Mudhoney (us) & White Hills (us)

Mudhoney (us) & White Hills (us)

redakce | | 31.12.2014

Ve světě MUDHONEY bylo v uplynulých dvou letech opět celkem rušno: S velkým úspěchem planetu oběhl celovečerní filmový dokument o Mudhoney "I’m Now!", jenž mapuje celou jejich dráhu od prapočátků až do současnosti a vyšla také skvěle zpracovaná autorizovaná knižní biografie "The Sound and the Fury from Seattle". Na žádost svého obdivovatele Jacka Whitea (White Stripes, Dead Weather ad.) MUDHONEY nahráli v jeho nashvillském studiu vynikající živý záznam, jenž vzápětí vyšel na Whiteově labelu Third Man Records. Jiný zajímavý živák MUDHONEY zprodukovalo kapele legendární rádio KEXP v domovském Seattlu - proč neudělat koncert rovnou na špici proslulé dominanty tothoto města, na střeše slavné Space Needle, že?

MUDHONEY také stihli revitalizovat comeback praotců drsného seattleského soundu The Sonics, s nimiž odehráli limitovanou sérii koncertů, a spolu se spřátelenými Pearl Jam, se kterými kdysi tvořili jednu kapelu (Green River), absolvovali společné severoamerické turné, jímž se svorně rozhodli vylepšit finanční situaci svého kamaráda, muzikanta Toma Price (Gas Huffer, The Monkeywrench), jenž dlouho trpí nevyléčitelnou Parkinsonovou chorobou.

A více než hlasitě se také už mluví o novém připravovaném albu - zda ale vyjde v dohledné době, toť vždy rébus! Ať tak či tak, MUDHONEY jsou zkrátka pořád v laufu, pořád je to baví (a proto oni pořád baví nás), pořád určují krok a hlavně jsou zpět on the road!

MUDHONEY vystoupí ve středu 13. května v pražském Lucerna Music Baru společně s newyorskou trojicí WHITE HILLS (Thrill Jockey Records, kterou znáte například z posledního filmu Jima Jarmusche "Přežijí jen milenci"). Večer otevře sólové vystoupení zástupce nejmladší seattleské generace Bartona Carrolla.

Info

Mudhoney (us) + White Hills (us)
Support: Barton Carroll (us)
13. 5. 2015 20:00
Lucerna Music Bar, Praha
Vstupné: 450,- v předprodeji / 550,- na místě

www.facebook.com/events/1586979388181517
www.mudhoneyonline.com
www.whitehillsmusic.tumblr.com
www.bartoncarroll.com
www.scrapesound.org
www.silver-rocket.org
www.musicbar.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články