Zprávy / Nové desky

Agnes Obel v luxusním deluxe

Agnes Obel v luxusním deluxe

redakce | Zprávy / Nové desky | 29.09.2014

Agnes Obel, dánská písničkářka usazená v Berlíně, se řadí mezi nejopěvovanější interprety starého kontinentu, sbírá hudební ceny a boduje v žebříčcích.

Upozornila na sebe před třemi lety debutovým albem Philharmonics, kolekcí skladeb postavených skoro výhradně na klavíru a hlase. Výrazný vliv Erika Satieho a jeho náladového minimalismu, Clauda Debussyho, ale i pozdních desek PJ Harvey uhranul fanoušky nejen v rodném Dánsku, a celkově se ho prodalo bezmála půl milionu kusů. Na belgické nezávislé značce PIAS Recordings, kde vydávají například Dead Can Dance nebo dEUS, vyšla i její druhá deska Aventine. Po roce je tu Agnes s deluxe edition Aventine. Na trh půjde v říjnu, bude obsahovat tři skladby a jednou z nich je i remix písně Davida Lynche Full of Fire, jenž k tomu dodal: "Mám rád ten remix. Měl jsem ji přetáhnout na svoji značku... Myslím, že má ten nejkrásnější hlas a může s ním dělat jen věci unikátní, mimořádné." A pokud si říkáte, že díky Lynchově doporučení to bude pomalé a tísnivě bububu, není.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Stroon vydáva hudbu so svojským rukopisom

redakce 23.02.2020

Sám svoj prístup k hudbe označuje slovami ako zasnenosť, kontemplácia, snaha o beztiažovosť, či konceptualita.

Písničkář Homes debutuje deskou Lufu

redakce 21.02.2020

Mladý písničkář a producent Homes debutuje s melancholickou, osmiskladbovou nahrávkou Lufu, kterou si sám mixoval.

Vykuchán, vykostěn, zamrazen: katsa.theo

redakce 21.02.2020

Čtyřtrackovým EP Frost, které právě vychází na značce Ressonus Records, se hlásí o pozornost český producent katsa.theo.

Hrtl, nová deska, nové světy: Hotspot

redakce 20.02.2020

Hotspot je název třetí řadové desky od zkušeného elektronického hudebníka Hrtl, který má na kontě cenu Anděl z roku 2015.

Dmitrievna vydává nový singl Ferrari

redakce 13.02.2020

Track stylisticky navazuje na její předchozí tvorbu, s výraznější industriální atmosférou a ostrým feministickým podtextem.

David Pomahač vypráví příběhy o cestách ze tmy do světla

redakce 13.02.2020

Ve srovnání s Pomahačovým předchozím projektem, urban folkovým duem Kieslowski, značí novinka Do tmy je daleko posun v jeho tvorbě.

Virtuální zpěvačka Nivva vydává debutové EP

redakce 12.02.2020

Nivva je virtuální hudebnice, digitální bytost. Debutové EP Easy vydává na labelu Bad Names.

Nina Kohoutová debutuje singlem Blue Sunray

redakce 12.02.2020

Tématem její autorské hudební prvotiny je vztah se starší sestrou, která se neočakávaně osamostatnila a následně stala matkou.

Coals představují nový singl Pearls

redakce 11.02.2020

Kasia Kowalczyk a Łukasz Rozmysłowsky aka Coals chystají na březen zbrusu novou desku docusoap, kterou uvádí první singl.

Bare Escape debutují u Kabinet Records

redakce 29.01.2020

Brno i celá česká alternativní hudební scéna dostala do žil transfuzi divoké krve. Nová kapela neznamená nutně nové tváře.