Akce

Nina Kraviz přijala pozvání na další díl Apokalypsy

Nina Kraviz (ru)
29. 05. 2020 20:00
Zoner Boby Hall, Brno

Nina Kraviz vůbec poprvé vystoupí v Brně v rámci speciální edice největší domácí techno halové akce Apokalypsa. Své umění předvede 29. května v Zoner Boby Hall. S sebou přiveze další silná jména vlastního labelu Hectora Oakse a Vladimira Dubyshkina. Ty během večera doplní i česká jména, konkrétně Orbith & Dominik Gehringer a Míša Salačová.

Zájem fanoušků elektronické hudby i odborníků vzbuzuje nejen svou krásou, ale především snadno rozpoznatelným zvukem, energií a emocemi, které během vystoupení vyzařuje. Na rozdíl od mnoha DJů své sety navíc umocňuje i vlastním zpěvem. Ještě, než se Nina Kraviz proslavila, hostovala v lokální irkutské rozhlasové show a živila se psaním do tanečních fanzinů. Zlom pro ni znamenal přijetí na hudební akademii Red Bull v Seattlu v roce 2005. Vzhledem k tomu, že nakonec nedostala americká víza, dokončila studium akademie v její pobočce v Melbourne. Po návratu v roce 2008 začala pravidelně vystupovat v Moskvě.

Že se rodí zajímavé jméno dokázaly už první Nininy počiny Voices a First Time (obojí 2009). Následující EP Pain in the Ass (2009), jež vydala na labelu Rekids a na němž najdeme také její první opravdu velký hit I´m Gonna Get You, pak zaznamenalo velký úspěch i za hranicemi Ruska a dostalo jméno Nina Kraviz do širšího povědomí milovníků kvalitní elektroniky. Od roku 2014 své nahrávky vydává na vlastním labelu s názvem Trip. Za poslední tři roky se pak stala nejžádanější DJkou planety, mixuje kompilaci pro prestižní magazín Mixmag, a i přes své úspěchy v modelingové branži si paradoxně dokáže zachovat status undergroundového umělce.

Info

Apokalypsa:
Nina Kraviz (ru)
29. 5. 2020 20:00
Zoner Boby Hall, Brno
fb událost

foto © Paola Kudacki

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nick Cave & The Bad Seeds znají nový termín pražského koncertu

redakce 08.04.2020

V pražské O2 areně Nick Cave se svou kapelou vystoupí 17. května 2021. Turné proběhne k již sedmnáctému studiovému albu Ghosteen.

20. sezóna Prague International Bluenight odstartuje v náhradních termínech

redakce 03.04.2020

Série Prague International Bluenight přiváží hudebním fanouškům to nejzajímavější a nejlepší z domácí i mezinárodní bluesové scény.

Cavetown i Mighty Oaks našli nové termíny, Sofi Tukker turné ruší

redakce 02.04.2020

Nové datum konání zná jeden z očekáváných květnových koncertů – písničkář Cavetown nakonec dorazí do Roxy, plánované turné zrušila Sofi Tukker.

Lunchmeat Festival zve ke shlédnutí 360° live streamu

redakce 01.04.2020

V rámci iniciativy Virtual Healing, pořádané na podporu pražské klubové scény, vystoupí Lunchmeat rezidenti na improvizované stagi.

Ukážte vrecká, odkazujú ľuďom v spoločnej skladbe Billy Barman a Gleb

redakce 01.04.2020

Ukáž vrecká pracuje s príbehom, ktorý je skutočný, ale presný výklad textu aj videa chce kapela nechať na poslucháčoch.

Black Metall není Black metal aneb Kulturní úderka

redakce 29.03.2020

Garage rocková Kulturní úderka neváhá zamíchat do svých skladeb blues, okořenit je ostrým riffem nebo úplně ztišit do akustické balady.

Maceo Parker oznamuje náhradní termín pražského koncertu

redakce 28.03.2020

Maceo Parker oznamuje náhradní termín pražského koncertu v Divadle Archa.

Virtual Healing: DJské kolektivy streamují pro osamělé tanečníky

redakce 26.03.2020

V reakci na nenadálou situaci se spojily desítky kolektivů z Prahy, Brna, Ostravy a dalších měst - pop-up studia streamují denně živě koncerty, DJské sety, rozhovory.

Squid, fenomén britské kytarové scény, přijedou poprvé do Česka

redakce 24.03.2020

Divokou kartu britské kytarové scény získal loni bezpochyby postpunkový/diskofunkový fenomén Squid. V srpnu se představí v Underdogs'.

Lucy Dacus ani James Arthur v Praze nevystoupí, Easy Life a IAMX ano

redakce 24.03.2020

Odložené jarní akustické turné Chrise Cornera a jeho tajuplného projektu IAMX i koncert Easy Life znají nové termíny.