Články / Reporty

Nás život taky někdy bolí (Sports Team)

Nás život taky někdy bolí (Sports Team)

David Stoklas | Články / Reporty | 11.11.2022

V husté mlze se dá snadno ztratit. Podzim je občas náročný a je osvěžující vyměnit postpunkové soundtracky něčím srdečným a lidským. Texty ostrovanů Sports Team sice umí rvát duši, ale stačí se nechat unést kytarami plujícími náladově úplně opačným směrem. Cítíte to? Jednoduché věci fungují. Jednoduché věci léčí.

Domácí Deaf Heart byli jako předkapela zajímavou volbou. Žánrově se potkávají se Sports Team v několika bodech – uvěřitelné kytary a silné refrény. Míjejí se jistou vyumělkovaností. V rámci žánru fungují jako kyvadlo létající do mnoha směrů, od numetalového screama po temnější polohy, vždy se však potkávají v přímočarém rock’n’rollu. Bylo zbytečné šperkovat skladby samply, když momenty bez nich dokazovaly, že to zní upřímněji a stále dynamicky.

Sports Team za celý večer nasekali na dvacet skladeb. U poslední desky Gulp si kladli na srdce, aby nahráli materiál, který bude fungovat na velkých pódiích. Odkazovali přitom na kapely Wolf Alice nebo Fountaines DC. V intimním prostoru vršovického Café V lese to chtělo sice trochu představivosti, ale hlučné refrény byly intenzivní.

Sports Team působí ambivalentně – na podiu jako parta dobrosrdečných nerdů, zpěvák Alex Rice zase jako drzý floutek. Ve skutečnosti má dobré srdce, jen ho občas bolí život. Možná si z nich můžeme vzít, že nemá cenu se brát příliš vážně.

Info

Sports Team (uk) + Deaf Heart
8.11. 2022 Café v Lese, Praha

foto: Sports Team

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Sohnovo krasosmutnění na domácím ledě

Jiří Přivřel 05.12.2022

Bouřlivě přijatý návrat ztraceného Syna.

Stop Putinovi a sláva Ukrajine (Dakhabrakha)

Ema Klubisová 03.12.2022

Svet nečakanej hudby, ktorý reflektuje základné elementy duše. Sú svieži, vizionárski a hraví.

Monkey Week 2022: Kousek srdce

Michal Pařízek 28.11.2022

Jeho zvědavost je upřímná a nenucená, v tu chvíli ještě netuším, že podobně milých lidí potkám spoustu. Jsem tu sotva hodinu a už se chci stěhovat...

Bonobo a jeho zlatý rez

Matej Kráľ 28.11.2022

Bonobo vyrátal zlatý rez klubového a kapelového zvuku. Vzišla z toho skvelá párty.

Alternativa 2022: Nové pohledy, staré základy

Jan Starý 27.11.2022

Alternativa vyniká přehledem o kontinentální scéně a dokáže nabízet jiné pohledy na starší přístupy. Ještě víc než loni ale chyběli mladí hudebníci a elektronika.

Možno sa už neuvídime (Injury Reserve)

Jonáš Sudakov 26.11.2022

Zamyslenejšie a atmosferickejšie pasáže predchádzajúcich päťdesiatich minút nahradili moshpity a skandovanie. Dôstojná rozlúčka s Injury Reserve.

Citový vyděrač Nils Frahm

Lukáš Grygar 25.11.2022

Podezřelý: Frahm, Nils, ročník 1982, státní příslušnost německá, žánrová „contemporary classical“. Už máte dostatek indicií?

Stále svěží šumperské blues (Blues Alive 2022)

Jiří V. Matýsek 21.11.2022

Letošek jako by startoval novou éru, uvolnění po covidové pauze bylo znatelné. Pokud byl jubilejní ročník prodchnut obavami o budoucnost, vyprodáním letoška byly rozptýleny.

Le Guess Who? 2022 – To nejlepší

redakce 15.11.2022

Kromě denního zpravodajství nabízíme tradičně stručný výběr z nejlepších koncertů, podrobnější reportáž najdete v lednovém Full Moonu.

Tolik sebevědomí i pochybností zároveň (Sudan Archives)

Jakub Béreš 15.11.2022

Místo R&B zpěvačky vyzařující klid připomínala rockstar, ve svých manýrách ale nikdy neošidila samotný pěvecký výkon.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace