Zprávy / Nové desky

Nové desky pro týden 8/2014

Nové desky pro týden 8/2014

redakce | Zprávy / Nové desky | 18.02.2014

Angel Olsen - Burn Your Fire for No Witness (Jagjaguwar)
Olsenovic andílek se osvědčil už na svém prvním sólovém albu Half Way Home z roku 2011. Poetické dialogy se svojí akustikou nechaly vzpomenout na to lepší z historie amerického písničkářství. V mezičase se Angel mihla po boku dřeváka Bonnie „Prince“ Billyho v rámci koncertů k jeho albu Wolfroy Goes to Town, na nějž vokálně přispěla. A vokál je to, co si u Angel Olsen recenzenti vychvalují. Někdy kvílící, jindy příjemně mazlící. Vše se odvíjí od příběhu, jenž posluchači předzpívává. Novinkou Burn Your Fire for No Witness stvrdila svůj čerstvý kontrakt u labelu Jagjaguwar. Je hlasitější, syrovější, ale v textech stejně provokativní. Přestože odložila lo-fi zvuk a přibrala kapelu, fanoušci debutu se nemusejí strachovat, novinka je nezradí. Dokáže je jedenáct skladeb nasytit?
www.angelolsen.com


Solids - Blame Confusion (Fat Possum Records)
Po nadupaném sedmipalci a jednom splitu přichází montrealské duo Solids s plnohodnotným debutem Blame Confusion. Vydávají u renomovaného labelu Fat Possum, který má v katalogu třeba zvukově spřízněné Dinosaur Jr. Germain-Poitrasovi (kytara) a Guillemetteovi (bicí) káply do noty jak devadesátky, tak současníci Cloud Nothings nebo No Age. S druhými jmenovanými je pojí nejen nástrojové složení, ale také zahuštěné distortionové kytary a zasněné vokály. To vše zabaleno v optimistických melodiích tak akorát do kroku. Kanadský páreček si vzal pod producentská křídla Adrian Popovich, který pracoval jako technik mimo jiné i pro rovněž javorové Trigger Effect (čichej za tím Silver Rocket). Hygiena mozku na počkání. Alternativní grunge na pozvání.
www.fatpossum.com/artists/solids


Shocking Pinks - Guilt Mirrors (Stars & Letters Records)
Úvodem, za touto šokující růžovostí nestojí Neil Young. Shoda jmen. Jedině že by zahodil rock’n’rollovou vlnu a transformoval do Nicka Harta. Ten v roce 2004 navrátil Nový Zéland na mapku světa, který drahnou dobu opanovala filmová tlupa hobitů v ragbyových helmách. Recenze jeho projektu Shoking Pinks šly tvrdě po samých osmách z deseti. Následovala další dvě alba u Flying Nun, která nakonec posloužila pro kompilační album Shocking Pinks z roku 2007. Po sedmileté odmlce se směs tanečního punku, bídnického vokálu a šustících bubnů vrací na scénu v albu Guilt Mirrors. Co do množství materiálu, ze kterého Harte stavěl, na album se dostalo více než třicet skladeb. Třicet písní rozdělených na tři kapitolky, to v součtu dává slušnou porci. Harte podle svých slov natočil během několika dnů hity až pro sedm alb, z nichž posléze vybíral ty nejhitovatější, aby měl jistotu, že novinka bude v letošních hitparádách. Beze spánku a se začerněnými okny. Skladby jsou výsledkem několikadenní terapeutické izolace, kterou nastoupil po zemětřesení v jeho rodném Christchurch. Album s příběhem. Inspirativními zdroji však nebyla jen tato tragická událost. V albu se promítnou i filmařské koncepty režisérů Andreje Tarkovského či Johna Cassavetese. Soundtrack ke konci světa?
www.starsandletters.com/shockingpinks


