Zprávy / Pozvánky

Nová disciplína v Podniku: týmový poetry slam

Nová disciplína v Podniku: týmový poetry slam

redakce | Zprávy / Pozvánky | 11.03.2015

Slam poetry: to je poezie naživo, poezie okamžiku. Chvíle, kdy výraz (jak to říkáte) si je roven s tím, co říkáte. Anebo také jednoduchá rovnice: slam poetry = slamer + mikrofon x diváci. Slam v Česku zapouští kořeny už 13 rokem, nyní ovšem přináší nové disciplíny - jednou z nich bude tzv. týmový slam, který se uskuteční 11. března v holešovickém Podniku.

"Potřebujeme, aby si lidi říkali poezii navzájem. Tak ukazujeme naše hodnoty, srdce, věci, které nás učí, jakými jsme," řekl v roce 1992 pro Smithsonian Magazin zakladatel žánru, Marc Smith, jinak zvaný Slam Papi. Slam poetry jako performativní žánr má jen málo pravidel: vlastní text, žádné rekvizity, popř. časový limit), ale všechny jsou svazující a osvobozující zároveň. Slameři berou do hry kromě textu slovní i divadelní improvizaci, mimiku, pohyb, konfrontují a zapojují publikum, které je jim jediným porotcem, často se pohybují na pomezí rapu, ale rap to není... V Česku se slamová scéna utěšeně rozvíjí už 13 rokem, důkazem jsou pravidelně pořádané exhibice v různých městech a četné úspěchy našich slamerů v zahraničí.


Vedle klasických modelů soutěžních kol i uvolněných nesoutěžních exhibic se čas od času objevují i výjimečné formáty slamových večerů. Jedním z nich je tzv. týmový slam, kde se mažou individuality a slameři musejí pracovat pro svůj tým, do kterého jsou náhodně rozlosováni. Drtí a ohýbají slova a myšlenky tak, aby reagovali nebo navazovali na předchozí vystoupení a v závěru je čeká i společný pětiminutový gig.

Do týmového slamu, který se poprvé uskuteční 11. března 2015 od 20.30 v holešovickém Podniku, přijali pozvání matadoři domácí scény: Bohdan Bláhovec, dvojnásobný mistr ČR Jan Jílek i nejúspěšnější slamer posledních let Metoděj Constantine. Doplní je olomoucký improvizátor Dan Kunz, ženský rozměr věci budou v jednotlivých týmech reprezentovat Barbo Ra a Zuzana Kantorová. To vše s hudebními podklady DJ Sirkira, který se v Podniku postará i o afterparty.

Info

Team Slam
11. 3. 2015 20:30
Podnik, Praha
Vstupné: 150,-

www.facebook.com/events/849626308427433
www.facebook.com/slampoetry
www.slampoetry.cz

foto (c) Bára Singerová Photography

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Fvlcrvm a Tea Sofia na společném koncertě

redakce 30.07.2021

Tea se ve svých vlastních textech nebojí nepříjemných témat, která dokáže díky svému jedinečnému hlasu posluchačům emotivně naservírovat.

Pád Vladimira 518

redakce 20.07.2021

Plátna, malby a kresby. Audiovizuální sekvence, textové citace, objekty a pády jednoho Idiota.

Žižkovské letovisko, letní scéna

redakce 13.07.2021

V Atriu na Žižkově se právě otevřela letní scéna Žižkovské letovisko.

Underdogs' na dvorku

redakce 12.07.2021

Doba ještě není vnitřním akcím nakloněná, a tak se v Underdogs' rozhodli na léto přesunout scénu ze suterénu ven.

Osobní osobně: Dodie a Aurora se představí v Praze

redakce 12.07.2021

Fource oznámili dvě zpěvačky, které přivezou na přelomu zimy a jara příštího roku.

Gojira přijede do Prahy

redakce 09.07.2021

Nespočet ocenění, aktivistická činnost v oblasti ekologie, životního prostředí a lidských práv a také kapela, která za poslední dekádu přivedla metalovou hudbu k renesanci.

Genot Centre se vrací živě i křtivě

redakce 08.07.2021

Pražský kolektiv se po pandemické pauze vrací do Divadla Archa s čtvrtou edicí své nové koncertní série. A bude se křtít.

Axela Thesleffa v Dolních Vítkovicích

redakce 08.07.2021

Festival Colours of Ostrava uvede finského producenta Axela Thesleffa v rámci série Hotspot na tajném místě Dolních Vítkovic.

Fource přivezou Tate McRae i Michaela Malarkeyho

redakce 07.07.2021

Na svém kontě má dva oceňované projekty i zápis v žebříčku 30 pod 30 magazínu Forbes.

Oslava narozenin Rachotu

redakce 06.07.2021

Organizátoři s potěšením oznamují, že se jim letos přes veškeré těžkosti nakonec podařilo shromáždit ty nejlepší možné gratulanty. The Young Gods? I další.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace