Zprávy / Nové desky

Nové desky po týden 10/2014

Nové desky po týden 10/2014

redakce | Zprávy / Nové desky | 03.03.2014

Kimono Kult - Hiding In The Light (Neurotic Yell)
Tahle placka je sice „jen“ sedmipalec, ovšem jména jako Omar Rodriguez-Lopez nebo John Frusciante jsou dostatečně zvučná, aby se k novince Hiding In the Light vztahovaly sepjaté ruce. Za světlem projektu Kimono Kult stojí právě tito dva, i když pečlivě schovaní za Teri Bender a Fruscianteho manželkou Nicole Turley. O přízeň fanoušků se hlásí se čtyřmi songy mísícími elektro, dub, afro-beat nebo avant-freak. All-star. Na ex?


Nothing – Guilty Of Everything (Relapse)
Domenic Palermo byl v mládí bad-guy. Strávil dva roky v kriminále za pobodání, po propuštění dal hudbě vale a až v roce 2011 se opět vrátil, pojmenoval se Nothing a natočil demo. Od té doby se z projektu jednoho muže stala kapela, která tento týden vypouští svůj burácivý debut Guilty of Everything via Relapse. Desku produkčně podškrtl Jeff Ziegler (Kurt Vile, War On Drugs). Favorit.
www.relapse.com/nothing


Real Estate – Atlas (Domino)
Po úspěšném albu Days se Real Estate vrací s dalším jednoslovně pojmenovaným albem Atlas. Na obalu je ikonická malba Stefana Knappa nazvaná Alexander Mural. Uvnitř je pak naloženo deset skladeb prýštících pohodou surfařských zátok a s riffy, kvůli nimž vezmete do ruky katalog a najdete letovisko s pláží tři sta metrů od hotelu. V roce 2011 byli Real Estate tři, nyní už v pěti, ale stále u Domino Records.
www.talkingbackwards.realestatetheband.com


The Men – Tomorrow’s Hits (Sacred Bones)
V hájenství Sacred Bones se tento týden potuluje smečka The Men s novou infekční plackou Tomorrow’s Hits. Po nakažlivém albu New Moon se tahle banda z Brooklynu vrací se stejnou repetitivní energií, tentokrát okořeněnou saxofonem jak z estrád let minulých. Hity zítřka jsou tak dost možná spíše hity včerejška, ovšem The Men ironie baví. Vyplatí se naposlouchat, příští měsíc jsou totiž v Praze.
www.sacredbonesrecords.com/releases/sbr107


WhoMadeWho – Dreams (self released
Je libo dvě deci tanečního popu od kodaňských WhoMadeWho? Ve startovních blocích čeká jejich páté album Dreams, které vydávají svépomocí. Už zpočátku své kariéry ukázali odvahu, když v rámci svého vystoupení na Benacassim festivalu prohlásili, že jsou dánští Klaxons. Josh Homme pak jednoho dne přidal do svého playlistu předělávku songu Space of Rent a bylo vystaráno. Sosne si z letošní novinky?
www.whomadewho.dk

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Jested vydává své remixové album

redakce 14.07.2019

Skladby vznikaly mícháním většinou organických zvuků a loopů s nahrávkami kytar a dalších nástrojů.

Genuine Jacks predstavujú singel Creep Lover

redakce 11.07.2019

Genuine Jacks ohlasujú nový album s názvom Turning Monochrome, ktorý vyjde v septembri. V září.

Jakub Šimanský: Pořád mám potřebu jít dál, hledat a měnit

redakce 02.07.2019

"Moc se mi líbilo, jak se dá udělat z minima maximum, a přitom to zní tak skvěle,“ říká Jakub Šimanský o prapočátcích jeho nové desky Face to Face Against American…

Polí5 vydalo debutovou desku tria M/Á/J

redakce 01.07.2019

Album obsahuje sedm instrumentálních skladeb. Nicméně díky vokálně silné zpěvačce mají kompozice spíše písňový charakter.

Resistor Sound Sessions přinášejí Těžké kovy Nikander

redakce 18.06.2019

Do Kabinetu Múz přinesla sludgemetalová kapela Nikander singl z připravovaného splitu s finskou kapelou Stolen Kidneys.

Debutové EP projektu Lannne je vonku

redakce 17.06.2019

Nový druh rozprávania je nevyhutný, a preto sa treba obrátiť na Juraja Petáka a hudobné hnutie, ktoré pod pseudonymom Lannne spúšťa.

Ukolébavky ze špitálu: Mueran Humanos

redakce 17.06.2019

Dvoučlenný projekt Mueran Humanos chystá své třetí album Hospital Lullabies, které předesílá singlem La Gente Gris.

Katarína Máliková zverejnila novinku De profundis

redakce 12.06.2019

V novom repertoári zachováva krehkosť i znamenitosť klavírnych aranžmánov a spevu, omnoho viac však budeme počuť nové nástroje.

Ima Teva ševelí

redakce 05.06.2019

Cesta z města, na které balíme sluchátka do kapsy a posloucháme mýtickou alfamáti Přírodu, která šustí, ševelí, bzučí a hvízdá svoje mantry.

Sólová katarze Deafmantra Tomáše Procházky

redakce 04.06.2019

Frontman olomouckých Dirty Old Dogs v jarních měsících natočil sólové album Deafmantra.