Zprávy / Pozvánky

5 kapel, 5 zemí, 5 různých přístupů

5 kapel, 5 zemí, 5 různých přístupů

redakce | Zprávy / Pozvánky | 17.04.2018

5 kapel. 5 zemí, 5 různých přístupů k tvorbě. Skutečně našlapanej večírek se chystá 27. 4. Pod lampou a každej hudební gurmán by neměl chybět. Nasranej blackened doom Monolithian z Anglie, party sludge Snow Burial z USA, prog math rock For Dummies z Mexika, emotivní matikáři Eremo z Itálie a nakonec nebo vlastně na úvod celé multižánrové párty lokální legendy Incest.

Monolithian je to nejtemnější co vám večírek nabídne. Black doomové duo složené z opravdu masivního basáka Simona a bubenice Shannon. Aktivní od roku 2010, mají rádi Electric Wizard, Mayhem, Black Cobra nebo Darkthrone a je to hodně znát. Nejmladší kapela z celé 5tice Eremo pochází z Itálie a hrají emo math core nebo něco takovýho. Takže je tam jak dostatek nasranosti a přímočarosti z hardcoru, tak technických fines známých od největších matikářů.


Snow Burial se definují jako party sludge metal trio a přiletí za námi až z Chicaga. V jejich hudbě se prolíná vícero stylů převážně z metalových vod a výsledkem je melodický, rytmický a zároveň dost temný koktejl. Kluci z Mexické Xalapy na to dou zase trochu jinak. For Dummies vždy ví, kdy potlačit svoje ega. Takže tu máme progresivní math rock, který tak trochu jazzově probublává, zpomaluje, zrychluje a nabíjí vše kolem sebe.

Info

Monolithian (uk) + Snow Burial (us) + Eremo (it) + For Dummies (mx)
27. 4. 2018 20:00
Divadlo Pod lampou, Plzeň
fb událost

Foto © Ash71

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Finští The Gentleman Losers vezou na Music Infinity minulost, která se nestala

redakce 26.05.2019

Bratři se zavřeli do opuštěné chaty u jezera a s pomocí analogové záznamové techniky nahráli kolekci rozjímavých melodií ponořených v organickém šumu.

Kultovní black metaly v Praze i v Brně

redakce 25.05.2019

Black metalový kult Mayhem i nezaměnitelná žánrová postava Abbath, ale i norský progres Leprous. Obscure již ladí podzim.

Ider a podivný pop o životě mileniálů

redakce 25.05.2019

Šest let dlouhá kreativní spolupráce spřízněných duší Megan Markwick a Lily Somerville dala vzniknout nahrávce Emotional Education.

Do Brna se vrací Ryder the Eagle

redakce 24.05.2019

Adrien svým zpěvem doširoka otevírá své srdce a nechává proniknout své skutečné já ze svých upřímných, rozervaných písních.

Food Not Bombs hudbou proti válce

redakce 23.05.2019

Podpořit hnutí Food Not Bombs, které se nenásilnou cestou snaží upozornit na stále zvyšující se výdaje na zbrojení a válku.

Sbohem a řetěz jako festival

redakce 22.05.2019

Hudební festival k 54. nedožitým narozeninám Filipa Topola. Zahrají Mucha & Petr Gablas, Květy či Budoár staré dámy.

Decultivate před Full of Hell, na Brutal Assaultu i s novou deskou

redakce 21.05.2019

Další porce špinavého hardcoru v duchu Cursed nebo Baptists říznutého skandinávským crustem vyjde jako limitované split LP.

Gwenifer Raymond: american primitive po velšsku

redakce 21.05.2019

Kytaristka Gwenifer Raymond vystoupí v Punctu s precizními suitami ve stylu american primitive.

Jihoafrický písničkář Jeremy Loops odstartuje podzimní turné v Praze

redakce 21.05.2019

Díky prolínání živé hudby se zvukovými smyčkami i vřelým kontaktem s diváky se celý večer mění ve velkou spontánní jam-session.

Volbeat se vrátí společně s Baroness

redakce 20.05.2019

Volbeat potvrdili návrat sedmým albem Rewind, Replay, Rebound. Živě ho představí v Praze spolu s Baroness a Danko Jones.