Zprávy / Pozvánky

Nově otevřené Studio Paměť nabídne blues i autorské divadlo

Nově otevřené Studio Paměť nabídne blues i autorské divadlo

redakce | Zprávy / Pozvánky | 22.04.2015

Koncem března se na Praze 1 pro veřejnost znovuotevřel podzemní prostor Studia Paměť. Prostor v Soukenické ulici, který byl dříve využíván jako nezávislá galerie a později jako stálá scéna Divadla Na tahu, se nyní otevírá širšímu publiku. Za novou koncepcí stojí absolventi oboru Arts Management na VŠE v Praze a ve zkušebním tříměsíčním provozu budou ve Studiu pořádat koncerty, divadelní představení a autorská čtení.

"Prostor Studia za těch několik týdnů opravdu ožil. Chodí sem studenti a mladí lidé a na akcích bývá plno. Líbí se mi pestrost programu a také energie s jakou k tomu tito lidé přistupují," říká režisér Divadla Na tahu Andrej Krob, který má v současnosti prostor v pronájmu.

Středeční program je věnovaný soulové a bluesové hudbě a víkendové akce pak současnému autorskému divadlu a literatuře. Svému názvu Studio Paměť dostojí vždy poslední týden v měsíci tzv. Týdny Paměti, kdy se budou konat pravidelné vzpomínkové večery na významné umělce. Dubnové vzpomínky budou ve středu 22. patřit americkému soulovému zpěváku Otisi Reddingovi a v sobotu 25. českému spisovateli Janu Balabánovi.


"V rámci Týdnů Paměti chceme vytvořit originální program, který jinde neuvidíte. Londýnský zpěvák Guy Bennet si jen pro středeční akci připraví speciální akustický set mapující tvorbu Otise Reddinga. V rámci sobotních vzpomínek na Jana Balabána pak vystoupí náchodský D.R.E.D., který pro sobotní večer obnovil hru s názvem Balaba," zmiňuje předseda Spolku pro oživení Paměti Oskar Hulec.

Tento měsíc se ve Studiu Paměť již představili The Brownies či Nejhodnější medvídci. Na květen pak Studio Paměť chystá mimo jiné také vernisáž niterných ilustrací Karolíny Plaché, čímž naváže na původní využití prostoru jako nezávislé galerie. Dramaturgická linka pak zůstává na květen i červen stejná a z chystaných květnových akcí je připraven například vzpomínkový večer na Arethu Franklin v podání německé zpěvačky Jaqueline.

"Rádi bychom v centru města vytvořili místo, které nabízí alternativu zaběhlým akcím. Proto pořádáme ve středu soulové koncerty a o víkendu divadlo a autorská čtení. Snažíme se navodit příjemnou atmosféru jak pro diváky, tak pro umělce a podle dosavadních ohlasů se nám to zatím daří," říká hudební dramaturg Studia Paměť Milan Dedera.

Info

Studio Paměť
Soukenická 29, Praha

www.facebook.com/studio.pamet

Wednesday got soul:
Otis Redding Tribute by Guy Bennett
22. 4. 2015 20:00

www.facebook.com/events/420083728161560

Vzpomínka na Jana Balabána
a Divadlo D.R.E.D.: Balaba
25. 4. 2015 19:30

www.facebook.com/events/1426412050998499

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nenalezeny žádné záznamy.

Cinergy uvede přednášku se skladatelem Dustinem O'Halloranem

redakce 27.11.2020

O’Halloranova filmová kariéra začala v roce 2006 se snímek Marie Antoinetta od Sofie Coppoly.

Café Na půl cesty nabídne živý koncert v rámci týdne duševního zdraví

redakce 24.11.2020

Živý přenos koncertu Václava Havelky III proběhne v rámci sedmidenní výzvy #namouduši.

Místo opuštěných budov promění Pokoje 2020 soukromí mladých umělců

redakce 22.11.2020

Rozličné domovy se stanou místy k realizaci unikátních site-specific instalací, performativních vystoupení nebo videoartu.

Telemost propojí na devět hodin divadla po celé republice

redakce 20.11.2020

Téma letošního ročníku bylo již před vypuknutím pandemie zvoleno v návaznosti na sílící zájem o ekologii a tlak na udržitelnost života na Zemi.

KabLock v Kabinetu múz

redakce 18.11.2020

Svou tvorbu skupina KabLock koncipuje jako multimediální instalace nacházející se ve výlohách hudebního klubu.

Ghostemanovo turné zná nové pražské datum

redakce 17.11.2020

Eric Ghoste vytvořil postavu pojímající celý kánon extrémní hudby s prvky industriálu, hardcoru, jižanského phonk rapu i dalších žánrů.

Venuše ve Švehlovce uvádí další ročník festivalu sociálního umění

redakce 11.11.2020

Chystá se premiéra souboru Co čumíš, dokumentární podcast kolektivu Nun a Ví (Viah) a také benefiční koncert kapely Zvíře jménem.

Festival Alternativa ohlašuje program streamovaného Intermezza

redakce 09.11.2020

Organizátoři festivalu ale oznamují dvoudenní on-line událost Alternativa 2020: Intermezzo. Hudební vsuvka nabídne deset převážně českých projektů. Hutná hudba zazní letos u vás doma.

OneRepublic se vrací do Prahy

redakce 07.11.2020

Vzhledem ke stávající situaci s epidemií koronaviru SARS-CoV-2 byl termín koncertu přesunut.

Kolem světa s online programem Le Guess Who?

redakce 04.11.2020

Online televizní kanál bude přenášet filmy a dokumenty, vybrané vystupujícími na minulých ročnících festivalu.