Zprávy / Pozvánky

Aerodrome 2014 posiluje lineup

Aerodrome 2014 posiluje lineup

redakce | Zprávy / Pozvánky | 22.01.2014

Americká skupina Alice in Chains se spolu s dalšími rodáky ze Seattleu - Nirvanou, Pearl Jam a Soundgarden - zapsala do celosvětového povědomí zkraje 90. let jako průkopníci grunge. Za svoji kariéru vydali pět studiových alb, od kterých prodali na 25 milionů kopií a jež jim vynesla osm nominací na Grammy, čtrnáct top ten singlů a dvě prvenství v Billboard TOP 200. Přestože se skupina nikdy oficiálně nerozpadla, od roku 1996 se devět let víceméně nacházela v hibernaci. Důvodem byla drogová závislost jejich frontmana Laynea Staleyho, která v roce 2002 bohužel vyústila v jeho předávkování. V roce 2005 svedla benefiční akce na podporu obětí tsunami v Jižní Asii pozůstalé členy opět na jedno podium, kde je doprovodil zpěvák Pat Lachman z Damageplan. O rok později dosadili Alice in Chains do svého čela Williama DuValla a v roce 2009 s ním vydali čtvrté studiové album Black Gives Way to Blue, které se dočkalo velmi pochvalných kritik i zlaté desky. Loňská novinka The Devil Put Dinosaurs Here, která debutovala v Billboard TOP 200 na 2. místě, jejich úspěšný návrat již jen potvrdila.


Children of Bodom často přezdívaní jako „králové melodeath“ (neboli melodického death metalu) pocházejí z finského Espoo. Pětice se zformovala v roce 1993 a do dnešního dne vydala osm studiových alb. Všech těchto osm nahrávek, od kterých se celkově prodalo více než čtvrt milionů kusů, dosáhlo na zlatý prodejní statut a z Children of Bodom učinilo jednu z nejúspěšnějších finských kapel všech dob. Jako jedné z mála severských skupin se této skupině podařilo také proniknout do Billboard Chart a etablovat se na amerických koncertních podiích, kde se střídala např. s Megadeath, Judas Priest, Slayer nebo Robem Zombiem.


Ze Skándinávie pochází i šestičlenná skupina Kvelertak, která vstoupila na norskou metalovou scénu v roce 2007 demo nahrávkou Westcoast Holocaust, již si vydala na vlastní náklady. O tři roky později, již pod záštitou nahrávací společnosti Indie Recordings, byl pod názvem Kvelertak na hudební trh uveden jejich oficiální debut, za který kapela získala zlatou desku i dvě ceny Spellemann (norská obdoba Grammy) v kategoriích Objev roku a Nejlepší rocková skupina. V loňském roce tato šestice, která zaujala i Jamese Hetfielda z Metalliky, podepsala smlouvu se Sony Scandinavia (pro skandinávský trh) a s Roadrunner Records (pro zbytek světa), za jejichž pomoci vydala v březnu druhé album Meir.


Pod názvem Aerodrome se letos v Praze na Výstavišti uskuteční dva festivaly. První, který uvede Avenged Sevenfold, Megadeath a Roba Zombieho, se odehraje již 17.června. Předprodej vstupenek na oba festivaly zajišťují společnosti Eventim a Ticketportal. Exkluzivně v síti Eventim je navíc k zakoupení také zvýhodněné kombinované vstupné na oba Aerodrome festivaly.

Info

Aerodrome 2014
Metallica (us) + Kvelertak (nor) + Alice in Chains (us) + Children of Bodom (fin)
8. července 2014
Holešovické výstaviště, Praha

http://www.aerodrome-festival.cz/

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články