Zprávy / Pozvánky

Moravský grunt, pokřtěný Filipem Topolem, pohostí duo Načeva/Pavlíček

Moravský grunt, pokřtěný Filipem Topolem, pohostí duo Načeva/Pavlíček

redakce | Zprávy / Pozvánky | 15.01.2013

Michal Pavlíček a Monika Načeva se sejdou 22. února 2013 (pozor, koncert přeložen z ledna!) v Moravském gruntu v Topolanech u Olomouce. Nedávno zrekonstruované prostory s autentickou atmosférou v minulosti hostily i legendární Psí vojáky, Terne Čhave nebo Zrní; mnoho dalších hudebních projektů zaznělo v rámci hudebních akcí pod názvem Topol festival a jeho ozvěnách (Vánoční Topol). Po úspěchu právě Topol festivalu byl pozván Filip Topol s kapelou do Moravského gruntu, aby symbolicky posvětil zdejší kulturní a hudební činnost a stal se tak neoficiálním patronem festivalů. Koncerty zde jsou jedinečné svou „bezbariérovou“ atmosférou, kterou vytváří koncertní sál a propojení mezi diváky a umělci. Co je v plánu pro fanoušky netradiční hudby tentokrát? „Můžou se těšit na blízké setkání s nejlepším kytaristou a skladatelem v České republice Michalem Pavlíčkem a zpěvačkou a herečkou Moniku Načevou,“ říká Jiřin Jirák, producent festivalů.

Monika Načeva, která je mimo hudební počínání také členkou divadla Sklep, vydala osm desek. Žánrově nevymezena, zabrousila do vod trip-hopu, rocku i šansonu. Spolupracuje s mnoha předními českými hudebníky a umělci jako Jáchym Topol, manželé Ditrichovi z kapely Hypnotix nebo právě Michal Pavlíček, stejně tak s britským DJ Gusem či Justinem Lavashem. Osobnost Michala Pavlíčka je velmi známá nejen na malé scéně. Je také skladatelem scénické hudby jak pro filmovou tvorbu (Odcházení, Cesty domů), tak pro divadlo (Višňový sad, Malý princ) a často spolupracuje s méně či více známými umělci (Pražský výběr, Kamil Střihavka, Hana Hegerová). Několikrát byl nominován na cenu Alfréda Radoka a získal mnoho jiných ocenění.

A proč si Jirák vybral právě tyto umělce? „V první řadě Michal Pavlíček navazuje na koncepci programu, kdy si zvu v podstatě legendy české alternativní scény. Ale také znám Michala osobně (zpěv ve skladbě Padám z alba Srdeční záležitosti) a rád bych ho po dlouhé době viděl. V neposlední řadě mám rád jeho tvorbu jak sólovou, tak v jakémkoliv jeho projektu. Jeho dle mého názoru ve světě neopakovatelný styl hry na kytaru mě obrovsky baví. Při našem osobním setkání a spolupráci mi imponoval svojí pokorou a moudrostí. Dal mi mnoho dobrých rad, kterými se snažím řídit dodnes. Je to skvělý člověk. Společná tvorba Michala Pavlíčka a Moniky Načevy mne velmi oslovila nejen kvůli vztahu k Michalovi, ale také uměleckému projevu Moniky Načevy. Nedávno jsem znovu viděl skvělou divadelní hru Mlýny, kde mne naprosto dostala svým hereckým výkonem, vynikajícím zpěvem a sex-appealem."

www.facebook.com/events/115661165268570
www.facebook.com/pages/Moravsk%C3%BD-Grunt/514438111918549
www.facebook.com/topolfestival

foto (c) Roman Černý

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Terénní nahrávky, kompozice a LOM

redakce 15.09.2019

Od skladeb o netopýrech přes polymetrický imaginární folklór až k podvodním kulturám.

Ghostemanův hororový svět ve Foru Karlín

redakce 15.09.2019

Milovník black metalu a hip-hopu tvoří hudbu, která si bere ty nejdrsnější klišé z těchto žánrů.

Noc otevřených ateliérů již tento víkend v Invalidovně

redakce 12.09.2019

Noc otevřených ateliérů a uměleckých studií v západním křídle unikátního barokního areálu pražské Invalidovny.

Čirá dekadence Imperial Triumphant

redakce 12.09.2019

Nasadit si zlaté masky a žít ve světě falešného, odporného luxusu.

Aaron Turner v Jednotě

redakce 11.09.2019

Jedna z největších osobností alternativních mutací tvrdé kytarové hudby Aaron Turner a mimořádná šance zažít naživo jeho sólové vystoupení.

Zrní pokračují v havlovském projektu

redakce 11.09.2019

Hudebníci u příležitosti výročí třiceti let svobody plánují koncerty na místech spojených s osobností Václava Havla.

Heartnoize oznamují silný podzim v čele s black midi

redakce 10.09.2019

Black midi, Pelican, festival Alternativa i Petbrick. Všechny odstíny alternativy.

Chapeau Rouge slaví 100 let

redakce 10.09.2019

V roce 1919 se poprvé otevřely dveře do tehdejšího miniaturního salónku klubu Chapeau Rouge...

Benefiční koncert pro Zachraňme lesy

redakce 09.09.2019

Na podporu zásadních a potřebných pozměňovacích návrhů "Pekarová, Fialová, Holomčík" novely tzv. "lesního zákona" zahrají Jan P. Muchow & The Antagonists a Bára Zmeková.

Agnes Obel potřetí v Praze

redakce 09.09.2019

Dánská kritikou uznávaná klavíristka, zpěvačka a skladatelka Agnes Obel vyráží na evropské turné. Zastaví se i v Praze.