Zprávy / Úplňkové

Narozeninový XPLAYMIX namíchal Phon.o

Narozeninový XPLAYMIX namíchal Phon.o

redakce | Zprávy / Úplňkové | 29.09.2015

Série podcastů hudebního serveru Xplaylist.cz slaví roční výročí. Narozeninové podcasty pro nás připravila hned tři zahraniční jména. Po islandské hudebnici Sóley je to německý DJ a producent Carsten Aermes, známější jako Phon.o. Jeho mix je namíchaný z obvyklých ingrediencí techna, houseu a bass music, nechybí ani několik dosud nevydaných skladeb včetně Aermesova vlastního singlu Tw33tz. Ten bude vůbec poslední skladbou, kterou Phon.o v půlce října přispěje do katalogu berlínského vydavatelství 50 Weapons.

50 Weapons totiž koncem roku ukončí svoji činnost. Stane se tak poté, co tu vyjde jubilejní padesátý release, kterým bude singl dvojice Modeselektor. Právě ta label před deseti lety založila coby klubovější odnož svého hlavního vydavatelství Monkeytown. Pečlivou dramaturgií a kvalitní prací na poli A & R se povedlo vypiplat jedno z nejlepších vydavatelství zaměřených na současnou klubovou elektronickou hudbu. K jeho kmenovým autorům patřili například Cosmin TRG, Shed, Addison Groove, Benjamin Damage či právě Phon.o.


Podcast Carstena Aermese je už pátým zahraničním příspěvkem do stále se rozrůstající série podcatů XPLAYMIX. Jejich autory jsou domácí i zahraniční producenti, hudebníci, djové a další, kteří mají s hudbou tak či onak něco do činění - v minulosti to byli např. Samir Hauser, Martin Tvrdý, Petr Dorůžka, Aid Kid či Prof. Neutrino, ze zahraničních umělců do série přispěli Greg Roberts (Dreadzone), Karsten Pflum, Sóley a kapela Vessels. Nové podcasty vychází každé druhé pondělí a kromě serveru Xplaylist.cz jsou ke slyšení rovněž na Mixcloudu.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Full Moon #116: Vzpomínky na alternativní národ

redakce 01.12.2020

Poslední vydání magazínu Full Moon v roce 2020 patří nejen novému albu The Smashing Pumpkins, ale také celému alternativnímu rocku jedné přelomové dekády.

Mooncloud #49: Fvck_Kvlt

redakce 14.11.2020

Fvck_Kvlt sestavil mix oblíbených písní, tedy krasojízdu od hardcorových sypaček až k rapovým hvězdám.

Vánoce s Full Moonem - dva velké balíčky plné dárků!

redakce 11.11.2020

Prodloužit si předplatné a vyřešit vánoční dárky jedním kliknutím? Ano, prosím! Máme dva velké vánoční balíčky.

Full Moon Coffee tentokrát z Nikaraguy

redakce 11.11.2020

Nikaragua ve zpracování kávy patří mezi špičku. Káva Montezumba z regionu Mozonte tentokrát uvnitř každého balíčku Full Moon Coffee.

Full Moon #115 na Spotify

redakce 09.11.2020

Full Moon playlist aneb hudební ochutnávky z aktuálního čísla, které věnujeme Lence Dusilové.

Full Moon #115 – Jako nezkrocená Řeka

redakce 02.11.2020

Řeka je bujná, příjemná i mrazivá, má mnoho tváří a, podobně jako Lenka sama, zůstává nezkrocená. Full Moon #115 a Lenka Dusilová.

Říjnové novinky na portále XPlaylist

redakce 13.10.2020

Říjnové hlasování patří kultovnímu osmdesátkovému metalu. Která kapela podle vás tenkrát vládla? Byli to Slayer, Iron Maiden, Judas Priest, Metallica, Anthrax nebo Megadeath?

Full Moon #114 na Spotify

redakce 11.10.2020

V hlavní roli tentokrát nestojí žádné konkrétní jméno, ale samotné spojení hudby a technologie, tedy i Spotify.

Full Moon #114 – Technologie v hlavní roli

redakce 01.10.2020

V hlavní roli tentokrát nestojí žádné konkrétní jméno, ale samotné spojení hudby a technologie, které je stejně staré jako touha člověka po hudební produkci.

Soundtrack: Uprostřed příběhu (Michal Pařízek)

redakce 15.09.2020

U příležitosti desátého výročí založení magazínu Full Moon vychází kniha Michala Pařízka Uprostřed příběhu. Dejte si soundtrack ke knize.