Krill - Steve Hears Pile in Malden and Bursts Into Tears (Exploding in Sound)
Poslední album Lucky Leaves (2013) bostonského tria Krill zvedlo ze židle nejednoho recenzenta. Místy chaotické kytary a neuspořádané bicí si vyžadují zvýšenou pozornost, avšak v konečném výsledku se Krill vzdáleně odvolávají k sousedům z Pixies. Za mikrofonem jako by stál místo Jonaha Furmana plešatý hračička Black Francis. Nyní na sebe dává kapela vzpomenout s EP Steve Hears Pile in Malden and Bursts Into Tears. Placka se dá brát jako dovětek k Lucky Leaves, neboť se všech pět skladeb nahrávalo minulý rok v létě. I produkční sestava tvořená Carlosem Hernandezem a Julianem Faderem zůstala. Přestože je struktura jednotlivých skladeb rozvolněná, neklid se ze staronového materiálu nevypařil. Krill svojí mysl neztratili. Snad jí brzo vyplácnou i na dalším LP.
www.explodinginsoundrecords.com/p/krill.html


Planningtorock - All Love’s Legal (Forced Exposure)
Androgynní projekt britské umělkyně Janine Rostron je jedním z těch, které mají pozemšťanům cosi důležitého sdělit. Obsahuje poslání, což zní lákavě. V jejím případě to jsou vděčná genderová témata a snaha o překračování estetických, morálních a přírodních předsudků. V tom si Rostron, jejíž vizáž v Planningtorock značně zmutovala, podává ruku se švédskými The Knife, u kterých by nebylo od věci přibalovat k albům i nějakého sémiologa. All Love’s Legal je příspěvkem do diskuze, zároveň i hudebním dílem, jež deklaruje temný elektro-pop a synťákový symbolismus. Nebojme se toho.
www.planningtorockofficial.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

dokruhu: Chceme předat to, co si v sobě neseme. Hudbu a radost.

redakce 16.10.2019

Dokruhu učarovalo temné hlasité country ze Skalistých hor, přidali k němu zkušenosti nabyté v lokální diy scéně a spoustu vášně a energie. Debut vydává Full Moon Forum.

Vychádza ďalšia vinylová reedícia Deža Ursinyho

redakce 13.10.2019

Vychádza ďalšia vinylová reedícia Deža Ursinyho z dielne združenia Provisorium. Pevnina sa vynára.

Třetí deska noise-popařů The Sweet Release of Death je na světě

redakce 10.10.2019

Jako strom o třech větvích, každá tvrdohlavě se plazící za jinými impulzy, ale ukotvená stejným kmenem i kořenem. The Sweet Release Of Death poílají do světa třetí LP.

Echoofmyvoice uvádí debutový singl

redakce 10.10.2019

Bohuš Michalko, zpěvák inde rockových Teskohippies, představil debutový singl Light Years Away nového projektu Echoofmyvoice.

Fausto Mercier vydává u Genot Centre

redakce 07.10.2019

Fullscreen od Fausto Mercier je hluboce pohlcující celiství zážitek. Neustávající nálet řezavých beatů u Genot Centre.

Živé Kvety vydávají jedenácté album

redakce 06.10.2019

Bratislavská kapela Živé Kvety dokončila v pořadí jedenáctou studiovou desku Salto na rozlúčku. Uvádí ji novým klipem.

Please the Trees mají nový singl

redakce 02.10.2019

Jako bonus track se záznamem koncertu Toyen najdete cover verzi skladby Lucky Tearss v podání Please the Trees.

Beps'n'Johnnies představují Witch

redakce 01.10.2019

Na začátku ledna vydá původně blanenská kapela Beps'n'Johnnies debutovou desku Bare Bones. Předchází ji první singl Witch.

Dirty Old Dogs mají nový singl a klip

redakce 01.10.2019

Dirty Old Dogs nyní přichází s novým hudebním klipem a skladbou, která střídá gotické retro s avantgardní atmosférou.

Ondřej Kyas vydává sólovku Solárium

redakce 30.09.2019

Třetí sólová deska člena brněnské kapely Květy je na světě. Album Solárium, původně plánované jako část projektu YM.