Zprávy / Pozvánky

18+ vystřihnou syrovou a provokativní show

18+ vystřihnou syrovou a provokativní show

redakce | Zprávy / Pozvánky | 24.02.2017

Zástupci americké experimentální scény 18+ vystoupí 18. března na brněnské Flédě. Dvojice hudebníků a vizuálních umělců Justin Swinburne a Samia Mirza v Brně představí zvukově radikální a textově výstřední album Collect. Fanoušky alternativního popu čeká syrová reflexe současnosti s prvky hip hopu a trap rapu.

V roce 2016 vydalo kalifornské duo 18+ album Collect, které vznikalo na dálku a v odloučení. Invazivním způsobem zkoumá vztah "veřejného" a "soukromého" v podobě nasamplovaných telefonních hovorů a osobních nahrávek prolínajících se skladbami. Dvojice už neobývá vlastní hudební vesmír, ale prezentuje dva nové vesmíry, které se snaží propojit způsobem, který umožní vlastní existenci každého z nich. Výsledkem této snahy je syrový minimalismus, pomalé tempo, texty se sexuálním nábojem umocněné zastřenými hlasy. Vzniká záznam navozující pocit samoty v prázdné místnosti. Ve skladbách jsou použity a vrstveny nejrůznější zvuky od moderních přístrojů až po vytí psa. Album vyšlo u nezávislého londýnského labelu Houndstooth úzce propojeného s legendárním londýnským klubem Fabric.


Vydání alba Collect předcházel singl Drama s charakteristickou afektovanou ospalostí páru, chytlavě zamlženými vokály a vrstevnatou hudební produkcí. Téma samoty a odloučení umocňuje videoklip se znepokojivě těkající vizualitou. Na rozdíl od předchozí desky, která je souborem starších mixtapů, je Collect prvním dlouhohrajícím albem, na němž byl použit nový materiál. Justin na něm pracoval v Berlíně a Samia v Honolulu. Výsledkem fyzické a geografické vzdálenosti je zvukové zhmotnění roztříštěných setkání vzdálených myslí. Zatímco u předchozího alba Trust se Justin a Samia inspirovali otázkou anonymity v digitálním věku, Collect se zabývá problémem separace a izolace a proměnou kreativního potenciálu ve vztahu k samotě. Nahrávka zvukově i tematicky reflektuje nové způsoby komunikace v různých kontextech od platonického, po profesionální a ekonomický.

Vystoupení amerických 18+ je dalším koncertem v řadě, kterým Fléda mapuje současnou alternativní synth popovou scénu produkovanou hudebními dvojicemi. Po loňském koncertě dream popových The Dumplings a tanečních Blondage klub kromě 18+ uvádí i charismatické duo Joy Wellboy. "V posledních deseti letech vznikla celá řada elektronických projektů o dvou lidech. Synth pop založený na použití syntezátoru jako hlavním hudebním nástroji na přelomu 70. a 80. let zcela rozložil tradiční představu čtyřčlenné kapely, čímž hudební produkci zdemokratizoval a zpřístupnil," dodává Marie Butula Cichá, dramaturgyně klubu Fléda.

Info

18+ (us)
18. 3. 2017 20:00
Fléda Club, Brno
Vstupné: 350,- v předprodeji / 440,- na místě

www.facebook.com/events/1581335078558378
www.facebook.com/fledaclub

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Underdogs' se po třech měsících otevírá

redakce 06.06.2020

Lokomotiva a světlo na konci tunelu. Město, kamarádi, krize, nitrozpyt. Nechte live streamy minulosti, tohle z gauče nebude.

Severní nástupiště a Aran Epochal v Libeňské synagoze

redakce 06.06.2020

Ambicí spolku je aktuálním způsobem prostředkovat povědomí o konkrétních tématech, způsobu práce s informacemi a podpora humanistických hodnot.

Architektonickou mapu Kyjova čeká křest

redakce 05.06.2020

Architektonická mapa Kyjova poukazuje na nadčasovou krásu mizejících staveb.

Power electronická Regenerace v Bajkazylu

redakce 04.06.2020

Podivný a monotonní slepenec pornografických zvuků, synťákových ploch, nemocných vokálů a fetiše největšího tajemství církve. Zvuky toho, co zatajili ve filmu o dvou papežích.

Zmírání a křtění v Kabinetu múz

redakce 03.06.2020

Komu se nelení, tomu se v červnu v Kabinetu múz zelení i černí.

Uchovat paměť zakletou v liniích dřeva: Linde von Braun

redakce 31.05.2020

Výstava Linde von Braun hudebníka a výtvarníka Tomáše Brauna se koná v Galerii Emila Juliše v Černčicích u Loun.

Or představují první singl z nové desky

redakce 28.05.2020

Nové album Or ponese název Smutný stroje a vyjde v červnu 2020 u pražského vydavatelství Silver Rocket.

BiggBoss a UPM vydávají kroniku vizuálního chaosu 90. let

redakce 27.05.2020

Uvnitř se na nejlesklejších papírech potkávají kalkulačky z československého zásilkového katalogu Magnet s fotografiemi Depeche Mode v Praze.

JazzFestBrno hlásí tucet náhradních termínů

redakce 26.05.2020

Původní harmonogram festivalu JazzFestBrno 2020 se sice rozpadl na kousky, ale festival nyní ohlašuje celkem dvanáct náhradních termínů. Festival zahájí Avishai Cohen.

Beseda u Bigbítu se přesouvá na rok 2021

redakce 25.05.2020

„Prohra se smířením je lepší než výhra s nepřátelstvím,“ tímto arabským příslovím organizátoři Besedy u Bigbítu v Tasově na Hodonínsku na svém webu shrnuli stávající.