Zprávy / Pozvánky

Aïsha Devi poskládá zvukový kaleidoskop

Aïsha Devi poskládá zvukový kaleidoskop

redakce | Zprávy / Pozvánky | 23.02.2016

Po roce je zpět párty Mosaik, za kterou částečně stojí uskupení SEED s pravidelnými stejnojmennými večírky, a po vystoupení Samuel Kerridge se představí se svou live-show švýcarka Aïsha Devi, která chvíli poté, co se na konci roku 2012 tajemně vzdala svého alter ega Kate Wax, přišla s novým zvukem a svou předchozí kariéru přetavila k nepoznání.

Jako Kate Wax pracovala od vydání svého debutového alba (Reflections of the Dark Heat na labelu Mental Groove Records, 2005) na symbióze svého hlasu s těkavou elektronikou lehce ohýbající electro nebo soudobý grime. Další příčkou se pro ni stal vstup do semknuté rodiny labelu James Holdena Border Community, kde v roce 2011 vydala svou druhou desku Dust Collision. Mezi interprety jako jsou Luke Abbott, Nathan Fake, Ricardo Tobar a další, si vytvořila svébytnou entitu na pomezí temného popu a synthetické elektroniky. Uzavřený svět, který promlouvá skrze skladby jejím hlasem. Přestože svou minulost dle svých slov "pohřbila" v poušti na dovolné v Tunisku, tak si bezpochyby ze spolupráce s Jamesem Holdenem odnáší silný sklon k konceptuálnímu přemýšlení o své hudbě.


Další etapou je tak tvorba pod vlastním jménem a práce na svém labelu Danse Noire, kde společně s interprety IVVVO, Vaghe Stelle nebo El Mahdy jr. pokračuje nepopovou cestou experimentální ambientnější elektroniky.

Její nejnovější poloha (pod svým občanským jménem) a především poslední release na labelu Houndstooth je dravější směsí rozpadající se techno hudby s inspirací v různých druzích obskurní new age spirituality, tranceu i záměrné líbivosti, nad kterou levituje její nezaměnitelný vokál, který tentokrát dle jejích slov hledá odpovědi na témata osvícení, vlastního vědomí a mateřských vztahů. Nahlas obnažuje témata, dle vlastních slov: "enlightenment, violence, resistance, mothers, daughters, consciousness" (osvícení, násilí, odpor, matky, dcery, vědomí).

Info

Mosaik presents:
Aïsha Devi (ch)
26. 2. 2016 22:00
Neone, Praha
Vstupné: 200,-

www.facebook.com/events/165666920472986
www.facebook.com/aishadeviaura
www.facebook.com/LunchmeatNeone
www.facebook.com/Mosaik.party

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Podzimní Potrvá hlučné i tklivé

redakce 21.09.2021

Kavárna, klub, bar - Potrvá. Když otevřete dveře, snadno vstoupíte do našlápnutého koncertu v hudebním klubu, živého baru ale i klidné kavárny. Co nabídne hudební menu?

Zvíře jménem Podzim koncertuje

redakce 21.09.2021

Zvíře jménem Podzim si ještě na podzim střihne pár koncertů, které budou jistě výjimečné, čili neváhejte.

Nový singl Black Holes

redakce 21.09.2021

Po dvou letech do své hudby teď přidávají elektronický element.

VickiKristinaBarcelona přijíždí do Prahy

redakce 20.09.2021

Kapela VickiKristinaBarcelona představuje Waitsovy písně v novém světle, přičemž ctí jejich původní humor a patos.

Sezóna se plní koncerty Fource

redakce 19.09.2021

Na jaře přijedou díky Fource Tom Gregory, Ocean Alley, John nebo Orla Gartland. Injury Reserve dorazí už v únoru.

Katarze v Gabriel Loci

redakce 17.09.2021

Magický prostor bývalého kláštera bude vibrovat na elektronické vlně a přinese divákovi neobyčejný zážitek.

Fuchs2 zahajuje klubovou sezónu

redakce 16.09.2021

Nový dramaturgický tým má ambici představovat výrazná jména současné klubové hudby a svébytné producenty a DJs s originální tvůrčí vizí.

Audiovizuální večer Genot Centre v Plato

redakce 16.09.2021

V průběhu večera, noci a rána se v městské galerii Plato Ostrava postupně představí deset různých tuzemských i zahraničních hudebníků či hudebních uskupení.

Sýček se vrací

redakce 16.09.2021

Nové zahnízdění Sýčka přineslo i obměněnou sestavu, která ale pořád frčí na krautrockový dálnici.

Pixies se vrátí do Prahy

redakce 15.09.2021

Historie Pixies je plná rozchodů, převratů a překvapení. Po více než třiceti letech vystupování a nahrávání Pixies zřejmě nalezli kýžený klid.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace