Zprávy / Festivalové

No Waves festival? Nedělej vlny!

No Waves festival? Nedělej vlny!

redakce | Zprávy / Festivalové | 17.06.2015

Poslední červnový víkend čeká litoměřický Střelecký ostrov velké oživení. V sobotu 27.6. zde ve 14 hodin odstartuje hudebně divadelní festival No Waves, který je unikátní nejenom tím, že sází především na mladé kapely a účinkující, ale také tím, že je pro všechny zcela zdarma. Navíc je otevřený komukoliv, kdo by chtěl na "střeláku" vystoupit.

Mezi hlavní hudební hvězdy bude patřit Kuba Kaifosz, frontman úspěšné pražské formace Wild Tides, který představí svůj nový sólový projekt Boy Wonder & The Teen Sensations. Z hlavního města dorazí i ostřílená punkrocková parta The Unholy Preachers. Návštěvníky do varu dostanou určitě i méně známí, zato energií nabití, The Osels z Plzně, a trochu melancholické nálady s sebou přivezou ze Znojma Psychocandy. To ovšem není ani polovina toho, co si pro návštěvníky organizátoři připravili.


Že No Waves nejsou pouze o muzice, se budete moci přesvědčit na druhé scéně. Projekt dvou absolventů umělecké školy v Litoměřicích, to je MLADIVADLO. O tom, jak málo záleží na slovech, když dojde na lásku, vám předvedou ve hře Osvald a Zinalda mluví stranou. Litoměřický divadelní soubor Li-Di pak uvede inscenaci divadelní hry Medvěd od ruského dramatika A. P. Čechova. Herci, básníci a hudebníci na jednom místě, kam může vkročit kdokoliv z diváků a ocitnout se tak na druhé straně barikády. Hranice mezi účinkujícím a publikem tady takřka neexistují.

"Nedělej vlny," tak zní hlavní moto festivalu. Přijďte si tedy s přáteli užít příjemný letní den plný hudby, na který budete, doufejme že jen v dobrém, ještě dlouho vzpomínat. Třeba jako v Mnichově Hradišti, kde se po loňském úspěchu chystá již druhý ročník tohoto jedinečného spojení hudby, divadla a živé literatury.

Info

No Waves festival: Liťák
27. 6. 2015 13:00
Střelecký Ostrov, Litoměřice

www.facebook.com/events/1658064147757595
www.facebook.com/nowavesfestival

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nenalezeny žádné záznamy.

Irena & Vojtěch Havlovi se chystají na Le Guess Who?

redakce 04.10.2022

Pestrou tvorbu manželů je dodnes těžké, ne-li nemožné, zařadit do nějaké škatulky. Na jejich vystoupení láká festival videem od nezávislého filmaře, fotografa a zvukového umělce Vincenta Moona.

Rock for People tasí Muse a Slipknot

redakce 03.10.2022

Rock for People letos slavil úspěch na všech frontách a 27. ročník festivalu na tento úspěch nejen naváže, ale chystaným lineupem ho doslova převálcuje.

Film a architektura uvede v Brně poctu géniům moderní architektury a designu

redakce 30.09.2022

Festival zakončí v Kině Art bizarní dokument The Bubble přibližující oblast Villages, největší komunitu důchodců v Americe.

Na Be2Can nebude chybět Stříbrný medvěd z Berlinale nebo Zlatý lev z Benátek

redakce 30.09.2022

Filmová přehlídka, která každoročně nabízí dramaturgicky vytříbený výběr toho nejvýraznějšího z Berlinale, Benátky a Cannes, letos představí dvacet premiér.

Začíná knižní festival LITR

redakce 28.09.2022

Tradiční olomoucká událost nabízí to nejzajímavější ze světa nezávislé knižní tvorby a zaměřuje se především na autorské a umělecké publikace.

První ročník brněnské klubové noci Batch

redakce 27.09.2022

Mezi headlinery akce patří argentinská rapperka Catnapp, legenda středoevropského a východoevropského punku polští Dezerter.

Sýpka Za Škodovkou dokořán

redakce 22.09.2022

V pětici prázdných pater objektu se postupně vystřídají tři kolektivy, které připraví svůj denní program v interakci s rozmanitými prostorami budovy.

Space X počtvrté

redakce 22.09.2022

Počet hudebníků i příznivců zabývající se ambientem, minimalismem či alternativní elektronikou v současném hudebním dění neustále roste.

Lunchmeat Festival 2022 co nevidět, co neslyšet

redakce 21.09.2022

Každoroční přehlídka věnovaná elektronické hudbě a vizuálnímu umění slibuje šestidenní dobrodružný program na čtyřech scénách v Praze.

Ostrava Kamera Oko: Pod dlažbou je pláž!

redakce 21.09.2022

Během pěti dnů nabídne víc než tři desítky krátkometrážních i celovečerních snímků.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace