Zprávy / Pozvánky

Nichi Mlebom, OvO a další v Underdogs'

Nichi Mlebom, OvO a další v Underdogs'

redakce | Zprávy / Pozvánky | 26.10.2021

Písničkář Nichi Mlebom s kapelou, táborští DIIST, italské experimentální duo OvO, tuzemský hlukový projekt Jasnovidec či experimentální improvizační uskupení Zabloudil(a) vystoupí v Underdogs' 27. října a 9. listopadu.

Julian Werl aka Nichi Mlebom je rakouský multiinstrumentalista, producent a písničkář, který našel druhý domov na brněnské alternativní scéně. Aktuálně mu vyšel na ostravském labelu Korobushka Records eponymní debut, jenž svou lo-fi chytlavou melodičností evokuje lehce zkresleného Maca DeMarca. Do živého ztvárnění desky se zapojili Vendula Pukyšová a Antonín Mika (oba sinks) a Peter Kušnírik (např. ex-Nikander, True Fir). V tomto složení také zahrají ve středu 27. října v smíchovském klubu Underdogs'. Na pódiu se vystřídají s táborskou kapelou DIIST, jejíž ústřední postavou je Jonny z labelu Learn or Go Society. DIIST svým chladným melodický post-punkem s post-rockovými náladami reflektující osmdesátá i devadesátá léta a staví na krautově se opakujících propulzivních rytmech, hypnoticky vrstvených kytarách a teskně zamlžených vokálech, které se hodí k nočnímu rozjímaní.

více o novém albu Nichi Mlebom zde

Stefania Pedretti a Bruno Dorella, kteří tvoří italské experimentální duo OvO, společně už dvacet let proplouvají extrémními žánry a stírají hranice mezi hudební science fiction a realitou. Jejich intenzivní živá vystoupení, koncertní nomádství a konzistentní diy přístup jim vysloužil častá přirovnání k podobně smýšlejícímu sludge metalovému páru Jucifer. Loňské kulaté výročí OvO oslavili jak jinak než novou deskou. V pořadí desáté album nese název Miasma a vyšlo loni v únoru na torontském labelu Artoffact Records. Během večera se představí také tuzemský hlukový projekt Jasnovidec, za kterým stojí Michal Nechvátal a Daniel Jakeš. Za pomoci modulárních syntezátorů vytvářejí bezčasý vesmír naplněný syrovým noisem a repetitivním rituálním dronem. Do třetice vystoupí experimentální improvizační uskupení Zabloudil(a), které publikum uhrane avantgardním electro noisem v nespoutané formě, plné různorodých zvuků a procítěných hlasových projevů.

Info

Nichi Mlebom (at) + DIIST
27. 10. 2021 19:30
Underdogs', Praha
Fb událost

OvO (it) + Jasnovidec + Zabloudil(a)
9. 11. 2021 19:30
Underdogs', Praha
Fb událost

foto © Peter Kušnírik

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Novi_sad a Kurws v Punctu

redakce 07.12.2021

Dva koncerty festivalu Stimul přinášejí odlišné pohledy na hudbu, a to v pojetí úderného polského tria a řeckého zvukového umělce.

Moderat ohlašují koncertní návrat

redakce 03.12.2021

V rámci plánovaného turné přijedou také do Prahy na svůj dosud největší samostatný koncert.

Závěr Synapse Knowledge 2021

redakce 03.12.2021

Letošní edici uzavře panelová diskuze s Bárou Ungerovou (výtvarnicí & polovičkou kapely DVA) a Jazem Colemanem (Killing Joke).

Arleta a post-hudba v Pardubicích

redakce 01.12.2021

Reflexe „roku nula” odráží schizofrenní paletu nálad třicátníků přežívajících v uzavřeném a vylidněném hlavním městě, ale i holka, která mluví moc.

V prosinci už kabát a snad ještě Kabál

redakce 30.11.2021

Část publika se za Vojtěchem a Irenou po léta vrací, protože je to hudba tajemství a hudba bezpečí.

Špína Wiegedood a Portrayal of Guilt ovládne Fuchs2

redakce 29.11.2021

Black metal, který se snaží vypořádat s tím, že jsme všichni ze stejné špíny. Očistný rituál proběhne na konci ledna.

Skladby fluxové scény rozezní Goethe-Intitut

redakce 29.11.2021

Zazní skladby Yoko Ono, Milana Knížáka či Nam Jun Paika u příležitosti 100. výročí narození umělce Josepha Beuyse.

Fource přivezou Working Men’s Club a King Gizzard & The Lizard Wizard

redakce 29.11.2021

Ve svém repertoáru mají acidní zasněné rockové skladby, westernovou operu, nekonečné písně inspirované sci-fi romány, konejšivý folk i dystopický death metal.

Arctic Monkeys po třinácti letech

redakce 28.11.2021

Kapela se po svém posledním turné Tranquility Base Hotel + Casino, které skončilo v roce 2019, vrací na scénu.

Totoro se poprvé objeví na českých plátnech

redakce 27.11.2021

Nadčasový film mistra japonské animace v produkci studia Ghibli se stal celosvětovým fenoménem.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace