Zprávy / Pozvánky

Aerofilms chystá dobročinné projekce s debatou

Aerofilms chystá dobročinné projekce s debatou

redakce | Zprávy / Pozvánky | 07.03.2022

Návštěvníci kin se mohou 8. března připojit k unikátní charitativní akci. Několik českých kin současně promítne film Svědkové Putinovi a následně streamovanou debatu o současné situaci na Ukrajině, která proběhne naživo v kině Světozor. Akci organizuje distribuční společnost Aerofilms ve spolupráci s produkční společností Hypermarket Film a Mezinárodním festivalem dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět. Výtěžek ze vstupného věnují všechny zúčastněné strany na pomoc lidem na Ukrajině.

Dokumentární film Svědkové Putinovi z roku 2018, který mapuje začátky ruského prezidenta v úřadu, promítnou kina 8. března paralelně od 20:00. V kině Světozor po projekci následuje debata, kterou bude moderovat historik a filosof Petr Hlaváček. Mezi potvrzené hosty patří politický geograf Jaroslav Kurfürst a redaktor Hospodářských novin Ondřej Soukup. Debata se bude streamovat do více než desítky zapojených kin v České republice, mezi které patří například pražské Bio Oko, kino Přítomnost, hradecký Bio Central a další postupně přibývají. Diváci ve všech sálech budou moci prostřednictvím chatu pokládat dotazy. Distributor i producent se vzdávají zisku ve prospěch obyvatel zasažených konfliktem na Ukrajině. Kina dávají do nabídky vedle vstupenek ve standardní výši také dražší varianty pro diváky, kteří budou ochotni darovat vyšší částku. Výtěžek z prodeje vstupenek se převede na konto organizace Člověk v tísni, která na místě aktuálně pomáhá více než 200 tisícům lidí. Těm nejpotřebnějším, kteří kvůli bojům často přišli o všechno, dodává balíčky s jídlem i zdravotnický materiál.

Stejný film nabízí Aerofilms ke zhlédnutí rovněž na Aerovodu, platformě pro sledování filmů online a legálně. Také zde je možnost přispět na pomoc Ukrajině zasažené válkou.

Info

Aerofilms
web distributora

foto © se svolením Aerofilms

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Půlnoc umění, nová výstava Kunsthalle Praha

redakce 26.06.2022

Letní výstava představí soukromou sbírku a aktivity Karla Babíčka – významného kulturního hybatele a zakladatele legendární pražské galerie Behémót v 90. letech.

V Underdogs' neofolkový Of the Wand And the Moon

redakce 22.06.2022

Kim Larsen již tuto sobotu představí nové album, na které milovníci neofolku čekali dlouhých deset let od poslední, fenomenální desky The Lone Descent.

Fobia Kid křtí ve čtvrtek na Altenburgu

redakce 21.06.2022

Po roční pauze od hudby i sociálních sítí se slovenský rapper vrací objevovat zákoutí digitálních glitchů a hyperaktivních beatů.

Horrorcore Ice Nine Kills i melancholický synthpop Nation of Language v Praze

redakce 21.06.2022

Ice Nine Kills, to jsou chytlavé riffy, monstrózní produkce i vyklenuté melodie – a hlavně estetika osmdesátkových hororů.

Ólafur Arnalds v Karlíně

redakce 19.06.2022

Royal Albert Hall? Opera v Sydney? Není problém. Tam se ale jeho podmanivá, leč velice jemná a intimní hudba perfektně hodí.

Otvíračka Čítárny Unijazz

redakce 17.06.2022

V sobotu se může celá pražská komunita těšit na velké otevření, která jako již mnoho let garantuje kvalitní hudební a literární program.

Východ slunce v ostravské galerii Plato

redakce 16.06.2022

Koncert při východu slunce se uskuteční ve spolupráci s kolektivem Gin&Platonic a nabídne živé sety Antoniny Nowacke a postambientního dua Misty Picture.

Ivo Pospíšil: Příliš pozdě zemřít mladý - kniha i film

redakce 16.06.2022

Memoárová kniha Iva Pospíšila se krátce po svém prvním vydání v roce 2015 stala kulturní a následně i kultovní událostí.

Kasárna Karlín slaví pět let

redakce 14.06.2022

Stovky promítání, koncertů, debat, prohlídek i rodinných aktivit přitáhly za pět let na statisíce návštěvníků.

Jediný letní koncert Plísňáků v Praze aneb Please the Trees a Maryland v Přístavu

redakce 14.06.2022

Přístav 18600 zahájil sezonu už před pár týdny, svůj letní koncert tam odehrají i Please the Trees.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace