Zprávy

Moonshye vydává singl, chystá desku

Moonshye vydává singl, chystá desku

redakce | Zprávy | 09.10.2020

Česká alternativní písničkářka Moonshye pochází ze Slezska, kde měla vždy blízko k polským hranicím. Po rozhodnutí věnovat se více muzice a vlastní tvorbě se z České republiky vydala nejprve zkusit štěstí v Norsku, kde strávila léto buskingem a odtud se pak přestěhovala do Lodže. Její hudební poezie má mnoho tváří. Osciluje mezi prostými písněmi a vrstevnatými skladbami, mezi efemérním zpěvem a silnějším výrazem.

V roce 2018 si jí všimli organizátoři polského festivalu alternativních písničkářů Opole Songwriters Festival a o rok později již mohla svou tvorbu představit širšímu publiku na Soundrive festivalu v Gdaňsku. Letos jste ji mohli slyšet na festivalu Cool v plotě v Písku. Nyní je Moonshye připravená vstoupit na scénu se svým oficiálním singlem Curtain of the Moon. Píseň je první ochutnávkou z nadcházejícího stejnojmenného alba, které vzniklo v brněnském studiu Rustical Records s producenty Pavlem Šmídem a Martinem Pírem. Píseň Curtain of the Moon má dvě roviny - v té symbolické zpívá o prchavé blízkosti mezi měsícem a letícími oblaky, v hlubší rovině je to však zpěv lásky o hledání krásy v pomíjivosti noci.

Moonshye si ke spolupráci na albu pozvala několik vynikajících hostů, v písni Curtain of the Moon uslyšíte kromě její kytary a vokálů také specifický zvuk nástroje Array mbira v podání Pavla Šmída nebo Asiu Szczęsnowicz na ukulele. Na další písně s atmosférickými vokály a rozmanitými instrumentálním aranžemi se můžeme těšit začátkem listopadu, kdy vychází debutová deska Moonshye s názvem Curtain of the Moon. Pokud Vás zvuk Moonshye zaujal, můžete podpořit její kampaň k vydání desky na Hithit.cz.

Info

Moonshye
fb interpretky

foto © Dominika Strobel

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Helmut Newton: Nestoudná krása k vidění online

redakce 24.10.2020

Newton svým provokativním, a přitom precizním přístupem k módní fotografii a k fotografii aktů navždy změnil pojetí těchto žánrů a stal se vzorem a ikonou.

Pris vydávají singl Tisíce očí

redakce 23.10.2020

Stejně jako na první desce, i zde rezonují apokalyptické syntezátory a postpunkové kytary, tentokrát však podpořené valivým zvukem živých bicích.

Festival Drama Queer prináša horúce témy do online priestoru

redakce 23.10.2020

Drama Queer sa od roku 2012 usiluje o posúvanie hraníc na medzinárodnej divadelnej scéne s fokusom najmä na témy spojené s LGBTQ+ komunitou a sociálnou spravodlivosťou.

Fortnite chystá další virtuální koncert

redakce 22.10.2020

Střílečka nabízí speciální halloweenský event reggaetonového prince J Balvina.

Justin Lavash zkoumá rozdíl mezi samotou a osamělostí

redakce 22.10.2020

Píseň The Hardest Thing předznamenává další desku písničkáře a bluesového progresivisty.

Lowmoe vydávají nové album

redakce 22.10.2020

Album Recalibrate navozuje dojem tance ve stínech, brzkého rána po divoké noci jako chvilky zdánlivého osvícení.

Never Sol: Leon

redakce 21.10.2020

Slovo Leon zde nefunguje jako jméno, ale je synonymem pro svobodu, houževnatost, vítr ve vlasech a nekonečné horizonty.

Co dělat, pokud chci začít hrát na hudební nástroj?

pr 21.10.2020

Pokud vaše děti patří mezi ty, které opravdu touží hrát například na klarinet či kytaru, měli byste je v tomto snu podpořit.

Queer filmový festival Mezipatra bude online

redakce 21.10.2020

Mezipatra letos uvedou v hlavní soutěži celkem jedenáct celovečerních snímků, mezi kterými jsou nově zařazeny i vybrané dokumentární filmy.

Estonský producent Mart Avi je zpět s novým singlem

redakce 20.10.2020

Mart Avi se pohybuje mezi smyslným ambientním popem a futuristickým funkem.