Zprávy / Pozvánky

15 fanoušků se stane součástí nového příběhu Kyklos Galaktikos

15 fanoušků se stane součástí nového příběhu Kyklos Galaktikos

redakce | Zprávy / Pozvánky | 04.02.2015

Kyklos Galaktikos v prostorách svého vydavatele Polí5 v úterý 10. února od 18.00 hodin blíže představí své nové album Mezi lovci mezer. Na setkání, kterého se v panelu diskutujících zúčastní také hudební publicisté Marie Čtveráčková (Radio Wave), Jakub Šíma (Full Moon) nebo Antonín Kocábek (Týden) kapela zve i 15 svých fanoušků. Máte-li chuť být u toho, neotálejte a vzhledem k omezené kapacitě se hned registrujte na e-mailu: kyklosgalaktikos@gmail.com.

Setkání s hudebními publicisty a fanoušky Kyklos Galaktikos proběhne v pražském Rekomandu (Polí5 & Day After aliance) na Trojanově 9. Kapela na místě představí i svůj nový videoklip ke skladbě Orloj, který pro ni vytvořil režisér Janek Růžička. Ten setkání na místě bude zaznamenávat na kameru. „Chystáme také hudební improvizaci. Budeme rádi, když se stanete součástí našeho nového příběhu,“ vzkazují Kyklos Galaktikos.

Základními tématy k diskuzi budou pozadí vzniku nového CD Kyklos Galaktikos, technologické a kompoziční postupy, práce s náhodou a chybou v jejich hudbě i textech, vztah hudby a textů, užití DIY elektronických nástrojů a jiných přístupů k elektronickým nástrojům, kvalita zvuku vs. atmosféra, domácí a přenosné studio a hledání nových forem koncertování.

Ústředním motivem druhého alba Mezi lovci mezer od Kyklos Galaktikos není jen téma zrcadlení, mezery, opakování nebo chyby. Jan Burian, Jaroslav Hrdlička a Michaela Švédová se na něm věnují také fenoménu strachu a náboženství. Spojení tabuizovaných témat, kontrastního projevu zpěváků, hostujících dětí a humoru ještě zvyšuje účinnost skladeb, jejichž cílem je vyvolávat pochybnosti. Kyklos Galaktikos na své novince zamířili do hloubky. Hudbou obstojí i mezi uznávanými umělci z labelů jako Touch, The Leaf Label nebo Thrill Jockey Records. Album vychází 10. února u Polí5 a kapela ho pokřtí 19. února v pražském klubu Podnik.


Nejbližší koncerty:
19. 2. Praha – Podnik (křest alba)
24. 2. Brno – Kabinet Múz
13. 3. Hradec Králové – Menu
14. 3. Jihlava – Soul
18. 3. Bratislava – A4
19. 3. Košice – Tabačka
20. 3. Trenčín – Lúč
21. 3. Zvolen – Fink Bar
25. 3.Plzeň – Anděl Café

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Katarze v Gabriel Loci

redakce 17.09.2021

Magický prostor bývalého kláštera bude vibrovat na elektronické vlně a přinese divákovi neobyčejný zážitek.

Fuchs2 zahajuje klubovou sezónu

redakce 16.09.2021

Nový dramaturgický tým má ambici představovat výrazná jména současné klubové hudby a svébytné producenty a DJs s originální tvůrčí vizí.

Audiovizuální večer Genot Centre v Plato

redakce 16.09.2021

V průběhu večera, noci a rána se v městské galerii Plato Ostrava postupně představí deset různých tuzemských i zahraničních hudebníků či hudebních uskupení.

Sýček se vrací

redakce 16.09.2021

Nové zahnízdění Sýčka přineslo i obměněnou sestavu, která ale pořád frčí na krautrockový dálnici.

Pixies se vrátí do Prahy

redakce 15.09.2021

Historie Pixies je plná rozchodů, převratů a překvapení. Po více než třiceti letech vystupování a nahrávání Pixies zřejmě nalezli kýžený klid.

Startuje XI. ročník hudebních cen Vinyla

redakce 14.09.2021

Chystají se koncerty, přednášky a nově i workshopy Vinyla Academy.

Unikátní site specific akce #5 Prostor

redakce 13.09.2021

Zažijte netradičních #5 Prostor Pražské tržnice během koncertů Hellwany, Aiko, Hlaskontrabas, Floexe s Never Sol a Vážného zájmu.

Slut slaví třicátiny beneficí

redakce 10.09.2021

Jde se do studia a je nad slunce jasnější, že v případě Slut nejde o nějaký hloupě nostalgický reunion.

Další koncerty Rachot v září

redakce 10.09.2021

Na rozdíl od jiných avantgardistů jsou Lotto pravým opakem akademického přístupu. Jejich hudba pulsuje, vysílá seismické vibrace.

Kabinet múz slaví třicet let

redakce 09.09.2021

Ačkoliv rekonstrukční práce ještě pokračují, veřejnosti se Kabinet múz představí v nové podobě už v září.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace