Zprávy / Pozvánky

Aerofilms chystá dobročinné projekce s debatou

Aerofilms chystá dobročinné projekce s debatou

redakce | Zprávy / Pozvánky | 07.03.2022

Návštěvníci kin se mohou 8. března připojit k unikátní charitativní akci. Několik českých kin současně promítne film Svědkové Putinovi a následně streamovanou debatu o současné situaci na Ukrajině, která proběhne naživo v kině Světozor. Akci organizuje distribuční společnost Aerofilms ve spolupráci s produkční společností Hypermarket Film a Mezinárodním festivalem dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět. Výtěžek ze vstupného věnují všechny zúčastněné strany na pomoc lidem na Ukrajině.

Dokumentární film Svědkové Putinovi z roku 2018, který mapuje začátky ruského prezidenta v úřadu, promítnou kina 8. března paralelně od 20:00. V kině Světozor po projekci následuje debata, kterou bude moderovat historik a filosof Petr Hlaváček. Mezi potvrzené hosty patří politický geograf Jaroslav Kurfürst a redaktor Hospodářských novin Ondřej Soukup. Debata se bude streamovat do více než desítky zapojených kin v České republice, mezi které patří například pražské Bio Oko, kino Přítomnost, hradecký Bio Central a další postupně přibývají. Diváci ve všech sálech budou moci prostřednictvím chatu pokládat dotazy. Distributor i producent se vzdávají zisku ve prospěch obyvatel zasažených konfliktem na Ukrajině. Kina dávají do nabídky vedle vstupenek ve standardní výši také dražší varianty pro diváky, kteří budou ochotni darovat vyšší částku. Výtěžek z prodeje vstupenek se převede na konto organizace Člověk v tísni, která na místě aktuálně pomáhá více než 200 tisícům lidí. Těm nejpotřebnějším, kteří kvůli bojům často přišli o všechno, dodává balíčky s jídlem i zdravotnický materiál.

Stejný film nabízí Aerofilms ke zhlédnutí rovněž na Aerovodu, platformě pro sledování filmů online a legálně. Také zde je možnost přispět na pomoc Ukrajině zasažené válkou.

Info

Aerofilms
web distributora

foto © se svolením Aerofilms

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Popmuseum zve (nejen) na online koncerty

redakce 28.11.2022

Speciální akustické a poloakustické sety umělců napříč žánry v komorním muzejním prostoru nabídne od listopadu na svém youtube kanálu.

Do Roxy na charitativní koncert pro dětské domovy

redakce 28.11.2022

Ve spolupráci s Organizací pro pomoc uprchlíkům vám Fource přináší charitativní koncert, jehož cílem je obdarovat děti z dětských domovů.

Zeal & Ardor přivezou gospel-metal

redakce 27.11.2022

Avantgardní uskupení nabízí hudební a vizuální zážitek, který hraničí s uvedením do transu.

Madhouse Express lákají klipem na koncert v Planetáriu

redakce 26.11.2022

Naživo skvěle fungující kooperace psychedelické tvorby Madhouse Express s 8K projekcemi převážně vesmírných motivů.

Závěr roku s Jednotou

redakce 24.11.2022

Netradiční přístupy k loutně, příčné flétně nebo bicím doplní třeba dekoloniální drone metal nebo surový death industrial.

Black Holes představí novou desku

redakce 24.11.2022

Pro křest, který se odehraje v pražských Kasárnách Karlín, Black Holes připravili i speciální usb nosiče.

Jarboe a Jozef van Wissem v Rožnově i Praze

redakce 23.11.2022

Multidisciplinární umělkyně a hudebnice známá jako Jarboe poprvé upoutala pozornost veřejnosti jako členka amerického avantrockové skupiny Swans.

Živák a koncerty Báry Zmekové

redakce 23.11.2022

Její úspěšné vystoupení nabízí poetické texty, snové i chytlavé melodie na pomezí žánrů a skvělou energii mezi muzikanty na pódiu.

Tengri s Hadem pro mého munga v Eternii

redakce 23.11.2022

Tři instrumentální kapely Tengri, Etera a Hadem pro mého munga. Tři pohledy na alternativní muziku.

Konference věnovaná Bobu Dylanovi

redakce 19.11.2022

Zájemci se mohou těšit na pestrý výběr z témat posledních šedesáti let z prostoru českých zemích i prostoru středoevropského.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace