Zprávy / Pozvánky

Aerovod představuje film Překladatelé, výběry osobností i restaurovanou klasiku

Aerovod představuje film Překladatelé, výběry osobností i restaurovanou klasiku

redakce | Zprávy / Pozvánky | 04.05.2020

Originální a nepředvídatelná zápletka v duchu Agathy Christie, svižný děj a skvělé herecké obsazení. Francouzský thriller Překladatelé vyniká právě těmito zbraněmi – a poprvé jimi na české diváky zaútočí online. Premiéru snímku přichystala na 29. dubna platforma Aerovod.

Děj thrilleru Překladatelé se odehrává v luxusním bunkru, zcela izolovaném od zbytku světa. Právě zde souběžně vznikají cizojazyčné verze přísně tajného rukopisu. Skvělá zakázka se ale pro devět překladatelů brzy stává noční můrou. Na internet unikne prvních deset stránek očekávaného bestselleru a neznámý vyděrač vyhrožuje zveřejněním dalších kapitol. V bunkru roste napětí a čím dál zoufalejší nakladatel je ochoten udělat cokoliv, aby zrádce odhalil. Hlavních rolí napínavého snímku se chopila plejáda hvězd evropského filmu: „Bond girl“ Olga Kurylenko, Lambert Wilson známý například z filmu série The Matrix, italská hvězda Riccardo Scamarcio či držitelka mnoha dánských filmových cen Sidse Babett Knudsen a další.

Aerovod zažívá od března silný růst poptávky i nabídky – v katalogu přibývá několik filmů týdně. Kolekce svých oblíbených filmů pak pro diváky průběžně připravují zajímavé osobnosti českého kulturního života. Filmový katalog Aerovodu v současné době obsahuje již více než 300 snímků. „Výběr filmů zjednodušujeme našim zákazníkům tematickými kolekcemi a doporučeními zajímavých osobností ze světa kultury,“ říká Němeček. Diváci se tak mohou inspirovat filmovými tipy rappera Vladimira 518, multimediálního umělce Krištofa Kintery, člena skupiny Tata Bojs Mardoši nebo moderátorky a módní publicistky Veroniky Ruppert. „Těší nás také kolekce Restaurované klasiky,“ pokračuje Němeček. V té diváci najdou digitálně restaurované filmy ze 60. let od autorů československé nové vlny, navíc opatřené anglickými titulky. „Jde o výjimečná kinematografická díla, která by neměl minout žádný opravdový milovník filmu. Snímky z této kolekce nabízíme v rámci předplatného a jsou tedy příjemným zpestřením nabídky pro naše věrné zákazníky. Kolekci budeme i nadále rozšiřovat, a kromě filmů jako Hoří, má panenko, Intimní osvětlení, Spalovač mrtvol či Starci na chmelu můžeme slíbit třeba Markétu Lazarovou nebo Ostře sledované vlaky,“ dodává Němeček.

Info

Aerovod uvádí:
Překladatelé
režie: Régis Roinsard, 2019
web projektu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Pád Vladimira 518

redakce 20.07.2021

Plátna, malby a kresby. Audiovizuální sekvence, textové citace, objekty a pády jednoho Idiota.

Žižkovské letovisko, letní scéna

redakce 13.07.2021

V Atriu na Žižkově se právě otevřela letní scéna Žižkovské letovisko.

Underdogs' na dvorku

redakce 12.07.2021

Doba ještě není vnitřním akcím nakloněná, a tak se v Underdogs' rozhodli na léto přesunout scénu ze suterénu ven.

Osobní osobně: Dodie a Aurora se představí v Praze

redakce 12.07.2021

Fource oznámili dvě zpěvačky, které přivezou na přelomu zimy a jara příštího roku.

Gojira přijede do Prahy

redakce 09.07.2021

Nespočet ocenění, aktivistická činnost v oblasti ekologie, životního prostředí a lidských práv a také kapela, která za poslední dekádu přivedla metalovou hudbu k renesanci.

Genot Centre se vrací živě i křtivě

redakce 08.07.2021

Pražský kolektiv se po pandemické pauze vrací do Divadla Archa s čtvrtou edicí své nové koncertní série. A bude se křtít.

Axela Thesleffa v Dolních Vítkovicích

redakce 08.07.2021

Festival Colours of Ostrava uvede finského producenta Axela Thesleffa v rámci série Hotspot na tajném místě Dolních Vítkovic.

Fource přivezou Tate McRae i Michaela Malarkeyho

redakce 07.07.2021

Na svém kontě má dva oceňované projekty i zápis v žebříčku 30 pod 30 magazínu Forbes.

Oslava narozenin Rachotu

redakce 06.07.2021

Organizátoři s potěšením oznamují, že se jim letos přes veškeré těžkosti nakonec podařilo shromáždit ty nejlepší možné gratulanty. The Young Gods? I další.

Červencové koncerty Rachotu

redakce 04.07.2021

Itamar Borochov čerpá z geograficky pestrého odkazu svých předků a stejně jako on dokázal svůj talent plně rozvinout v tvrdé konkurenci newyorské hudební scény.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace