Zprávy / Úplňkové

Moody Moon Noize vol. 4: Hermetik v podzemí kostela, rapové naděje i německý hypergroove

Moody Moon Noize vol. 4: Hermetik v podzemí kostela, rapové naděje i německý hypergroove

redakce | Zprávy / Úplňkové | 14.06.2023

Festival Moody Moon Noize vol. 4 oznamuje kompletní program. K dříve oznámeným jménům jako Berlin Manson, Post-hudba, Manon meurt nebo Nikol Bókové přibývá dalších 14 programových bodů včetně slovenského rapera Čavalenkyho, čerstvé vítězky soutěže Startér Radia Wave Marjari, německého producenta Zouje nebo vybraných zástupců aktuální rapové a elektronické scény. Moody Moon Noize vol. 4 se odehraje během tří dnů 24.–26. srpna 2023 v Chomutově, pořadatelé čtvrtého ročníku butikového festivalu – hudební magazín Full Moon, promotérské platformy Heartnoize a Mood a místní spolek Kuprospěchu – oživí hned několik pozoruhodných městských prostor, například Oblastní muzeum, kostel sv. Ignáce, Městský park nebo barokní jezuitskou kolej.


Program čtvrtého ročníku Moody Moon Noize bude opět žánrově doširoka rozpřažený, s akcentem na čerstvé zástupce domácí a slovenské scény. Žhavá jména doplní ověřené jistoty, v jednání jsou také zahraniční účastníci. „Stejně jako každý rok se těším na neotřelé složení interpretů a jejich zasazení do různorodých a často velmi specifických míst konání. Líbí se mi myšlenkové pochody za jednotlivými bookingy – nikdy totiž nešlo o prvoplánové nastřelení programu. Jinak tomu nebude ani letos,” dodává k dramaturgii Tereza Odehnalová (Mood). Nová alba v Chomutově představí Post-hudba, slovenské skupiny Xces a Berlin Manson (držitelé ceny Objev roku v letošních Radio_Head Awards), Body of Pain nebo elektronická producentka Fæ Bestia. Ukázky ještě nevydaného repertoáru naopak představí oblíbení Manon meurt, slovenský raper Čavalenky nebo skupina whyohwhy z agilní brněnské scény. Jedním z vrcholů akce bude i unikátní projekce snímku Arvéd, doprovázená společným koncertem tvůrců soundtracku Aid Kida a Pjoniho, kteří za hudbu k filmu nedávno obdrželi Českého lva.

Právě na případě tohoto programového bodu je nejlépe vidět péče, kterou věnujeme umístění jednotlivých koncertů. Projekce totiž proběhne ve sklepení Oblastního muzea pod lodí kostela svaté Kateřiny, kde by se jistě hermetikovi Jiřímu Arvédovi Smíchovskému líbilo,“ říká Michal Pařízek, šéfredaktor Full Moonu a doplňuje: „Ve stejném prostoru proběhne také jedno z mála vystoupení projektu Awoo, přímo v kostele svaté Kateřiny zase zahrají Blue Uandi. Stranou nezůstane ani další místní nádherný kostel svatého Ignáce, kde proběhne v sobotu odpoledne recitál klavíristky a skladatelky Nikol Bókové. Pro její vystoupení objednáváme unikátní koncertní křídlo Bechstein.


Na festivalu Moody Moon Noize vol. 4 vystoupí také zbrusu nová jména jako Ida the Young, Neue Welt nebo Barbora Hora, naděje aktuálního rapu Wodehn & Zzai nebo Anki, podobně jako pečlivě vybrané projekty té nejzajímavější současné elektroniky – IAmNøt, Oblaka, Ancestral Vision nebo pražský kolektiv Glory Affairs, který se postará o jednu z afterparty. Z nedalekého Německa pak přijede se svým hypergroove repertoárem producent Zouj se svou skupinou, v níž najdeme i slovinskou raperku Sahareyu. Umělec vydávající u prestižní značky City Slang by měl být jakousi předzvěstí následujícího ročníku, který bude na německou scénu částečně zaměřen. Moody Moon Noize vol. 4 bude kromě zmíněných kostelů a Oblastního muzea probíhat také na dalších místech chomutovského centra a přilehlého okolí, v Kulisárně Městského divadla nebo v Sadech Čs. Armády, program úvodního dne se odehraje převážně v prostorách místního podniku Café Rouge.

Pro čtvrtý ročník definitivně opouštíme koncept hlavní scény spojené u tradičních festivalů s pozicemi headlinerů. Chceme představit unikátní zážitky v souladu s charakterem a někdy v kontrastu k rozmanitým městským prostorům, nikoliv se fixovat na konzervativní představy o hierarchii scén či line-upu,” komentuje David Čajčík z kolektivu Heartnoize. Podobně pestrý bude také doprovodný program, v němž nechybí tematická procházka po místní architektuře pod vedením Pavla Karouse (Vetřelci a volavky) nebo živě přenášený díl oceňovaného podcastu Vysílač, který bude zaměřen na lokální minulost, s akcentem na poválečné vysídlení německy mluvícího obyvatelstva. Kompletní harmonogram Moody Moon Noize vol. 4. bude oznámen v první polovině srpna.

report z minulého ročníku festivalu najdete zde

Myšlenka na butikový festival s omezenou kapacitou pořádaný na specifických místech vznikla na jaře roku 2020, v době, kdy bylo jasné, že mnoho tradičních akcí nebude možné kvůli koronavirové pandemii uskutečnit. Během prvních ročníků v Mariánských Lázních a v Prachaticích se festival jasně vyprofiloval díky zaměření dramaturgie na současnou domácí a slovenskou scénu s akcentem na premiéry nových projektů, unikátní prostory i programem voleným podle konkrétních lokálních dispozic. Putovní charakter navíc pořadatelům – týmu magazínu Full Moon a spřáteleným promotérským platformám Heartnoize a Mood – nedovoluje podlehnout setrvačnosti a rutině. Každý ročník akce je novou výzvou pro pořadatele i návštěvníky.

