Zprávy / Pozvánky

Al Lover na hranici šamanské hudby

Al Lover na hranici šamanské hudby

redakce | Zprávy / Pozvánky | 01.11.2016

Al Lover je producent elektronické hudby ze San Francisca, který se v rámci svého evropského turné zastaví v sobotu 5. 11. v Praze. Přiváží svojí novou desku Neucide! a pražskému publiku představí svoji hudbu, která přímo navazuje na odkaz šedesátkové psychedelie 13th Floor Elevators, experimentátorů z Neu! ale i vlivy DJ Shadow.

Lover se pohybuje na hranici taneční a šamanské hudby. Za posledních pár let vytvořil unikátní spojení současného ale i starého garáž-psychedelického rocku, který míchá do nových kosmických kompozic. Kombinace starých bicích automatů, analogových synťáků a šamanských samplů dává dohromady unikátní audio zážitek, který často doprovází svými vlastními projekcemi. Ne náhodou často zaslechnete rytmy Moon Doga, klávesy Mammana Saniho či bicí Martina Reva.


Mimo to remixoval a spolupracoval s Goat, Antonem Newcombem, White Fence a Lumerians. Je také oficiálním DJ festivalu Levitation (Austin Psych Fest). Jeho vystoupení doplní producent MOLLY, který míchá drone a synťáky s krautrockovými rytmy. Dalším vystupujícím bude M-N, Michael Nechvátal, který zase vzývá boha starejch oscilátorů. Oba budou reprezentovat label Stoned To Death Records. Další support bude ještě oznámen.

Sobotní večer bude pod taktovkou River Promotions hostit první z večerů experimentální hudby pod názvem Purgatory. Vstupné bude dobrovolné. Více informací na riverpromotions.eu a na FB události.

Info

Purgatory Vol. 1
Al Lover (us)
Support: MOLLY + Michael Nechvátal + další
5. 11. 2016 20:00
Napa Underground, Praha
Vstupné: dobrovolné

www.facebook.com/events/190198751419898
www.facebook.com/napaundergroundmusicclub

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Irská postpunková střela Fontaines D.C. poprvé v Praze

redakce 01.07.2020

Novinka nabízí stejně syrové a ostré texty, plné deziluze mladé generace čelící osobním i globálním problémům dospělého světa jako romanticky pochroumaný debut.

Billy Barman sa vracajú na pódiá

redakce 30.06.2020

Nosiče Zlatý vek sú hotové a Billy Barman ich nakoniec pokrstia koncertom skôr, ako sami predpokladali.

Palma a Něco Něco v Underdogs'

redakce 29.06.2020

Palma boří písničkářský mýtus o kytarovém či klávesovém doprovodu a svůj hlas balí do elektropopového hávu, ovšem bez zbytečných extravagancí.

Nový termín pro Kvelertak

redakce 29.06.2020

Vzhledem ke stávající situaci s epidemií koronaviru byli organizátoři nuceni zrušit termín koncertu skupiny Kvelertak a nyní zveřejňují nové datum konání.

Kasárna Karlín oslaví třetí výročí

redakce 23.06.2020

Za tři roky navštívilo areál téměř 1 000 000 návštěvníků, proběhlo přes 900 akcí a stát díky spolku spravujícímu Kasárna ušetřil až 15 milionů Kč.

Lebanon a Kurvy Češi v Underdogs'

redakce 22.06.2020

Čekáš weird noise nebo guitar-techno a dostaneš disco a naopak. Improvizace je u Lebanon jediná jistota.

Sisi debutuje vzpomínkovou prózou

redakce 20.06.2020

Projdeme se pamětí nabízí jednak texty ze všech etap jeho tvorby, ale v prozaickém vyprávění zachází Sisi mnohem dále.

Zrní součástí Ceny Olgy Havlové

redakce 19.06.2020

Zrní se vrací na koncertní podia konečně představit novou desku Nebeský klid fyzicky přítomnému publiku.

Roxy se vrací do hry Smackovým koncertem

redakce 18.06.2020

V doprovodu svých věrných ve složení Tchagun, Chaplin a DJ Tony P vymete pavučiny ze všech koutů klubu, který zel prázdnotou déle, než je zdrávo.

Online bytové koncerty pro pět kinosedaček a online stream

redakce 17.06.2020

Projekt svou jedinečnou podobou, která kombinuje koncerty online i offline, zastřešuje profesionální i začínající kapely a hudebníky.