Zprávy / Nové desky

Nová deska brněnských Levantadores

Nová deska brněnských Levantadores

redakce | Zprávy / Nové desky | 01.01.2023

Levantadores, účastníci tradičních španělských závodů ve zvedání závaží a především kamení, mohou znít českým uším trochu bizarně. Do hudby i prezentace téhle nové brněnské kapely to vnáší hravost a zálibu v tematických outfitech a specifickém humoru. Kdo je Don Vajumi a co je aquaboogie v názvu alba? To se snad dozvíme v jejich budoucí tvorbě.

Vašek Klčo (ex Ångström) a Miloš Bogdan (ex Ette Enaka, KODDN) začínali po rozpadu jejich původních projektů v roce 2019 pouze ve dvou. Záhy se k nim přidal také Jura Habarta (Ghost of You, Květy, Luciana, Čau Česko), který se postaral i o mix debutu ve vlastním studiu s názvem Fluffy Fields. Finální podobu nahrávky Don Vajumi’s Aquaboogie vypiloval Ondřej Ježek ve Studiu Jámor.

Na albu je jasný vliv post-punku, hudba Levantadores je ale komplikovanější a skrze mnoho jejích vrstev čas od času prorůstají nenápadné syntezátorové vtípky, zvuky jako upomínky na osmdesátkové sci-fi. Všechen nadhled, v kontextu smrti, sociálního vyloučení, sociální ignorace a dalších témat, o která se album opírá, ale budí spíš dojem cynismu a rozčarování z nejistých vyhlídek do budoucnosti.

Info

Levantadores –⁠ Don Vajumi’s Total Frogal Aquaboogie
Fb kapely

foto © Jonáš Svoboda

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Alegorie Fæ Bestia

redakce 28.03.2023

Skrze osm písní, kdy každá je dedikovaná buď bájné, fiktivní nebo kultovní bytosti, posluchač navštíví jiné světy, tělesné podoby a emoce.

Fokular a Talk=Trouble vydali Silent Spring

redakce 27.03.2023

Silent Spring je monolitická koláž, ve které se těžké drone/metalové plochy volně prolínají s útržky rapových tracků.

Petr Marek (Midi Lidi) jako Muzikant Králíček

redakce 24.03.2023

Hodinová deska Předseda obsahuje jedenáct osobních písní, které deníkovým způsobem reflektují současné období autorova života.

Fedor Gál nahral album s kapelou Drť

redakce 23.03.2023

... aby pripomenul tragický deň vzniku Slovenského štátu, ktorý kolaboroval s nacistickým Nemeckom a pričinil sa o vyvraždenie, vyhnanie a vyvlastnenie desiatok tisícov spoluobčanov.

Mr. Pink and the Bad Thoughts vydávají EP

redakce 15.03.2023

Po několikaletém hledání správného setupu vydává pražská trojice Mr. Pink and the Bad Thoughts eponymní EP na desetipalci.

Amelie Siba vydává třetí desku, Gently Double A

redakce 13.03.2023

Smutek a trpké smíření z minulých nahrávek na novince vystřídala naděje, sklony k sebedestrukci nahradila aktivní sebepéče.

Příběhy Jany Vébrové, Kameny ze dna

redakce 12.03.2023

Lehněte si do proudu a nechte kolem sebe obtékat rozmanité melodie, poetické texty a nezaměnitelný hlas Jany Vébrové.

P/\ST vydává Tinnitus

redakce 12.03.2023

Tinnitus je o neustálém honu za úspěchem. O běhu bez cíle za prchlivým vítězstvím. O představě dokonalosti neutuchajícího výkonu.

Krajina Ró s klipem i novou deskou

redakce 11.03.2023

Mlhoviny jsou albem barevným, místy rockově úderným, jinde zase až romanticky křehkým, ale především albem písničkovým.

Tryo s novou deskou

redakce 10.03.2023

Kapela tryo nahrála u Amáka v Golden Hive Studios novou desku Iodine Clock Reaction. Předznamenává ji singl Droplets.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace