členové v osobním životě, a všechno, co se událo, se do jejich muziky propisuje.

Info

Molchat Doma (by) + Urban Heat (us)
22. 11. 2024 19:00
Lucerna Velký sál, Praha
Fb událost

foto © se svolením D Smack U Promotion & Red Triangle

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Bob Dylan v Praze

redakce 19.07.2024

Americký zpěvák a skladatel Bob Dylan se vrací do Prahy, aby potěšil své fanoušky nezapomenutelnými koncerty. Hned třemi.

Poison Ruïn si vezmou Bike Jesus

redakce 18.07.2024

Crust punk inspirovaný oi!, postpunkem a dungeon synthem, s velkým důrazem na melodie a temnou středověkou estetikou, s lyrikou odkazující na anarcho ikonografii.

Jednota a Glory Affairs uvádějí Rắn Cạp Đuôi

redakce 17.07.2024

Rắn Cạp Đuôi je skupina z Ho Či Minova města, která vychází z internetové hyperreality a patří k mimořádně ceněným zástupcům experimentální elektroniky.

Glitterer s Bibione v Underdogs'

redakce 16.07.2024

Sám Glitterer mezi stěžejními vlivy zmiňuje například kapely Lilys, Unrest, Fugazi a Nation of Ulysses, ale i britské 70s a 80s kapely.

Sestry Garcíovy s Tomášem Liškou v Lodžii

Barka Fabiánová 16.07.2024

Ojedinělý koncert sesterského dua s česko-španělskými kořeny za doprovodu předního kontrabasisty proběhne ve Valdštejnské lodžii v Jičíně.

Sport na půdě

redakce 15.07.2024

Kapela Sport z francouzského Lyonu se vrací po pětileté odmlce. Jejich osobitý styl, kde kombinují prvky punku, indie a ema, si našel spoustu fanoušků.

Společný koncert Bardo a Ankramu

redakce 15.07.2024

Přestože jsou všechny skladby originální, mluvící vlastním jazykem, v Bardu lze nalézt i jistou fiktivní příchuť slovenského folklóru.

Šimanský & Niesner v Džungli BKAO

redakce 14.07.2024

Jan, řečený Člověk Krve, si nese slovo sen i v rodovém jméně. Z magických prostor jeho písní se noří živé postavy, důvěrně známá místa i povědomá slova.

Psychedelic Porn Crumpets ve Futuru

redakce 14.07.2024

Odkud by měl do světa proudit ten nejlepší psychedelický rock, když ne z Austrálie.

Berlin Atonal představuje nový projekt Openless

redakce 11.07.2024

Poté, co v loňském roce přešli na dvouletý režim, představují Openless jako sérii tří výjimečných koncertních večerů plných audio-vizuálních zážitků.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace