Zprávy / Nové desky

Nové LP Rest in Haste

Nové LP Rest in Haste

redakce | Zprávy / Nové desky | 14.06.2021

Nové dlouhohrající album Rest in Haste nazvané Hello Young Traveler vyšlo 28. května 2021 na vinylu a digitálně na platformách Bandcamp, Spotify, iTunes, Amazon Music, YouTube Music a dalších.

Desku nahrával Dan Šatra (známý spoluprací s kapelami jako Lvmen nebo Planety) v Praze a mixoval J Robbins z Government Issue a Jawbox ve studiu Magpie Cage v Baltimoru. O mastering se postaral Ed Brooks ze Seattlu, který má na svém kontě desky skupin jako Akimbo, Russian Circles, These Arms Are Snakes, Pelican nebo Minus the Bear.

Novou desku Rest in Haste nahráli v užší čtyřčlenné sestavě. V jasnějších aranžmá tak vyniknou řezavé kytarové vyhrávky, hutná basa a rafinované rytmy. Zároveň se kapela víc než kdy dřív zaměřila na texty a songwriting. Jak říká zpěvák Jarda „Electroslav“ Švelch: „V našem zvuku vždycky byly prvky stoner rocku a pouštního rocku, ale na druhé straně i post-punku, indie rocku a math rocku. Na nové desce nám šlo nejvíc o to, aby každá píseň měla jasnou vizi, jasné téma a byla co nejvíc semknutá.“ Rovnováhu mezi elementy post-punku a stoner rocku našel i mixážní inženýr J Robbins, veterán punkových kapel z Washingtonu D.C., který ale zároveň produkoval klasiky stoner rocku Clutch. Jedenáct skladeb pokrývá celou řadu poloh od kousavého post-punku Walking City přes country-rockové sloky a psychedelický závěr 5000 Tractors až po stoner baladu Confirmation a mathrockovou instrumentálku Day of Rest. Na desce už tradičně hostuje zpěvačka Markéta Broumová z kapely Nano.

Většina písní vznikala v období, kdy byli členové kapely rozděleni velkými geografickými vzdálenostmi (na které pak plynule navázala pandemie). Téma vzdáleností, odloučení a propojování se odráží i v textech písní jako Waltz Me Away, Brass Traveler nebo Hospitality. Další písně nabízejí poetické i satirické pohledy na polarizovaný a roztříštěný svět. Content Farm vypráví o frustracích „tvůrců obsahu“, kteří jsou jen nevolníky ve službě online platforem; 5,000 Tractors o prodeji traktorů do Ruska, která měla zachránit českou ekonomiku.

Info

Rest in Haste – Hello Young Traveler (2021)
Bandcamp kapely

vizuál © se svolením skupiny Rest in Haste a Luise Blackallera

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

František Skála poprvé na vinylu a hned dvakrát

redakce 18.09.2021

Jeho variace na blues, folk a dechovku byly doposud dostupné jen na CD, díky Kabinet Records rozezní i gramofony.

LeebOrn vydávají EP

redakce 14.09.2021

Olomoučtí melancholici Leeb0rn, dříve působící jako Lee, vydávají nové EP Reach One’s Destination.

Lofn vydávají EP

redakce 13.09.2021

Post-Apo Romance svou atmosférou, mýtickou elektronikou proloženou post-industriálními prvky a řezavými vokály ladí do konceptu labelu Veyl Records.

Antitrendový crossover Skaraz

redakce 12.09.2021

Coby otrlí třicátníci, obsáhlo trio MC Skalaka, producenta Tarase a kytaristy Gonzala, do svého projevu mnoho vlivů posbíraných v průběhu života.

Nová deska Acoustic Needles

redakce 10.09.2021

Kapela se pohybuje převážně v žánru moderního jazzu, často se ve skladbách objevují i prvky funkové hudby či hip hopu.

Vychází debutové album kapely Treetop

redakce 08.09.2021

Původní autorský repertoár tria je rozmanitý, pojímá vlivy jazzu, lidové hudby, klasické hudby i kompozičních postupů soudobé hudby.

Běsnící ambient Franzie na debutu

redakce 07.09.2021

Polovinu materiálu na album kapela vytvořila ještě pod názvem Superego Kid, ale postupem času sílila potřeba, se od svého starého jména oprostit.

Nové tituly z Polí5

redakce 06.09.2021

Personální spojení je na zcela jinak žánrově zařazené Severní nástupiště nebo Zimní pneu, které nedávno vydalo také Polí5.

Ventolin vydal třetí desku

redakce 03.09.2021

Ve srovnání s jeho předchozí deskou je Dneska se vyčasilo hudebně pestřejší a tematicky komornější.

Dvojice něco něco vydává druhé album

redakce 02.09.2021

Útržky rozvíjí pro tvorbu něco něco typické prostředky – nápaditost, nadsázku a nečekané zvraty, vytrhávající posluchače z popové konejšivosti.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace