Zprávy / Úplňkové

Náladová elektronika v Moorisově podcastu

Náladová elektronika v Moorisově podcastu

redakce | Zprávy / Úplňkové | 06.03.2017

Pravidelným posluchačům podcastů XPLAYMIX možná neušlo, že se poslední dobou snaží programově mapovat hudební dění mimo centrální osu Praha-Brno. S aktuálním dílem rozrůstající se série padla volba na DJe, který pochází z plodné severočeské líhně, kde patří též k aktivním promotérům. Seznamte se: Daniel Morávek alias Mooris.

K taneční elektronické hudbě přičichl nejprve jako pravidelný návštěvník klubových akcí, na které jezdil do Prahy z Hrádku nad Nisou. Na přelomu tisíciletí začal s organizováním parties v mnohem bližším Liberci - nejprve pod hlavičkou agentury Perplex, posléze už jako člen vlastní crew Dynamic Line. V té se sešla parta podobně smýšlejících lidí, se kterými to Mooris táhne dodnes a kteří stojí za mnoha zajímavými hudebními projekty. Ten největší svým významem zdaleka přesahuje hranice Severočeského kraje. Řeč je o festivalu Shotgun, který Morávek spolupořádá a který nabízí lákavý mix posluchačské vstřícnosti a hudební progrese. Spolu s lidmi, jako jsou Skaph, Ans nebo Daho & Ginger je Mooris často ke slyšení i v Praze, například v rámci večírků Severní vítr je krutý. Opačným směrem funguje import zajímavých djů pod hlavičkou sdružení Influence Collektiv a parties Influence.


Podnětem ke vzniku podcastu ale byla další Morávkova aktivita. Je totiž členem party kolem akcí konaných v hlavním městě pod názvem Volnej průběh. Ty představují něco mezi sérií parties a jakýmsi průběžným festivalem, kde - podobně jako na festivalu Shotgun - vystupují zajímavá jména z oblasti když ne rovnou experimentální, tak rozhodně leftfield elektroniky. Nejbližší díl Volného průběhu je naplánovaný na letošní 18. březen do pražského klubu Cross a hlavními hosty budou zástupci ruského labelu Mikrofunk. Neméně zajímavě vypadá dění na druhé stagei, kterou kurátoruje právě Morávek společně s Josefem Fialou (aka Disco Møreti). Tady se představí například rezident hamburského klubu Golden Pudel Phuon-Dan.

Morávkův mix, který vznikl jako předzvěst jeho vlastního vystoupení na desátém Volném průběhu, svého autora představuje coby DJe se širokým rozhledem, vytříbenou technikou a schopností dávat ve svých setech zaznít různým polohám taneční elektroniky. Náladový deep house se tu tak potkává s undergroundovějším technem, aniž by toto spojení působilo jako lámané přes koleno.

Info

XPLAYMIX: Mooris

www.xplaylist.cz/XPLAYMIX

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Full Moon #122 na Spotify

redakce 07.06.2021

Polská hvězda Brodka, brutalismus, angažované umělkyně a folklór i na Spotify.

Full Moon #122: Brodka - Hvězda, kterou potřebujeme

redakce 26.05.2021

Polská hvězda Brodka, brutalismus, angažované umělkyně a folklór v červnovém Full Moonu.

Full Moon #121 na Spotify

redakce 14.05.2021

Kde začít? Třeba playlistem k aktuálnímu číslu, které je věnováno britské kapele Squid!

Mooncloud #57: February

redakce 12.05.2021

Největší část playlistu tvoří klasiky indie scény nultých let, dostane se ale také na starší kousky od The Beatles Led Zeppelin nebo čerstvý vítr ve formě Black Country, New…

Full Moon #121: Všechno, co jste chtěli a nechtěli vědět o postpunku (a Squid)

redakce 09.05.2021

Aktuální číslo Full Moonu představují Jiří Špičák, Miloš Hroch a Matylda.

Full Moon #121 – Kreativitou proti stereotypům

redakce 28.04.2021

Kapely jako Squid, kteří ovládli titulní téma květnového Full Moonu, porušují snad všechny zavedené vzorce žánrů i byznysu.

SingleMoon: Něco něco - Vlny

Aneta Martínková 26.04.2021

Co štve Bětku na Psích vojácích a jak se stalo, že udělali merch jenom pro holky?

Kunsthistorička Petra Juráčková představuje Full Moon #120

redakce 13.04.2021

Číslo věnované výtvarnici Toyen představuje kunsthistorička, která vedla rozhovor s kurátorkou výstavy v Národní galerii.

Mooncloud #56: Sound44

redakce 10.04.2021

Výběr tracků Sound44 vychází ze zájmu o oduševnělou hudbu, pramenící z žánrové různorodosti. Na co se tančí na jižní Moravě?

Full Moon #120 na Spotify

redakce 08.04.2021

Čtěte s playlistem! Aktuální Full Moon je věnován především výtvarnému umění, nechybí ale ani pravidelný přísun nové hudby.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace