Zprávy / Pozvánky

5. ročník festivalu Luhovaný Vincent

5. ročník festivalu Luhovaný Vincent

redakce | Zprávy / Pozvánky | 26.06.2014

Multižánrový kulturní festival LUHOvaný Vincent se letos uskuteční od čtvrtka 26. do neděle 29. června, a popáté tak kulturně obohacuje poslední předprázdninový víkend v Luhačovicích.

Luhovaný Vincent je kulturní festival a jeho posláním je prezentace, zprostředkování a zejména setkávání nejen úspěšných uměleckých tvůrců, ale zároveň i začínajících talentů, které vedeme k vzájemnému dialogu s účastníky festivalu. Luhovaný Vincent každý rok přivádí do Luhačovic umělecké skupiny i jednotlivce z oblasti hudby, divadla, filmu, výtvarného umění a literatury a především pak klade důraz na tvorbu na pomezí uměleckých druhů, na díla okrajových žánrů a jejich přesahy a fúze.

„Pátým ročníkem festivalu zároveň chceme dostát nově zvoleného podtitulu Zažít město jinak, a to tak, že s téměř všemi festivalovými aktivitami expandujeme ven, do veřejných prostor. Program bude umístěn do lázeňských parků a ulic. Místo na pár dní ožije kulturou,“ zvou organizátoři.

Tvůrcem nového vizuálu festivalu je Marek Ehrenberger, rodák z Luhačovic a student grafiky na pražské UMRPUM. Jako hlavní motiv Marek volí symbol palmy, která je interpretací erbu města v letním kabátu. Palmy jsou zároveň živými dekoracemi známými z lázeňských ulic.


V návaznosti na loňský úspěch exkluzivních filmových projekcí na terase Městské plovárny ve čtvrtek a v neděli se budou opět promítat perličky světové kinematografie. Jednou z nich bude kultovní americký film Pulp Fiction. Hudebními taháky budou kapely z opačných konců žánrového spektra – kapela Fallgrapp, elektroakustický melancholický pop spojující krásu slovenského jazyka s vysoce současným zvukem z nedaleké Dubnice nad Váhom, a pražská folk-rocková kapela Hm…, jež důvtipně pracuje s českým jazykem. Prostřednictvím divadelní sekce se představí široká škála scénických forem a především tvorba studentů z JAMU v Brně. K vidění bude například i performance Davida Helána a Miloše Šejna, která bude intervencí do poklidu lázeňského rekreování. Součástí programu bude večer toho nejlepšího z české slampoetry (soutěž v přednesu autorské poezie). Literární sekci bude reprezentovat mimo jiné uznávaný český nakladatel a autor Martin Reiner.

Pořadatelem festivalu je občanské sdružení Luhovaný Vincent o. s., jehož vznik iniciovali v roce 2009 současní i bývalí studenti uměleckých oborů středních a vysokých škol původem z Luhačovic a blízkého okolí. Hlavní motivací sdružení bylo založit v Luhačovicích tradici stejnojmenného multižánrového festivalu. Jeho první ročník proběhl na začátku letních prázdnin v roce 2010.

Info

Luhovaný Vincent 2014
26.-29. června 2014
Luhačovice

www.luhovanyvincent.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

KlipyTipy: Papyllon - What About Tonight

redakce 21.10.2019

Singel si po vydavateľskej stránke na konto pripíše holandský label s príznačným názvom This could be your music label, ktorý sa zameriava najmä na súčasné žánre.

Na festivale Mobilis vystúpi hudobný producent Murcof

redakce 21.10.2019

Domáci a zahraniční umelci a umelkyne predstavia radikálne umelecké imaginácie, praxe a texty, ktoré sú kritické voči súčasnosti.

Studenti chystají velkou oslavu svobody na Národní třídě

redakce 21.10.2019

Náměstí Václava Havla (Piazzetta Národního divadla) bude patřit dvacítce neziskových organizací, které zde budou prezentovat interaktivní formou svou činnost.

Nové výstavy: nekonformní mladá Amerika, francouzský Kolektiv W, rodinné vztahy

redakce 20.10.2019

Ve vysočanské Pragovce budou hned čtyři nové výstavy. Young American, Mimořádné vstupy IV., Obraz rodiny a Přechodné zázemí.

The Murder Capital poprvé v Praze

redakce 20.10.2019

Není to síla, pochmurnost nebo vztek, ale laskavost a něha, co dělá kapelu tak jedinečnou. Nejlepší postpunk současnosti.

Súčasné mená česko-slovenskej elektronickej scény v Puncte

redakce 20.10.2019

Lowmoe, Dead Janitor, Macronoise a další? Koncert pod hlavičkou labelu Xion.

Písničkář Kevin Morby poprvé v Praze

redakce 18.10.2019

Spirituální písně pro světský věk. Kevin Morby, tradiční, o nadčasovost usilující americký písničkář, poprvé v Praze.

Floex poprvé naživo představí hudbu z Machinaria

redakce 18.10.2019

Albu Machinarium Remixed, na němž hudbě Floexe k oblíbené počítačové hře Machinarium vdechli nový život Orbital nebo 65daysofstatic, bude uvedeno i živě.

Čecho-Američan Ondřej Pivec tu zahraje v říjnu. Tour.

redakce 17.10.2019

Jeden z mála českých držitelů Grammy, hudebník a producent Ondřej Pivec, se v rámci svých cest zastaví i v České republice na několik koncertů v druhé polovině října.

Van der Graaf Generator vystoupí v Praze

redakce 17.10.2019

Po úspěšném koncertu Nicka Masona letos v červenci přiváží agentura 10:15 Entertainment další z anglických legend.