Zprávy / Offtopic-Novinky

A l e p v synagoze

A l e p v synagoze

redakce | Zprávy / Offtopic-Novinky | 09.06.2017

Kolektiv /-\ sdbs uvádí záznam koncertu arménsko-ukrajinsko-rakouského jazzového kvartetu A l e p ve složení Bagdasarov/Pollack/Schweighart/Vatagin. Třicet čtyři minut dlouhá improvizace v Libeňské synagoze z roku 2015 byla jejich prvním vystoupením za bezmála šest let, a je do dnešního dne i tím posledním. Koncert ani po dvou letech neztratil na síle ani atmosféře.Kvartet vznikl ve Vídni v roce 2011. Do roku 2013, dokud všichni čtyři muzikanti přebývali ve Vídni, aktivně vystupovali i nahrávali, neušli pozornosti jazzového publika ani kritiků. V Libeňské synagoze uváděli legendární německé trio Kammeflimmer Kollektief v rámci 23. ročníku festivalu Alternativa, jejichž celý koncert byl také natočen. Zakládající člen Georgy Bagdasarov učí na pražské FAMU, v Praze také účinkuje v rámci uskupení Ukamau.

Info

A l e p
www.alep.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Pomozte postavit Novou Perlu

redakce 04.05.2020

Pomoct můžete dobrovolnickou prací, zakoupením knih z nakladatelství Divus, návštevou kavárny Perla i na webu darujme.cz.

Trystero vydává první díl nové trilogie Charlese Burnse: Bludiště

redakce 30.04.2020

Kniha má pozoruhodný osud. Poprvé vyšla loni na podzim ve francouzském překladu, aniž by se předtím objevila v anglickém originále.

Unikátní projekt hudebních promotérů propojuje hudební komunitu

redakce 27.04.2020

Díky zkušeným hudebním dramaturgům se rádio může chlubit různorodými (nejen) hudebními pořady.

Promotéři a producenti založili asociaci APPOK

redakce 20.04.2020

Spolek sdružuje všechny ty, které současná situace zasahuje a pracují na místech, kde se organizují koncerty nebo jiné kulturní akce.

Kino u vás doma: Aerovod

redakce 18.03.2020

Původní česká online videopůjčovna Aerovod nabízí kurátorovaný výběr více než 300 snímků, jejichž kvalitu prověřila plátna kin.

Web pro koordinaci dobrovolníků SousedskaPomoc.cz

redakce 17.03.2020

Zapojit se můžete podle času, který na to máte, a v libovolném městě. Zaregistrujte se a pomozme si mezi sebou.

Giudi vydává singl

redakce 26.02.2020

Jako každý z nás, i Sleeping Boy má své stinné kapitoly a hledá svobodu. Kdo je Sleeping Boy, který stojí za hudební stránkou?

Milý Laco aneb historky ze života

redakce 15.01.2020

Devatenáctidílné vyprávění divokých historek ze života před i za železnou oponou od trumpetisty a jazzmana Laca Decziho.

Čtvrté vydání zinu ZAK o japonské kultuře je za rohem

redakce 01.01.2020

Svým obsahem může občas provokovat, ne však toho, kdo Japonsko navštívil. Pro ty, kteří zatím neměli to štěstí, je připraveno 52 stran Japonska, jak ho neznají.

Je tu december a s ním nový klip Noisecut

redakce 23.12.2019

Singel obnovenej kapely je zachytením súčasného zvuku kapely, kde sú v rovnováhe akustické nástroje a elektronické zvuky.