Zprávy / Pozvánky

Nina Kraviz přijala pozvání na další díl Apokalypsy

Nina Kraviz přijala pozvání na další díl Apokalypsy

redakce | Zprávy / Pozvánky | 03.01.2020

Nina Kraviz vůbec poprvé vystoupí v Brně v rámci speciální edice největší domácí techno halové akce Apokalypsa. Své umění předvede 29. května v Zoner Boby Hall. S sebou přiveze další silná jména vlastního labelu Hectora Oakse a Vladimira Dubyshkina. Ty během večera doplní i česká jména, konkrétně Orbith & Dominik Gehringer a Míša Salačová.

Zájem fanoušků elektronické hudby i odborníků vzbuzuje nejen svou krásou, ale především snadno rozpoznatelným zvukem, energií a emocemi, které během vystoupení vyzařuje. Na rozdíl od mnoha DJů své sety navíc umocňuje i vlastním zpěvem. Ještě, než se Nina Kraviz proslavila, hostovala v lokální irkutské rozhlasové show a živila se psaním do tanečních fanzinů. Zlom pro ni znamenal přijetí na hudební akademii Red Bull v Seattlu v roce 2005. Vzhledem k tomu, že nakonec nedostala americká víza, dokončila studium akademie v její pobočce v Melbourne. Po návratu v roce 2008 začala pravidelně vystupovat v Moskvě.

Že se rodí zajímavé jméno dokázaly už první Nininy počiny Voices a First Time (obojí 2009). Následující EP Pain in the Ass (2009), jež vydala na labelu Rekids a na němž najdeme také její první opravdu velký hit I´m Gonna Get You, pak zaznamenalo velký úspěch i za hranicemi Ruska a dostalo jméno Nina Kraviz do širšího povědomí milovníků kvalitní elektroniky. Od roku 2014 své nahrávky vydává na vlastním labelu s názvem Trip. Za poslední tři roky se pak stala nejžádanější DJkou planety, mixuje kompilaci pro prestižní magazín Mixmag, a i přes své úspěchy v modelingové branži si paradoxně dokáže zachovat status undergroundového umělce.

Info

Apokalypsa:
Nina Kraviz (ru)
29. 5. 2020 20:00
Zoner Boby Hall, Brno
fb událost

foto © Paola Kudacki

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nick Cave Alone at Alexandra Palace odhaluje skrytou podstatu jeho písní

redakce 21.09.2020

Forma známých písní se tak obnažuje na jejich podstatu a film nabízí niterný intimní zážitek blízkého spojení s interpretem a jeho hudbou.

Anna Maria Jopek probarví Prahu

redakce 21.09.2020

Pozoruhodné je, že si dokázala v rámci jazzového jazyka a nadnárodních spoluprací zachovat slovanskou muzikantskou osobitost v harmonii, melodice i výrazu.

Do Prahy přijedou Elderbrook a Kid Francescoli

redakce 20.09.2020

Performer, multiinstrumentalista a zpěvák Elderbrook se proslavil díky svým citlivým tanečním bangerům, ve kterých se věnuje třeba psychickému zdraví i otázkám identity.

Nová sezona HaDivadla nese téma Adaptace

redakce 19.09.2020

„Dá se adaptovat bez radosti? Kdy vlastně celá ta krize začala?“ ptá se kolektiv HaDivadla.

Garden of Eden od Metronome Blues vychází u Kabinet Records

redakce 18.09.2020

Album bylo nahráno a produkováno výhradně Braddockem. Obsahuje písně, které vznikly v jeho studiu v Brně a dvě novější.

Hudební ceny Vinyla oslaví deset let

redakce 18.09.2020

Do desátého ročníku vstupují hudební ceny Vinyla a chystají hned devět koncertních večerů.

Mutanti hledaj východisko s Miroslavem Krobotem

redakce 17.09.2020

Klip režíroval Jiří Konvalinka, herec a muzikant, který má na kontě už jednoho Anděla z roku 2013 s kapelou Vložte Kočku.

Tábor s vizí temného ambientního folku a rocku

redakce 16.09.2020

Rituálnost a omamnost středověkých ohňů z rukou sporadicky vystupující smečky členů a členek Or, Vole, Lvmen, Oswaldovi a MaVa. Nová deska.

Jan Pikous v Domě Gustava Mahlera

redakce 16.09.2020

Kdybychom chtěli jedním slovem pojmenovat, co fotografie Jana Pikouse při vší různorodosti zvolených postupů spojuje, možná by se nabízelo slovo „přísvit“.

Rachot uvádí: Radian, David Rothenberg a Das B

redakce 15.09.2020

Rachot zve na blížící se koncerty, hlukové vzorce, hudebníka hrajícího se zvířaty nebo kvartet se členy The Necks a Loto.