Zprávy / Nové desky

Alasdair Bouch vydal EP Desolation Peak

Alasdair Bouch vydal EP Desolation Peak

redakce | Zprávy / Nové desky | 18.03.2022

„Desolation Peak je můj způsob, jak čelit a bojovat s osamělostí, úzkostí a strachem z posledních dvanácti měsíců strávených v lockdownu,“ říká v Praze usazený britský písničkář Alasdair Bouch. „Je jen málo těch, kteří zůstali nedotčeni pandemií – zpochybnila téměř každý aspekt našeho života –, ale spolupráce, soucit a ohleduplnost k ostatním nám pomohou vše překonat,“ věří. „Tyto písně vyjadřují spolucítění a v konečném důsledku vítězí nad nepřízní osudu.“

Nedávno vydané singly Out of My Mind a Storm in a Coffee Cup (feat. Anna Beckerová), nahrané Thomem Artwayem, jsou spárovány se dvěma baladami, původně sbíranými na odložené, v pořadí páté Bouchovo album In Your Arms“ (o rozpadajícím se vztahu) a This Much Is True (o životě v Londýně). Vznikly před deseti a dvaceti lety, ale autorem stále silně rezonují. Obě skladby vznikaly pod rukama producenta Jakuba Steva Lenze v roce 2015. Po sérii zpoždění a minikatastrof, kdy bylo Steveovo studio vykradeno, se Bouch bál, že nahrávky budou navždy ztraceny. Díky nevítané přestávce v hudebním životě došlo ke vzkříšení těchto skladeb americkým producentem Geoffem Tysonem,který se ujal mixu a masteringu. Mezi další hosty hrající na EP patří kontrabasista Ondřej Jurásek a klávesový maestro Jirka Vidasov. Jak říká Alasdair Bouch, je to lokální záležitost, na které se objevuje smetánka české scény. Páté album by pak mělo vyjít koncem léta.

Info

Alasdair Bouch
Bandcamp

foto © Barbara Kuntová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Jaromír 99. Letní kapela je Mimosezóna

redakce 22.05.2022

Letní kapela s Jaromírem Švejdíkem (Jaromír 99) nabízí na debutovém albu rockový výlet za písničkou horským krajem rockové melancholie a nezčeřené vícehlasé pohody.

Vychádza Echo Cube od Analogrunner

redakce 16.05.2022

Echo Cube je citlivo vyskladaná mozaika elektronických skladieb, demonštrujúca rôznorodosť a zvukofarebnosť.

Holy Fanda & The Reverends vydávají album

redakce 15.05.2022

Dopisy v lahvi v produkci Martina Tvrdého je nabité silnými písněmi, originálním zvukem a výpovědí, která překypuje emocemi.

Lucie Redlová dozrála k lidovkám

redakce 13.05.2022

Valašská písničkářka posílená Jiřím Hradilem i horňáckými hudci vzdala hold svým kořenům, Jitce Šuranské i Davidu Stypkovi.

Duhan prichádza s projektom Wave Rider

redakce 11.05.2022

Tanečnosť, melodickosť a moderný nádych naberá oproti jeho predchádzajúcej tvorbe tvrdší a miestami cinematický charakter.

Nové album Filipa Míška u Weltschmerzen

redakce 09.05.2022

Podmanivé nálady, ASMR šuchoty, dronovo-ladené basové tóny, ostrý zvuk aj prekvapivé výbuchy zvukovej farebnosti.

Insania: Vejška života ví, že Země je placatá

redakce 05.05.2022

Insania si v novém klipu střílí z absolventů vysoké školy života a konečně vydává nové album GRRRotesky i digitálně.

Raritka Michael’s Uncle vyšla u Papagájova Hlasatele

redakce 04.05.2022

Na koncertě zazněla i zcela unikátní skladba Světlo, při jejímž provedení se k Michael´s Uncle připojila improvizovaná dechová sekce složená ze členů kapel Už Jsme Doma a Extempore.

Zbytečný luxus vydávají debutové album

redakce 29.04.2022

Album obsahuje jedenáct Petrových autorských písní – existenciálních zpovědí stárnoucího muže, tak trochu ztraceného v životě.

Kounovsky: Live Forever je venku

redakce 27.04.2022

Kounovsky skladby na Live Forever propojuje pomocí popových refrénů a svůj rukopis opírá o elektronické beaty, trip hop a funkem nasáklou psychedelii.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace