Zprávy / Pozvánky

Moravský grunt, pokřtěný Filipem Topolem, pohostí duo Načeva/Pavlíček

Moravský grunt, pokřtěný Filipem Topolem, pohostí duo Načeva/Pavlíček

redakce | Zprávy / Pozvánky | 15.01.2013

Michal Pavlíček a Monika Načeva se sejdou 22. února 2013 (pozor, koncert přeložen z ledna!) v Moravském gruntu v Topolanech u Olomouce. Nedávno zrekonstruované prostory s autentickou atmosférou v minulosti hostily i legendární Psí vojáky, Terne Čhave nebo Zrní; mnoho dalších hudebních projektů zaznělo v rámci hudebních akcí pod názvem Topol festival a jeho ozvěnách (Vánoční Topol). Po úspěchu právě Topol festivalu byl pozván Filip Topol s kapelou do Moravského gruntu, aby symbolicky posvětil zdejší kulturní a hudební činnost a stal se tak neoficiálním patronem festivalů. Koncerty zde jsou jedinečné svou „bezbariérovou“ atmosférou, kterou vytváří koncertní sál a propojení mezi diváky a umělci. Co je v plánu pro fanoušky netradiční hudby tentokrát? „Můžou se těšit na blízké setkání s nejlepším kytaristou a skladatelem v České republice Michalem Pavlíčkem a zpěvačkou a herečkou Moniku Načevou,“ říká Jiřin Jirák, producent festivalů.

Monika Načeva, která je mimo hudební počínání také členkou divadla Sklep, vydala osm desek. Žánrově nevymezena, zabrousila do vod trip-hopu, rocku i šansonu. Spolupracuje s mnoha předními českými hudebníky a umělci jako Jáchym Topol, manželé Ditrichovi z kapely Hypnotix nebo právě Michal Pavlíček, stejně tak s britským DJ Gusem či Justinem Lavashem. Osobnost Michala Pavlíčka je velmi známá nejen na malé scéně. Je také skladatelem scénické hudby jak pro filmovou tvorbu (Odcházení, Cesty domů), tak pro divadlo (Višňový sad, Malý princ) a často spolupracuje s méně či více známými umělci (Pražský výběr, Kamil Střihavka, Hana Hegerová). Několikrát byl nominován na cenu Alfréda Radoka a získal mnoho jiných ocenění.

A proč si Jirák vybral právě tyto umělce? „V první řadě Michal Pavlíček navazuje na koncepci programu, kdy si zvu v podstatě legendy české alternativní scény. Ale také znám Michala osobně (zpěv ve skladbě Padám z alba Srdeční záležitosti) a rád bych ho po dlouhé době viděl. V neposlední řadě mám rád jeho tvorbu jak sólovou, tak v jakémkoliv jeho projektu. Jeho dle mého názoru ve světě neopakovatelný styl hry na kytaru mě obrovsky baví. Při našem osobním setkání a spolupráci mi imponoval svojí pokorou a moudrostí. Dal mi mnoho dobrých rad, kterými se snažím řídit dodnes. Je to skvělý člověk. Společná tvorba Michala Pavlíčka a Moniky Načevy mne velmi oslovila nejen kvůli vztahu k Michalovi, ale také uměleckému projevu Moniky Načevy. Nedávno jsem znovu viděl skvělou divadelní hru Mlýny, kde mne naprosto dostala svým hereckým výkonem, vynikajícím zpěvem a sex-appealem."

www.facebook.com/events/115661165268570
www.facebook.com/pages/Moravsk%C3%BD-Grunt/514438111918549
www.facebook.com/topolfestival

foto (c) Roman Černý

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Ca$hanova Bulhar pokřtí desku ve Futuru

redakce 16.01.2020

Ca$hanova Bulhar je mladou krví na současné české rapové scéně. Ve Futurum Music Baru pokřtí nové EP Timberlaketrapped.

Al Di Meola vystoupí na Pražském jaru

redakce 16.01.2020

Hlasitost nahradil bohatými harmoniemi a nápaditými improvizacemi, které dodávají hudbě stejně silný emocionální náboj jako zvuky elektrické fúze.

Tindersticks v Arše i na Colours

redakce 15.01.2020

Britští rockoví melancholici Tindersticks přijedou v létě do České republiky. Na Colours of Ostrava i do Divadla Archa.

Kurzor:\ představí Tijanu T

redakce 15.01.2020

DJka Tijana T uvede svůj propracovaný mix tvrdého techna, acidu, electra a dalších žánrových přesmyček.

Rockeři z Ulánbátaru zahrají v Praze

redakce 14.01.2020

The Hu, čtyři rockeři z Ulánbátaru zpívají mongolsky, používají hrdelní zpěv šamanů a hrají na mongolské lidové nástroje.

Explicit ohlašují další event

redakce 14.01.2020

Zahraničním hostem je tentokrát Pigskin z Londýna, který má za sebou shows na RinseFM nebo kreativní spolupráce s výraznými módními značkami.

Jonathan Bree v Akropoli

redakce 13.01.2020

O jeho současnou slávu se tak trochu stará i internet – Bree je mimo jiné autorem virálního klipu The Cigarette Duet.

Nepředvídatelní Dollkraut v Kasárnách

redakce 13.01.2020

Od silných synťákových melodií šmrnclých dubem přes electro postpunk po hledání etnických inspirací.

Trupa Trupa s novou deskou v Praze

redakce 12.01.2020

Jedna z nejzajímavějších kapel střední a výhodní Evropy znovu v Praze. Trupa Trupa představí novou desku s 52 Hertz Whale.

Katarzia s kapelou, Katarzia nad řekou

redakce 12.01.2020

Katarzia se vrací do Jazz Docku.