Zprávy / Nové desky

Agu vydává debut na Yannick South

Agu vydává debut na Yannick South

redakce | Zprávy / Nové desky | 23.10.2015

AGU je polská muzikantka, žije v Praze. Její hudba, jemná a pokojná, vytváří pomocí minimalistických kytarových smyček a něžného zpěvu psychedelicky snovou atmosféru. Přestože vystupuje teprve necelé dva roky, má za sebou přes stovku koncertů ve třech zemích Evropy.

Právě vycházející album předznamenalo EP Mouthful of Dreams, které nahrála s vynikajícím s kytaristou Tomášem J. Holým. Píseň Papierowe Sny se dokonce dostala až mezi 20 nejúspěšnějších skladeb Velké Sedmy Radia 1 za rok 2014. Debut Ke Světlu vychází díky úspěšné crowdfundingové kampani na Startovači. Písně z nahrávky Mouthful of Dreams doplnila AGU o šest novinek a celek nahrála pod producentem Romanem Raiem. Kolegou jí i tentokrát zůstal Tomáš J. Holý. Ještě před datem oficiálního vydání bylo album nominováno na cenu TAIS AWARDS. Jeji zástupci AGU charakterizovali těmito slovy:


"Jediná svého druhu, ne však kvůli absenci konkurence. Spíše si dokázala najít přesně to své místo v přítomnosti celé plejády asi čtyřiceti zpěvaček střední Evropy, na které vstoupit je téměř posvátným aktem. Zanechává svou vlastní nesmazatelnou stopu v nesmrtelném světě variabilních, zkušených zpěvaček — s dobrým citem pro výběr kytaristů a schopností navodit pocit potřeby slyšet její písně znova a znova."

Desku můžete ve fyzické i digitální podobě zakoupit na e-shopu Yannick South i bandcampové stránce vydavatelství. Na Bandcampu si* Ke Světlu* můžete celé i poslechnout v podobě streamu.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Drť vydávají debut Puntičkár

redakce 29.05.2020

Výroky někdejšího člena tajné bezpečnosti (a kryptologa) se stávají nástrojem přizpůsobování a znejasňování činů komunistického režimu.

Nové rapové album Cermaque

redakce 26.05.2020

Jubilejní desátá studiová deska písničkáře Jakuba Čermáka překračuje hranice žánrů i stylů, a to i díky dlouhé řadě hostů.

Súrodenecká dvojica Bulp prichádza s novým EP

redakce 18.05.2020

Titulný singel Auri je dynamický track, ktorý popri svojom tanečnom charaktere reflektuje intímny vzťah matky a dcéry.

Na Deadred Records vychádza nový Stroon

redakce 17.05.2020

V mnohých ohľadoch zvláštny začiatok roka 2020 zachytil Stroona v mimoriadnej tvorivej kondícii.

Tom John Hall: Britský outsider pop se hlásí o slovo

redakce 16.05.2020

Nepředvídatelný popový lament o vnitřním morálním chaosu „progresivního levičáckého mileniála”.

Popoví pionýři Sparks vydávají novou desku

redakce 14.05.2020

Fyzické vydání 24. studiovky A Steady Drip, Drip, Drip se sice posunulo až na červenec, digitální verze vychází právě dnes.

Kompilace Virtual Healing je sondou do české elektronické scény

redakce 13.05.2020

Virtual Healing: Covid19 Antidote je audiovizuální kompilace od celé řady jednotlivců i kolektivů působících na české elektronické hudební scéně.

Lenka Dusilová nahrává album, online koncertem zahajuje sbírku na jeho dokončení

redakce 12.05.2020

Aby bylo možné nahrávku dokončit, rozhodla se Lenka Dusilová požádat o podporu své fanoušky formou crowdfundingové kampaně.

Jak tomuhle místu můžeš říkat domov, ptá se Tomáš Tkáč na druhé sólovce

redakce 11.05.2020

Tomáš Tkáč je zpěvák, textař, hudebník, producent, člen kapel Pris a něco něco a zakladatel labelu Divnosti.

Lannne zverejňuje nový videoklip

redakce 11.05.2020

Lannne plánuje predstaviť svoj debutový album na jeseň tohto roka ako support na vybraných koncertoch slovensko-českej šnúry kapely Billy Barman s názvom Zlatý vek.