Zprávy / Pozvánky

Návrat divných sov: Weird Owl

Návrat divných sov: Weird Owl

redakce | Zprávy / Pozvánky | 14.09.2015

Weird Owl pochazejí z New Yorku a muziku s kořeny pevně usazenými v tradičním psychedelickém rocku hrají společně už od roku 2007, tedy ještě dávno před tím, než to začalo být celosvětově trendy. I tak se v roce 2015 vydávají na svoji teprve druhou evropskou výpravu, a jelikož je tlačí čas, mají na to sotva týden. V rámci tohoto týdne chtějí stihnout jak Prahu, tak liverpoolský Festival Psychedelie či kultovní holandskou přehlídku nezávislých kapel Incubate (ta se odehraje v nizozemském Tilburku).

Weird Owl debutovali nahrávkou Nuclear Psychology, která je pak na následujících pár let zapsala k vydavatelství Tee Pee Records. Tam ve velmi volném tempu vydali alba Build Your Beast a Fire a Ever the Silver Cord Be Broken, na kterých dřevní psychrock posouvají až k písničkové náladě Crazy Horse.


V roce 2013 se pak přesouvají na privátní label Antona Newcomba z Brian Jonestown Massacre s názvem A Recordings Ltd., pod nímž vydávají EPčko Healing (vyšlo jako 2x10" vinyl). Letos na konci léta vydali svoji možná nejlepší desku, hypnotickou a více než obvykle synťákovou, Interstellar Skelletal. Odklon k jinému zvuku jen potvrzuje jejich pověst sonických pátračů, kterou stvrzuje i vynikající playlist, který pro Full Moon Magazine loni sestavil kytarista Trevor Tyrell.


Parťáky jim na pražském koncertě bude dělat trio Tropical Trash. Znalcům stačí říct, že kapela pochází z Lousville, Kentucky, a je vymalováno. Lousville, dobře známý jako domov hrubozrnného hluku, ani tentokrát nezklamal a v podobě Tropical Trash položil na oltář další vydatný nihilistický trash punk. Jejich novinku UFO Rot vydal prominentní hlukový label Load v koprodukci s britskými Riot Season a např. na Pitchforku si vysloužila hodnocení 7.2 (tzn. schváleno). Bez obav můžeme říct, že Tropical Trash patří do škatulky kapel, z jejichž koncertů se odchází s namoženým krkem a propocenou hřívou. Motoričtější punkovou jízdu tu v září nezažijete.

Role předskokanů se pak zhostí Fuck It Duet, tedy duo tvořené K!lammem a Patrikem Pelikánem a v očekávání je vydatná porce free improv hluku. Materiál Fuck It Duet vychází na labelu Blood in the Boad, kde najdeme např. Ruinu či Mooncup Accident a patří mezi nejzajímavější a jedny z mála free improv labely u nás.

Info

Weird Owl (us) + Tropical Trash (us)
Support: Fuck It Duet
17. 9. 2015 20:00
Basement Bar, Praha
Vstupné: 150,-

www.facebook.com/events/475573315958158
www.soundcloud.com/weird-owl
www.tropicaltrash.bandcamp.com
www.facebook.com/basementbar.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Denzel Curry přijede do Prahy s novým albem

redakce 28.01.2022

O tom, že se Curry nebojí experimentovat, svědčí i jeho i spolupráci s indie jazzovou formací BadBadNotGood.

Beata Hlavenková pokřtí šestou sólovku

redakce 28.01.2022

Hlavenková během křtu představí repertoár nového alba Žijutě, zazní i písně z předešlé nahrávky Sně i kus z hudebního doprovodu Zátopka.

Groove Brno pokračuje jarní edicí

redakce 23.01.2022

V Metru vystoupí světové hvězdy Dean Brown, Victor Wooten, Dennis Chambers a Eric Marienthal.

Animal Collective v Praze

redakce 21.01.2022

Dlouhých jedenáct let. Tak dlouho trval návrat Animal Collective do MeetFactory.

Aries přijede poprvé do Prahy, Low Roar představí své křehké světy

redakce 20.01.2022

Do pražského Rock Café se vrací Low Roar s novou tajuplnou nahrávkou Maybe Tomorrow… A Aries pojede turné k druhé desce.

Proběhne klubová noc Prahy 6

redakce 19.01.2022

Během jednoho večera se promění sály jednotlivých klubů na různé žánrově rozdílné scény podle toho, co jim je dramaturgicky nejbližší.

Hackedepicciotto vystoupí v Kaštanu

redakce 17.01.2022

Jen pár dní dělí od přesně dvouleté pauzy, po které se do Prahy vracejí umělečtí a životní partneři Alexander Hacke a Danielle de Picciotto.

Do kin vstupuje film Hranice odvahy

redakce 16.01.2022

Děti se vydávají hlubokými lesy za švédskou hranici, na neutrální území, kde budou všichni v bezpečí.

Goethe-Institut ukazuje sociálně kritické snímky z NDR

redakce 15.01.2022

Jedná se o legendární, s ohledem na dobu a režim progresivní a sociálně kritické snímky.

Stone Smoker letos poprvé i v zimě

redakce 14.01.2022

V Crossu vystoupí například Acid Row, Blue Chesterfield, Fialový Samet nebo Koonda Holaa Baro Chandel, kteří se po letech sejdou exkluzivně pouze pro tuto akci.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace