Zprávy / Festivalové

Na KovnaFestu se představí trap, noise i klezmer

Na KovnaFestu se představí trap, noise i klezmer

redakce | Zprávy / Festivalové | 30.11.2022

KovnaFest je jednodenní komunitní festival, který v sobotu 3. prosince proběhne v žižkovském prostoru Punctum–Krásovka už v osmé edici. Jeho specifikem je především spojování nesourodých žánrů, generací a subkultur, které je nekonvenční i v době rozvolněných kategorií, a neotřelá selekce, kde se důvěrně známá jména potkávají s právě tak zajímavými outsidery.

Letošní ročník opět propojí vše od klasické hudby přes noise po trap. Úvodní blok představí kytaristu Tomáše Miku, který operuje na průsečíku mezi klasickou hudbou, moderním jazzem a volnou improvizací. Následující cyklus Čtyři písně pro soprán a bicí (2017) od skladatele Martina Kux Krála nabídne zhudebněné texty renesanční básnířky Alžběty Johany Vestonie. První zlom nastane se skupinou Di Prager Yidishe Kapelye, která hraje aktualizovaný a lehce punkově provedený klezmer. Poloimprovizovaná vystoupení kapely zpravidla nabírají na intenzitě a překlápí se do spontánního tanečního večírku. Jeho pozůstatky následně zcela rozloží improvizovaný noise tria Ruinu. Kytara a saxofon znějí v jejich podání zcela antimelodicky a vzniklou masu dále rozbíjejí pomocí diktafonů, k čemuž přispívá také specificky neškolená a intuitivní hra na bicí.

V dalším dramaturgickém skoku a vzácném setkání naváže Tomáš Vtípil, „výrobce hluku“, skladatel filmové a scénické hudby a performer, se zpěvačkou Monikou Načevou. Jejich společnému projektu dominuje zpěv Načevy, který následně Vtípil elektronicky doplňuje, obaluje a deformuje. Podobně výjimečné, byť v jiném patru věhlasu, bude vystoupení rappera Vratislava Parikrámy, jehož tvorbu výstižně popisuje označení „náboženský horor“. Program pak uzavře česko-ruská DJka Umresh se striktním a chladným EBM/industrialem.

Info

KovnaFest
3. 12. 2022 18:00
Punctum, Praha
Fb událost

foto © se svolením KovnaFestu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Ment oznamuje nová jména

redakce 29.01.2023

Devátý ročník festivalu MENT se uskuteční na více než patnácti koncertních a konferenčních místech v Lublani.

Hradby samoty proběhnou v Jablonici

redakce 26.01.2023

Festival se každoročně zaměřuje na audiovizuální projekty, dotýkající se žánrů jako je dark ambient, dark folk, drone, industrial nebo noise.

Scandi představuje hosty

redakce 18.01.2023

Jedineční tvůrci skandinávské kinematografie v jednom týdnu na jednom místě.

Blues Alive vyhlašuje soutěž Blues Aperitiv

redakce 15.01.2023

Soutěž je určena všem kapelám či hudebníkům bez ohledu na zemi původu. Hlavním lákadlem pro vítěze je možnost vystoupení na festivalu Blues Alive 2023.

Festival Vivat Vila se spojil se Světadílem

redakce 07.01.2023

Festival se jako každý rok zaměří na špičku tuzemské alternativní hudební scény. Např. kapelám Kalle, Berlin Manson, Frau Zwei nebo všetuly{sfinx}.

Niall Horan a Jacob Collier na Colours of Ostrava

redakce 04.01.2023

Festival Colours of Ostrava se dostal mezi deset nejlepších velkých evropských festivalů v anketě European Festival Awards 2022.

Jamie xx na Pohodě

redakce 03.01.2023

Okrem neho vystúpia aj Sofi Tukker, Sampa the Great, Dry Cleaning a ďalšie.

M83 zahrají na Metronome Prague

redakce 31.12.2022

Praha se může těšit na kapelu hudebního megalomana Anthonyho Gonzaleze a jeho zvukovou tsunami složenou ze syntezátorů, kytar, vokálů a epických refrénů.

Filmový nový rok otevře festival Írán:ci

redakce 23.12.2022

Festival přinese ta nejlepší díla íránských filmařů, kteří jsou ve vězení nebo v exilu, a výběr nejlepších snímků, které byly v Íránu poslední tři desetiletí zakázané.

CTM s rituálním hlukem i digitálním chaosem

redakce 20.12.2022

Chystají se mnohovrstevnaté spolupráce, multidisciplinární projekty, které rozšiřují a kritizují technologie, noci rituálního hluku i digitálního chaosu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace