Zprávy / Pozvánky

Nejhorší člověk na světě vstupuje do kin

Nejhorší člověk na světě vstupuje do kin

redakce | Zprávy / Pozvánky | 20.03.2022

Tento týden doběhne do kin norská romantická komedie Joachima Triera Nejhorší člověk na světě. Vypráví příběh sympatické Julie, která na prahu třicítky hledá lásku a životní naplnění. Film na pomezí dramatu a komedie umě zachycuje život v době, kdy můžeme mít téměř nekonečné možnosti, a přesto se cítit ztracení nebo, jak říká norské rčení, jako nejhorší člověk na světě. Film vstoupil do kin 17. března pod hlavičkou Aerofilms.

Joachim Trier se ve svém nejnovějším filmu snažil zachytit otázky, které řeší nejen mladé ženy na prahu třicítky. „Některé z těch otázek se týkají úplně každého. Tento film se zabývá tím, jak vztahy odrážejí naše očekávání od života. V naší kultuře jsme vychováváni tak, že očekáváme, že dojdeme naplnění v lásce, a totéž platí o kariéře,“ říká o filmu režisér Joachim Trier.

Od svého uvedení na filmovém festivalu v Cannes si snímek získal řadu fanoušků nejen mezi diváky, ale také mezi filmovými kritiky i profesionály. Nejhorší člověk na světě je jedním z adeptů na Oscara v kategoriích Nejlepší zahraniční film a Nejlepší původní scénář. Renate Reinsve, která ztvárnila hlavní roli Julie, získala za svůj přirozený herecký výkon cenu pro nejlepší herečku na Mezinárodním filmovém festivalu v Cannes a nominaci na cenu BAFTA.

Info

Nejhorší člověk na světě
režie: Joachim Trier, 2021
web filmu

foto © se svolením Aerofilms

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Červenec v Underdogs' a na Fluffu

redakce 27.06.2022

V sólové tvorbě sází J.Zunz na minimalistickou elektroniku, evokující stav na pomezí snu a bdělosti, a skrze repetitivní melodie směřuje za horizont běžného vědomí.

Půlnoc umění, nová výstava Kunsthalle Praha

redakce 26.06.2022

Letní výstava představí soukromou sbírku a aktivity Karla Babíčka – významného kulturního hybatele a zakladatele legendární pražské galerie Behémót v 90. letech.

V Underdogs' neofolkový Of the Wand And the Moon

redakce 22.06.2022

Kim Larsen již tuto sobotu představí nové album, na které milovníci neofolku čekali dlouhých deset let od poslední, fenomenální desky The Lone Descent.

Fobia Kid křtí ve čtvrtek na Altenburgu

redakce 21.06.2022

Po roční pauze od hudby i sociálních sítí se slovenský rapper vrací objevovat zákoutí digitálních glitchů a hyperaktivních beatů.

Horrorcore Ice Nine Kills i melancholický synthpop Nation of Language v Praze

redakce 21.06.2022

Ice Nine Kills, to jsou chytlavé riffy, monstrózní produkce i vyklenuté melodie – a hlavně estetika osmdesátkových hororů.

Ólafur Arnalds v Karlíně

redakce 19.06.2022

Royal Albert Hall? Opera v Sydney? Není problém. Tam se ale jeho podmanivá, leč velice jemná a intimní hudba perfektně hodí.

Otvíračka Čítárny Unijazz

redakce 17.06.2022

V sobotu se může celá pražská komunita těšit na velké otevření, která jako již mnoho let garantuje kvalitní hudební a literární program.

Východ slunce v ostravské galerii Plato

redakce 16.06.2022

Koncert při východu slunce se uskuteční ve spolupráci s kolektivem Gin&Platonic a nabídne živé sety Antoniny Nowacke a postambientního dua Misty Picture.

Ivo Pospíšil: Příliš pozdě zemřít mladý - kniha i film

redakce 16.06.2022

Memoárová kniha Iva Pospíšila se krátce po svém prvním vydání v roce 2015 stala kulturní a následně i kultovní událostí.

Kasárna Karlín slaví pět let

redakce 14.06.2022

Stovky promítání, koncertů, debat, prohlídek i rodinných aktivit přitáhly za pět let na statisíce návštěvníků.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace