Zprávy / Nové desky

Nová deska Průmyslové smrti

Nová deska Průmyslové smrti

redakce | Zprávy / Nové desky | 11.03.2022

Album Pedagogika poražených představuje druhou samostatně dlouhohrající vinylovou desku Průmyslové smrti, která vychází na konci února 2022 na labelu Papagájův hlasatel records.

Na novém albu kapela přichází s novými nápaditými kompozicemi skladeb, kde se mísí agresivní rychlé pasáže s pomalými, což není pro kapelu obvyklé oproti jejímu prvnímu albu Invaze změn. Těžkotonážní začátky i thrash metalové rozjížděčky písniček doplňují extrémně rychlé pasáže, doplněné těžkými metalovými mezihrami. „Ústředními tématy nové desky jsou kataklyzmata moderní doby. Absolutní vyhoření, citová plochost, emoční neschopnost, industrializace mozku, ovlivnění sociálními sítěmi a high-tech komunikací a možná až nesmyslný a nepotřebný propojení světa, přepálená komunikace v každou chvíli, minutu a vteřinu našeho každodenního života, protože některý věci nejen, že není potřeba říct hned, některý věci není potřeba říct nikdy,“ komentuje novou desku zpěvák Mičl, který je rovněž autorem textů. „Moderní svět je válkou informací, válkou reklamy s životy lidí, válkou o dobytí prostoru jedniček a nul, protože lidi jsou ovce a nevidí, co je pravda a co je hoax, a ten kdo to vidí, se tohoto vůbec neúčastní anebo je strůjcem, velitelem společností na zacílení emočních pudů a rozechvěných neuronů v mozku každé jedné duše užívající internet nebo sociální sítě.“


Pedagogika poražených dává vizi světa takového jaký je, světa paranoi, světa strachu z reality, světa z reálně odžitého života, světa strachu ze skutečných lidí a skutečných emocí, je to svět hrůz, které zde už jsou a jsou neviděny, je to peklo v éteru, ve čtvrté dimenzi levitující mezi námi, je to pravda, kterou nevidíme, je to cesta, kterou nechceme jít a přesto jdeme.

Apokalyptickou malbu přední strany desky vytvořil přední italský umělec a malíř Paolo Girardi, který stojí například za obaly alb kapel jako Power Trip nebo českých Brutally Deceased, a je známý spoluprací s Nuclear Blast Records či českými Doomentia Records. Nahrávání proběhlo v legendárním bzeneckém studiu Shaark. Finálního masteringu se ujal v USA zkušený Dan Randall z Mammoth Sound masteringu, který pracoval na albech kapel jako Toxic Holocaust, Magrudergrind, Sodom, Iron Reagan, Vitamin X. Hudební intro a outro alba vytvořil mistr zvuku Jan Šamánek – Šaman (V0NT, Protijed). A v neposlední řadě na merchandise pracuje Rafael Wechterowicz známý pod pseudonymem „Too many skulls“, který spolupracoval například s kapelami Government Flu, Hirax, Slayer, Kreator.

Info

Průmyslová smrt –⁠ Pedagogika poražených (Papagájův hlasatel records, 2022)
web kapely

Živě:
11. 03. 2022 Praha, 007 - křest a release párty
12. 03. 2022 Brno, Kabinet múz - křest a release párty
27. 08. 2022 Vzdor fest
19. 11. 2022 Power grindcore Brno

foto © se svolením Průmyslové smrti

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Debut skupiny Tamara vyjde co nevidět

redakce 01.08.2022

Album Anderson zachycuje nadšení i zklamání z přátelství a rodinných vztahů, neopětovaných i vyčpělých lásek.

A Sense of Destiny: David Kollar + Arve Henriksen

redakce 26.07.2022

Základy k dvanástim skladbám albumu vznikli za krátkych desať dní, nasledovala však viac ako šesťmesačná komunikácia na linke medzi Prešovom a švédskym mestečkom Mölnlycke.

Novým releasem Wetlschmerzen je Ondrej Zajac

redakce 25.07.2022

Zajac neustále mení svoj zvuk aj prístup, nestačí mu ľahko ohúriť či zveličovať: práve v úprimnosti, krehkosti a integrite jeho tvorby počujeme Zajaca v najväčšej sile.

Kakktus na Na hrbatým koni

redakce 22.07.2022

Hrací automaty blikají a laciný pivo teče proudem, zatímco za nonstopem jako každou sobotu cvakaj zuby o patník.

Ladislav Zensor jako Oblaka

redakce 21.07.2022

Ladislav Zensor čerpá vlivy ze součásné hybrid-klubové scény, experimentuje s různými hudebními směry, aby vytvořil nadžánrový zvuk.

Barbora Hora debutuje

redakce 12.07.2022

Barbora Hora na EP představuje minimalistické, ale do detailu promyšlené kytarové linky s autentickým vokálním projevem.

Irreality, nová deska Island Mint

redakce 12.07.2022

Poznávacím znamením Island Mint je slunečná nálada a propojení psychedelie šedesátých let s indie rockem.

Trio Dorůžka – Wyleżoł – Ballard vydává album

redakce 11.07.2022

Zvuk kapely se opírá především o analogové elektronické nástroje, jednoduché melodie a složité groovy.

Miss Petty vydala Slay

redakce 10.07.2022

Miss Petty na poli pěti nových skladeb řeší s nadhledem slávu, vztahy, a jednu skladbu napsala i pro své mladší já.

Pesničkár Nany Hudák vydáva nový album

redakce 10.07.2022

Žije v obytnom aute, ktoré je zároveň jeho ateliérom a nahrávacím štúdiom. Tam vznikol aj najnovší album Mramorové slnko.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace