Zprávy / Nové desky

Nové LP Rest in Haste

Nové LP Rest in Haste

redakce | Zprávy / Nové desky | 14.06.2021

Nové dlouhohrající album Rest in Haste nazvané Hello Young Traveler vyšlo 28. května 2021 na vinylu a digitálně na platformách Bandcamp, Spotify, iTunes, Amazon Music, YouTube Music a dalších.

Desku nahrával Dan Šatra (známý spoluprací s kapelami jako Lvmen nebo Planety) v Praze a mixoval J Robbins z Government Issue a Jawbox ve studiu Magpie Cage v Baltimoru. O mastering se postaral Ed Brooks ze Seattlu, který má na svém kontě desky skupin jako Akimbo, Russian Circles, These Arms Are Snakes, Pelican nebo Minus the Bear.

Novou desku Rest in Haste nahráli v užší čtyřčlenné sestavě. V jasnějších aranžmá tak vyniknou řezavé kytarové vyhrávky, hutná basa a rafinované rytmy. Zároveň se kapela víc než kdy dřív zaměřila na texty a songwriting. Jak říká zpěvák Jarda „Electroslav“ Švelch: „V našem zvuku vždycky byly prvky stoner rocku a pouštního rocku, ale na druhé straně i post-punku, indie rocku a math rocku. Na nové desce nám šlo nejvíc o to, aby každá píseň měla jasnou vizi, jasné téma a byla co nejvíc semknutá.“ Rovnováhu mezi elementy post-punku a stoner rocku našel i mixážní inženýr J Robbins, veterán punkových kapel z Washingtonu D.C., který ale zároveň produkoval klasiky stoner rocku Clutch. Jedenáct skladeb pokrývá celou řadu poloh od kousavého post-punku Walking City přes country-rockové sloky a psychedelický závěr 5000 Tractors až po stoner baladu Confirmation a mathrockovou instrumentálku Day of Rest. Na desce už tradičně hostuje zpěvačka Markéta Broumová z kapely Nano.

Většina písní vznikala v období, kdy byli členové kapely rozděleni velkými geografickými vzdálenostmi (na které pak plynule navázala pandemie). Téma vzdáleností, odloučení a propojování se odráží i v textech písní jako Waltz Me Away, Brass Traveler nebo Hospitality. Další písně nabízejí poetické i satirické pohledy na polarizovaný a roztříštěný svět. Content Farm vypráví o frustracích „tvůrců obsahu“, kteří jsou jen nevolníky ve službě online platforem; 5,000 Tractors o prodeji traktorů do Ruska, která měla zachránit českou ekonomiku.

Info

Rest in Haste – Hello Young Traveler (2021)
Bandcamp kapely

vizuál © se svolením skupiny Rest in Haste a Luise Blackallera

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Bare Escape na nové desce

redakce 29.07.2021

Tvůrčí energii kapely Bare Escape přetavenou do devíti skladeb nyní na vinylu vydá brněnské vydavatelství Kabinet Records.

La Banda de Contenedor mají fiestu

redakce 27.07.2021

Podobně, jako recykluje starý šrot na hudební nástroje, přistupuje i k žánrům: od popu přes elektronickou hudbu k psychedelii, od éterických vokálů k rapovým deklamacím.

Lenka Zbořilová (Billow) vydává u Z Tapes sólovku jako Ivy Z

redakce 23.07.2021

Debutovou desku s názvem Under a Red Moon, pt. 1 & pt. 2 vydává u slovenského labelu Z Tapes.

Iva Bittová Pro radost

redakce 23.07.2021

Iva Bittová přijala pozvání Folkových prázdnin v Náměšti nad Oslavou na vytvoření speciálního koncertu v rámci zmenšené verze festivalu v roce 2020.

Badfocus vydává soundtrack k filmu Laterny magiky

redakce 23.07.2021

Badfocus poprvé získal příležitost propojit své lyrické a atmosférické hudební vyjádření s obrazem.

Marcel Gidote’s Holy Crab debutují

redakce 21.07.2021

Novou osmitrackovou desku Marcel Gidote’s Holy Crab nahráli na chalupě, kde pravidelně nacházeli patřičný klid a navlhlou atmosféru.

Temná proměna Vellocet Roll

redakce 20.07.2021

Necelé dva týdny po uvedení singlu Wanderers of the Dark oznamuje pražská skupina Vellocet Roll nové album. Intenzivně psychedelická kolekce A Land Ridden by Darkness vychází 20. srpna u labelu…

Jonny Richter and the Hog Ranch debutuje

redakce 11.07.2021

Oficiální debut Jonnyho Richtera s nadhledem, ale i opravdovostí vyvádí za hranice komfortní zóny českého písničkářství.

Emil de Waal pluje na vlnách Vente

Barka Fabiánová 05.07.2021

Čtveřice muzikantů kolem bubeníka Emila de Waala zve na albu Vente na nostalgickou hudební plavbu.

Weltschmerzen vydáva album Kolektívu Ruiny

redakce 01.07.2021

Poslucháčom odhaľuje Silo krajinu freejazzových rytmov a kvílenia, zvukovo bohatých - aj keď minimalistických - komprovizácií na popredí spevu hmyzu a vtákov.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace