Zprávy / Nové desky

Nové desky po týden 10/2014

Nové desky po týden 10/2014

redakce | Zprávy / Nové desky | 03.03.2014

Kimono Kult - Hiding In The Light (Neurotic Yell)
Tahle placka je sice „jen“ sedmipalec, ovšem jména jako Omar Rodriguez-Lopez nebo John Frusciante jsou dostatečně zvučná, aby se k novince Hiding In the Light vztahovaly sepjaté ruce. Za světlem projektu Kimono Kult stojí právě tito dva, i když pečlivě schovaní za Teri Bender a Fruscianteho manželkou Nicole Turley. O přízeň fanoušků se hlásí se čtyřmi songy mísícími elektro, dub, afro-beat nebo avant-freak. All-star. Na ex?


Nothing – Guilty Of Everything (Relapse)
Domenic Palermo byl v mládí bad-guy. Strávil dva roky v kriminále za pobodání, po propuštění dal hudbě vale a až v roce 2011 se opět vrátil, pojmenoval se Nothing a natočil demo. Od té doby se z projektu jednoho muže stala kapela, která tento týden vypouští svůj burácivý debut Guilty of Everything via Relapse. Desku produkčně podškrtl Jeff Ziegler (Kurt Vile, War On Drugs). Favorit.
www.relapse.com/nothing


Real Estate – Atlas (Domino)
Po úspěšném albu Days se Real Estate vrací s dalším jednoslovně pojmenovaným albem Atlas. Na obalu je ikonická malba Stefana Knappa nazvaná Alexander Mural. Uvnitř je pak naloženo deset skladeb prýštících pohodou surfařských zátok a s riffy, kvůli nimž vezmete do ruky katalog a najdete letovisko s pláží tři sta metrů od hotelu. V roce 2011 byli Real Estate tři, nyní už v pěti, ale stále u Domino Records.
www.talkingbackwards.realestatetheband.com


The Men – Tomorrow’s Hits (Sacred Bones)
V hájenství Sacred Bones se tento týden potuluje smečka The Men s novou infekční plackou Tomorrow’s Hits. Po nakažlivém albu New Moon se tahle banda z Brooklynu vrací se stejnou repetitivní energií, tentokrát okořeněnou saxofonem jak z estrád let minulých. Hity zítřka jsou tak dost možná spíše hity včerejška, ovšem The Men ironie baví. Vyplatí se naposlouchat, příští měsíc jsou totiž v Praze.
www.sacredbonesrecords.com/releases/sbr107


WhoMadeWho – Dreams (self released
Je libo dvě deci tanečního popu od kodaňských WhoMadeWho? Ve startovních blocích čeká jejich páté album Dreams, které vydávají svépomocí. Už zpočátku své kariéry ukázali odvahu, když v rámci svého vystoupení na Benacassim festivalu prohlásili, že jsou dánští Klaxons. Josh Homme pak jednoho dne přidal do svého playlistu předělávku songu Space of Rent a bylo vystaráno. Sosne si z letošní novinky?
www.whomadewho.dk

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Michal Kaščák v novém projektu Drť

redakce 09.12.2019

Mišo Kaščák jako generál StB v novém projektu Mira Tótha Drť. Vydání debutového alba je plánováno na začátek příštího roku.

Nová Sekvoye

redakce 02.12.2019

Frustrovaná část jedinců se oddělila od nadprodukcí posedlého epicentra společnosti. Rap, politika, metafyzika? Dystopie.

Ještě to tady je: Hrubá Hudba

redakce 29.11.2019

Hrubá Hudba jsou dvě alba propojené jednou myšlenkou. Dvě nahrávky, dva světy, jedna hudba a nekonečná vášeň...

Ima Teva debutují deskou Chant

redakce 28.11.2019

Album nesoucí název Chant citlivě kombinuje minimalistickou elektroniku s niternými zpěvy a temnými ambientními plochami.

Beps’n’Johnnies: Kytary až na kost

redakce 27.11.2019

Beps’n’Johnnies jsou na Bare Bones dospělou kapelou, která navzdory moderním trendům vyšlechtila z tradičních a dřevních žánrů kytarové hudby svou vlastní, osobitou tvář.

Guilty Echoes: Hluk ze Svoboďáku

redakce 27.11.2019

Rok a půl po setu na Full Moon Stage 2018 v rámci Colours of Ostrava se Guilty Echoes vrací, tentokrát jako trio. S novou deskou.

Klubový debut projektu Evil Medvěd

redakce 21.11.2019

Fictionkin je debutové EP tohoto projektu, které reflektuje neustále bobtnající a transformující se zvuk živých setů Evil Medvěd.

Paleta zvuků a žánrů na novém albu projektu Omnion

redakce 16.11.2019

Druhé album sólového projektu Omnion skladatele, multiinstrumentalisty a hráče na tabla Tomáše Reindla vychází s osmiletým odstupem od alba prvního.

David Tichý vydává sólovku pod aliasem Further Down

redakce 14.11.2019

Davida Tichého můžete znát coby klávesáka ze skupin Manon meurt nebo Chief Bromden, méně se o něm ví, že se věnuje i tajemných elektronickým nahrávkám.

Cimbál kontra digitál - Nona Records vydávají Thyme

redakce 13.11.2019

Thyme jsou inspirováni hraním se symfonickým orchestrem a folklórním uskupením, ale rovnou i měrou poslechem a zalíbením v experimentálníh skladatelích dvacátého století.