Zprávy

Noční jízda s Vellocet Roll

Noční jízda s Vellocet Roll

redakce | Zprávy | 08.07.2021

Opuštěná dálnice, podivuhodný bar, cesta k sobě samému. Pražská skupina Vellocet Roll přichází dva a půl roku po svém debutu s novou studiovou nahrávkou, dvouskladbovým singlem Wanderers of the Dark, který doprovází výpravný videoklip se surreální noční atmosférou. Skladby i videoklip předznamenávají nové album kapely, které vyjde v srpnu na labelu Full Moon Forum.

Od začátku roku 2019, kdy vyšel debut A Man Asleep, Vellocet Roll svůj psychedelický arsenál kromě úsečných postpunkových rytmů rozšířili také o neuchopitelné freejazzové pasáže. Píseň Wanderers of the Dark je nazvána podle básně Maurice Blancharda, jednoho z nejoblíbenějších básníků a velké inspirace frontmana kapely Františka Převorovského: „Skladbu vnímám jako popis stavu, když chceš být pro někoho oporou, ale ten tě – přes všechny bariéry, co si kolem sebe staví a další pečlivě střežená tajemství – k sobě nepustí.“ Osmiminutovým videoklipem František Převorovský debutuje i jako režisér, spolu s ním klip režíroval také Štefan Cima (Theremin).

Snímek umně propojuje oba tracky singlu, na úvodní Wanderers of the Dark organicky navazuje ambientně-industriální koláž The Night Is Silent Fragrant Oil Layer, vysamplovaná z nepoužitých pasáží k novému albu. Klip vypráví o cestě k vyrovnání se sebou samým, natáčel se v Praze během dvou nocí na jaře 2021. „Zejména druhá natáčecí sekvence byla hektická, probíhala během června, kdy jsou noci nejkratší, málem jsme to nestihli,“ poznamenává k natáčení Převorovský. Video Wanderers of the Dark vychází ve čtvrtek 8. července, o den později se singl objeví na Bandcampu skupiny a dalších streamovacích platformách.

Info

Vellocet Roll
Facebook kapely

Živě:
Vivat Vila #2
23.-24. 7. 2021
Živá vila, Prachatice
fb event

foto © Tomáš Novotný Jr.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Martin M. Šimečka a Modré hory bežia rap na dlhé trate

redakce 26.09.2021

Vznikla skladba o koncertovaní a behaní, zmiešaná s filozofickými úvahami o mysli, pohybe či existenciálnej clivote.

Přehlídka MaMA Festival and Convention se blíží

redakce 26.09.2021

Na festivale a konferenci MaMa se každoročně potkává více než šest tisíc hudebních profesionálů a je tak největším setkáním podobného druhu ve Francii.

Alune Wade zve na africké „rychlé občerstvení“

redakce 26.09.2021

Nenechejme se zmást názvem Alunova nadnárodního sexteta African Fast Food. Pokud už jméno kapely něco symbolizuje, tak rychlost, se kterou hudba dokáže posluchače nadchnout.

Prichádza festival Hudba sveta Žilina

redakce 25.09.2021

Siedmi ročník festivalu opäť prinesie všetkým milovníkom hudby rôznych kultúr dva dni plné kvalitnej a nesmierne pestrej hudby.

Tom Hodge & Floex: Je Suis Karl Soundtrack

redakce 25.09.2021

Floex s Hodgem si vytvořili databázi smyček, zvuků, zvukových ploch a experimentů bez konkrétního kontextu skladeb. Vychází u Minority Records.

Jednota představí japonskou skladatelku Ichiko Aoba

redakce 24.09.2021

Výjimečný úkaz japonské scény se představí v komorním prostoru pražského Puncta v rámci série Jednota.

Alt-J ohlašují novou desku singlem U&ME

redakce 24.09.2021

Skupina alt-J, nominovaná na ceny Mercury Prize, Grammy nebo Brit Award, oznámila očekávané čtvrté album The Dream.

Mezipatra nabídnou vítěze z Cannes nebo dokument Moniky Treut

redakce 24.09.2021

Tématem 22. ročníku je Oslava života. Kromě celovečerních, krátkých nebo dokumentárních snímků nabídne festival oblíbenou Industry sekci.

Hradby Samoty chystají podzimní koncerty

redakce 24.09.2021

Festival Hradby Samoty, který se každoročně zaměřuje na audiovizuální projekty plánuje nabitý podzim.

Full Moon #126: Přepisování pravidel

redakce 23.09.2021

Stihnout pět cen Grammy a píseň k filmu s Jamesem Bondem ještě před dvacítkou, to tady ještě nebylo. Billie Eilish je hlavní hvězdou říjnového Full Moonu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace