Zprávy / Nové desky

Nové tituly z Polí5

Nové tituly z Polí5

redakce | Zprávy / Nové desky | 06.09.2021

Co nového u Polí5? Vydavatelství nedávno oslavilo patnáct let své existence a možná během té slávy zapadly tituly vydané během prázdnin. Vyšly novinky od Jonny Richter And The Hog Ranch, Marie Ladrové, Není němý, R_K, Zimní pneu. O dalších více níže.

fotogalerie z narozenin zde

Kapela Magnesium se v průběhu let různě reinkarnuje, mění aranžmá a názvy. Personální spojení je na zcela jinak žánrově zařazené Severní nástupiště nebo Zimní pneu, které nedávno vydalo také Polí5. I nové album (po čtyřech letech od předchozího) vychází z estetiky osmdesátkových zvuků, které kapela ohýbá do současné podoby.


Mladší bratr je český projekt hudebníka a skladatele Petra Foltýna z kapely Rabbit Slow. Album Premiéra vzniklo v období covidové pandemie v letech 2020 a 2021 v jeho vídeňském bytě. Kdo by čekal podobný styl jako v jeho anglickém projektu Rabbit Slow, bude mile překvapen. Jediné co je zachováno je stále čitelný melancholický hlas. Hudba na albu Premiéra je plná elektronických efektů a zvuků nástrojů, které měl autor k dispozici pouze v jeho bytě. Elektronické bicí z telefonu, levný mikrofon připojený přes kytarové krabičky, špatně naladěné cello, nahrávky z přírody nebo ze zpráv české televize. To vše s spolu s tradičními nástroji naleznete na albu.

Info

Polí5
web vydavatelství

foto © se svolením Polí5

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

František Skála poprvé na vinylu a hned dvakrát

redakce 18.09.2021

Jeho variace na blues, folk a dechovku byly doposud dostupné jen na CD, díky Kabinet Records rozezní i gramofony.

LeebOrn vydávají EP

redakce 14.09.2021

Olomoučtí melancholici Leeb0rn, dříve působící jako Lee, vydávají nové EP Reach One’s Destination.

Lofn vydávají EP

redakce 13.09.2021

Post-Apo Romance svou atmosférou, mýtickou elektronikou proloženou post-industriálními prvky a řezavými vokály ladí do konceptu labelu Veyl Records.

Antitrendový crossover Skaraz

redakce 12.09.2021

Coby otrlí třicátníci, obsáhlo trio MC Skalaka, producenta Tarase a kytaristy Gonzala, do svého projevu mnoho vlivů posbíraných v průběhu života.

Nová deska Acoustic Needles

redakce 10.09.2021

Kapela se pohybuje převážně v žánru moderního jazzu, často se ve skladbách objevují i prvky funkové hudby či hip hopu.

Vychází debutové album kapely Treetop

redakce 08.09.2021

Původní autorský repertoár tria je rozmanitý, pojímá vlivy jazzu, lidové hudby, klasické hudby i kompozičních postupů soudobé hudby.

Běsnící ambient Franzie na debutu

redakce 07.09.2021

Polovinu materiálu na album kapela vytvořila ještě pod názvem Superego Kid, ale postupem času sílila potřeba, se od svého starého jména oprostit.

Ventolin vydal třetí desku

redakce 03.09.2021

Ve srovnání s jeho předchozí deskou je Dneska se vyčasilo hudebně pestřejší a tematicky komornější.

Dvojice něco něco vydává druhé album

redakce 02.09.2021

Útržky rozvíjí pro tvorbu něco něco typické prostředky – nápaditost, nadsázku a nečekané zvraty, vytrhávající posluchače z popové konejšivosti.

daniel b prináša vlnu letnej depresie

redakce 27.08.2021

Celá nahrávka je zbierka “melancholických-doma-nahratých” príbehov napísaných za posledný takmer rok.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace