Zprávy / Pozvánky

5. ročník festivalu Luhovaný Vincent

5. ročník festivalu Luhovaný Vincent

redakce | Zprávy / Pozvánky | 26.06.2014

Multižánrový kulturní festival LUHOvaný Vincent se letos uskuteční od čtvrtka 26. do neděle 29. června, a popáté tak kulturně obohacuje poslední předprázdninový víkend v Luhačovicích.

Luhovaný Vincent je kulturní festival a jeho posláním je prezentace, zprostředkování a zejména setkávání nejen úspěšných uměleckých tvůrců, ale zároveň i začínajících talentů, které vedeme k vzájemnému dialogu s účastníky festivalu. Luhovaný Vincent každý rok přivádí do Luhačovic umělecké skupiny i jednotlivce z oblasti hudby, divadla, filmu, výtvarného umění a literatury a především pak klade důraz na tvorbu na pomezí uměleckých druhů, na díla okrajových žánrů a jejich přesahy a fúze.

„Pátým ročníkem festivalu zároveň chceme dostát nově zvoleného podtitulu Zažít město jinak, a to tak, že s téměř všemi festivalovými aktivitami expandujeme ven, do veřejných prostor. Program bude umístěn do lázeňských parků a ulic. Místo na pár dní ožije kulturou,“ zvou organizátoři.

Tvůrcem nového vizuálu festivalu je Marek Ehrenberger, rodák z Luhačovic a student grafiky na pražské UMRPUM. Jako hlavní motiv Marek volí symbol palmy, která je interpretací erbu města v letním kabátu. Palmy jsou zároveň živými dekoracemi známými z lázeňských ulic.


V návaznosti na loňský úspěch exkluzivních filmových projekcí na terase Městské plovárny ve čtvrtek a v neděli se budou opět promítat perličky světové kinematografie. Jednou z nich bude kultovní americký film Pulp Fiction. Hudebními taháky budou kapely z opačných konců žánrového spektra – kapela Fallgrapp, elektroakustický melancholický pop spojující krásu slovenského jazyka s vysoce současným zvukem z nedaleké Dubnice nad Váhom, a pražská folk-rocková kapela Hm…, jež důvtipně pracuje s českým jazykem. Prostřednictvím divadelní sekce se představí široká škála scénických forem a především tvorba studentů z JAMU v Brně. K vidění bude například i performance Davida Helána a Miloše Šejna, která bude intervencí do poklidu lázeňského rekreování. Součástí programu bude večer toho nejlepšího z české slampoetry (soutěž v přednesu autorské poezie). Literární sekci bude reprezentovat mimo jiné uznávaný český nakladatel a autor Martin Reiner.

Pořadatelem festivalu je občanské sdružení Luhovaný Vincent o. s., jehož vznik iniciovali v roce 2009 současní i bývalí studenti uměleckých oborů středních a vysokých škol původem z Luhačovic a blízkého okolí. Hlavní motivací sdružení bylo založit v Luhačovicích tradici stejnojmenného multižánrového festivalu. Jeho první ročník proběhl na začátku letních prázdnin v roce 2010.

Info

Luhovaný Vincent 2014
26.-29. června 2014
Luhačovice

www.luhovanyvincent.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Shallov uzatvára ďalšie dva roky svojej existencie nahrávkou

redakce 11.12.2019

Album pozostáva z dvoch skladieb tvoriacich cyklus apokalypsy, lásky, hystérie a nádeje.

James Harries přichází s další novinkou

redakce 11.12.2019

K aktuálnímu albu, které vychází v lednu 2020 na labelu Tranzistor, přichystal turné, během kterého zavítá i do mnoha měst České republiky.

Hackedepicciotto po dvou letech v Praze

redakce 10.12.2019

Do Prahy se vracejí umělečtí a životní partneři Alexander Hacke a Danielle de Picciotto. Vezou novinkové album The Current.

Producent Griz a jeho živý future funk se vrací do Prahy

redakce 10.12.2019

Detroitský umělec se proslavil energickými koncerty, kde kombinuje živý zvuk saxofonu s EDM produkcí a odlehčenou funkovou flow.

Vzpomínky i čerstvý vítr: The Subways

redakce 09.12.2019

Trojice The Subways slaví patnáct let od vydání debutového alba Young for Eternity. Do Brna i Prahy přivezou i nové skladby.

Belgrado přivezou do Prahy svůj inovativní postpunk

redakce 08.12.2019

Dva Venezuelané, Brit a Polka v čele, takové je složení v Barceloně usazeného postpunkového kvartetu Belgrado.

Bombay Bicycle Club přijedou poprvé do České republiky

redakce 08.12.2019

Celé album je o naději a obnovení, o tom nalézt bezpečí v tom, co vám přináší pohodlí, v tom co nejvíc milujete.

Zakládající člen Pink Floyd Nick Mason se vrátí do Prahy

redakce 08.12.2019

Kapela si pro nadcházející turné připravila i nový program, který bude ale stále založen na raných písních Pink Floyd.

Stormzy v Praze, jde do většího

redakce 06.12.2019

Stormzy se stal vůbec prvním britským rapperem, který headlinoval hlavní stage legendárního festivalu Glastonbury.

Veľryba 52 Hertz Whale sa vynorila a zhlboka nadýchla

redakce 06.12.2019

Priamočiara pieseň sa nesie vo vodách postpunku a figurujú v nej nástroje, ktoré kapela dosiaľ na nahrávkach nevyužívala.