Zprávy

A Dull Set vydávají nový singl

A Dull Set vydávají nový singl

redakce | Zprávy | 08.03.2021

Britská dvojice Sam a Hayden, pocházející každý z opačné strany ostrova, přijeli do Prahy nasáklí osmdesátkovým new wavem a postpunkem a založili kapelu A Dull Set. V pátek 5. března vydali nový singl Mouthfeel a pracují na nových materiálech.

Zkoumající propast mezi new wavem a postpunkem obskurních kapel jako např. The Lines, Sad Lovers & Giants nebo Kino přinášejí nový náhled na tvorbu čerpající z jedné z nejdůležitějších dekád hudební historie. Energickými živými vystoupeními poodhalují své punkové kořeny, EP What Kind of Spectacle (2020, ODDITY Records) však naznačuje čím dál znatelnější cold wave tendence. „Spadáme mezi postpunk a new wave, i když máme v úmyslu záběr rozšiřovat. Ale když se nás někteří ptají na to, co hrajeme, většinou to zjednodušujeme na ,něco jako postpunk' a oni na nás pak nenápadně mrknou. Nicméně, inspiroval nás podobný hudební vkus a jistá dávka snobství,“ uvedl pro Full Moon kytarista a zpěvák Sam.

Kapela v pátek 5. března vydala nový singl, které nese název Mouthfeel a vychází opět u pražského labelu ODDITY Records. Na jaře tohoto roku plánuje kapela vydat nové EP.

Info

A Dull Set
Fb kapely

foto © Daniel James Gafnney

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Fvlcrvm a Tea Sofia na společném koncertě

redakce 30.07.2021

Tea se ve svých vlastních textech nebojí nepříjemných témat, která dokáže díky svému jedinečnému hlasu posluchačům emotivně naservírovat.

Gunda a její roztomilá selátka

redakce 30.07.2021

Film, který okouzlil Joaquina Phoenixe i Paula Thomase Andersona.

O víkendu začínají Knižní lázně

redakce 29.07.2021

Knižní lázně nabídnou jarmark s kvalitními knihami, Anna Polívková a Jaroslav Rudiš poukáží na nutnost péče o duševní zdraví.

Bare Escape na nové desce

redakce 29.07.2021

Tvůrčí energii kapely Bare Escape přetavenou do devíti skladeb nyní na vinylu vydá brněnské vydavatelství Kabinet Records.

Lunchmeat přiveze Lyru Pramuk nebo Helenu Hauff

redakce 28.07.2021

Festival odhaluje line-up a vzkazuje: We see you dancin‘!

První ročník Raveyard Festivalu

redakce 28.07.2021

Po vydařeném nultém ročníku se boskovicko-brněnská Mindicted Crew vrací na Panský dvůr Boskovice.

Rock for People Hope odhaluje kompletní program

redakce 28.07.2021

Švédští Mando Diao se dostali do širšího povědomí díky albu Hurricane Bar, pětice představí v Hradci Králové novou desku.

Unikátní koncept Glorchestra podpoří obnovu kulturních památek

redakce 27.07.2021

Spojení klasického orchestru a moderních hudebních žánrů doplněné jedinečnou scénografií a světelnou show, to je projekt Glorchestra.

Tolstoys v singlu Chýbanie popisují vlastní rozchod

redakce 27.07.2021

Píseň Chýbanie pravdivě a upřímně odhaluje příběh, který oba hlavní protagonisté Tolstoys zažívali na vlastní kůži, obrací se ale také k rituálům našich předků.

La Banda de Contenedor mají fiestu

redakce 27.07.2021

Podobně, jako recykluje starý šrot na hudební nástroje, přistupuje i k žánrům: od popu přes elektronickou hudbu k psychedelii, od éterických vokálů k rapovým deklamacím.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace