Akce

Nina Kraviz přijala pozvání na další díl Apokalypsy

Nina Kraviz (ru)
29. 05. 2020 20:00
Zoner Boby Hall, Brno

Nina Kraviz vůbec poprvé vystoupí v Brně v rámci speciální edice největší domácí techno halové akce Apokalypsa. Své umění předvede 29. května v Zoner Boby Hall. S sebou přiveze další silná jména vlastního labelu Hectora Oakse a Vladimira Dubyshkina. Ty během večera doplní i česká jména, konkrétně Orbith & Dominik Gehringer a Míša Salačová.

Zájem fanoušků elektronické hudby i odborníků vzbuzuje nejen svou krásou, ale především snadno rozpoznatelným zvukem, energií a emocemi, které během vystoupení vyzařuje. Na rozdíl od mnoha DJů své sety navíc umocňuje i vlastním zpěvem. Ještě, než se Nina Kraviz proslavila, hostovala v lokální irkutské rozhlasové show a živila se psaním do tanečních fanzinů. Zlom pro ni znamenal přijetí na hudební akademii Red Bull v Seattlu v roce 2005. Vzhledem k tomu, že nakonec nedostala americká víza, dokončila studium akademie v její pobočce v Melbourne. Po návratu v roce 2008 začala pravidelně vystupovat v Moskvě.

Že se rodí zajímavé jméno dokázaly už první Nininy počiny Voices a First Time (obojí 2009). Následující EP Pain in the Ass (2009), jež vydala na labelu Rekids a na němž najdeme také její první opravdu velký hit I´m Gonna Get You, pak zaznamenalo velký úspěch i za hranicemi Ruska a dostalo jméno Nina Kraviz do širšího povědomí milovníků kvalitní elektroniky. Od roku 2014 své nahrávky vydává na vlastním labelu s názvem Trip. Za poslední tři roky se pak stala nejžádanější DJkou planety, mixuje kompilaci pro prestižní magazín Mixmag, a i přes své úspěchy v modelingové branži si paradoxně dokáže zachovat status undergroundového umělce.

Info

Apokalypsa:
Nina Kraviz (ru)
29. 5. 2020 20:00
Zoner Boby Hall, Brno
fb událost

foto © Paola Kudacki

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Bilej kluk na terase před Fuchsem

redakce 05.08.2020

V roce 2018 získal bilej kluk cenu Vinyla za objev roku. Přítomen je i v DJském kolektivu Blazin Bullets a v pražské digitální platformě BCAA system.

Radio and Juliet, Shakespeare a Radiohead

redakce 05.08.2020

Radio and Juliet spojuje tanec s nejslavnějším milostným příběhem všech dob a se skupinou Radiohead, jednou z nejúspěšnějších kapel současné anglické alternativní rockové scény.

Jednota vyhlíží z Kalvárie světlé zítřky – s mezinárodním lineupem i noční party

redakce 04.08.2020

Dva roky po úspěšné akci v broumovském Soulkostele se Jednota chystá na další místo, které teď namísto duchovních poutníků navštěvují hledači nezapomenutelných míst.

Islanďanka Sóley s novým albem do Futura

redakce 03.08.2020

Vydání alba bude doprovázena rozsáhlým evropským turné, jehož jednou ze zastávek bude také Praha.

Nadechněte se pro Zažít město jinak

redakce 03.08.2020

Burza vinylů, soutěž pomazánek, komentovaná procházka po okolí… Nejen do těchto aktivit se zapojí účastníci zářijových slavností.

Fu Manchu ve Futuru oslaví 30 let na scéně

redakce 02.08.2020

Vzhledem k nucené přestávce se oslavy ke třiceti letům trvání kapely Fu Manchu v Evropě uskuteční až v příštím roce.

Pražský koncert Alicie Keys bude příští rok

redakce 01.08.2020

Koncert americké hudebnice Alicii Keys se z původního termínu 25. 6. 2020 přesouvá na další rok.

Deset let Café V lese

redakce 31.07.2020

Organizátoři dovezou před Les starou vejtřasku a z ní bude pódium. A pozvali na ní pár hudebních kamarádů, kteří to společně oslaví.

Aero chystá přehlídku P.T. Andersona a projekce kultovek

redakce 31.07.2020

Uvedení starších a pečlivě vybraných snímků v sobě spojují cinefilní zážitek s podmanivou festivalovou atmosférou často vyprodaného sálu.

Nejen legendy v Kabinetu múz

redakce 30.07.2020

Khoiba, Flowers for Whores, Monika Načeva s projektem Zdivočelí koně, Skrytý půvab byrokracie i slovenská punková novinka Prach.