Jsme si vědomi, že na publikum festivalu Moody Moon Noize klademe poměrně velké nároky, přesto mám za to, že si během tří let konání tato akce vybudovala stabilní okruh fanoušků, které neodradí ani další vyloučená lokalita,“ říká Pařízek a upřesňuje: „Přesun do Chomutova nemůžeme vnímat jinak než jako další výzvu, zdejší centrum a přilehlé okolí navíc nabízí hned několik specifických lokací a prostor, kterým postavíme program na klíč. V rámci aktivit Full Moonu jde již o několikátou spolupráci se členy spolku Kuprospěchu, kteří mají s pořádáním akcí v Chomutově dlouholeté zkušenosti.

Spolek Kuprospěchu je na Chomutovsku aktivní od roku 2003, v posledních letech se jeho aktivity zaměřují na menší akce, koncerty nebo cyklojízdy. V minulosti jeho členové stáli za třinácti ročníky festivalu Cumbajšpíl, na který by měl Moody Moon Noize vol. 4 částečně navázat. „Dramaturgie našich hudebních akcí si řadu let klade dva hlavní cíle – představit v regionu originální, současná a kritiky oceňovaná jména hudební scény, a to často v netypických prostorách. Spolupráce na Moody Moon Noize je tak díky jeho unikátnímu konceptu zcela logickým vyústěním naší činnosti, kterou díky Full Moonu a dalším zúčastněným můžeme posunout na další úroveň,” říká zástupce spolku Petr Karásek.

Info

Moody Moon Noize vol. 4
24.–26. 8. 2023 Chomutov
Fb událost

Program:
Ancestral Vision, Anki, Arvéd + live show by Aid Kid & Pjoni, Awoo, Barbora Hora, Berlin Manson, Blue Uandi, Body of Pain, Čavalenky, Dokruhu, Fæ Bestia, Glory Affairs, Ida the Young, Ichbin & Maneki Neko, IAmNøt, Manon meurt, Marjari, Neue Welt, Oblaka, Pavel Karous, Post-hudba, Vysílač Live, whyohwhy, Wodehn & Zzai, Xces a Zouj.

foto © mmn

Festival Moody Moon Noize je v roce 2023 podpořen grantem od Ministerstva kultury České republiky, Státního fondu kultury a města Chomutov.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Full Moon #158-159 na Spotify

redakce 04.07.2024

Dvojčíslo přetéká recenzemi alb a hodnocením nových filmů, seriálů a knih. Nezapomeňte na Full Moon Stage na Colours a útulný Moody Moon Noize v Chomutově.

Full Moon #158–159: Kafkovo století

redakce 20.06.2024

Celý svět slaví jubileum sta let od předčasného úmrtí vzývaného spisovatele a Full Moon nezůstává pozadu. Obálka letošního letního dvojčísla patří právě Franzi Kafkovi.

Full Moon #157 na Spotify

redakce 06.06.2024

Pečlivě vybrané nové desky, recenze knih a filmů a spoustu dalšího hledejte na stránkach Full Moonu. Playlist vám udělá společnost!

Full Moon #157: S úsměvem v erbu

redakce 23.05.2024

Full Moon s titulním tématem věnovaným The Smile vychází s úsměvem v erbu a 128 stránkami plnými nejnovějších informací (nejen) ze světa hudby.

Full Moon #156 na Spotify

redakce 08.05.2024

V dubnovém vydání najdete profil americké R&B umělkyně Liv.e, inovátora žánru flamenco Niña de Elche a australského hudebníka Genesise Owusua.

Moody Moon Noize vol. 5: Pustá země, Experimenty i tance na hladině

redakce 30.04.2024

S jedním ze svých pověstných DJ setů vystoupí na hladině místního Kamencového jezera slovenský producent Fvlcrvm.

Full Moon #156: „Dám si víc, já nechci málo“

redakce 24.04.2024

„Dám si víc, já nechci málo,“ zíůvá Annet X na novém albu a Full Moon k tomu ve chvíli, kdy ona ve dvojici s NobodyListenem obráží české kluby, přidává celé…

Full Moon #155 na Spotify

redakce 09.04.2024

Recenzní sekci ovládla skupina Berlin Manson, jejíž nové album Poor but Sexy se stalo deskou měsíce.

Full Moon Coffee: Svěží africké vize

redakce 05.04.2024

K nadcházejícímu jaru jistě přijde k chuti lehká a svěží káva odrůdy Red Bourbon, s malebným chuťovým profilem s výraznými tóny zralých jablek a čaje Roiboos.

Full Moon #155: Na pouštní planetě

redakce 26.03.2024

Čísla věnovaná filmu nejsou v historii Full Moonu ničím výjimečným, drobnohled si zasloužil už vesmír Star Wars nebo stoky Trainspottingu, nyní je na řadě planeta Arrakis.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace