Zprávy / Pozvánky

Alex Zhang Hungtai premiérově v Praze

Alex Zhang Hungtai premiérově v Praze

redakce | Zprávy / Pozvánky | 25.02.2017

Kanaďan s tchajwanskými kořeny, světoběžník a talentovaný muzikant Alex Zhang Hungtai je na alternativní scéně zapsán se svými projekty Dirty Beaches a Last Lizard. V neděli 26.února přijíždí vůbec poprvé do Prahy – v Čechách hrál zatím jedinkrát, a to na festivalu Creepy Teepee v roce 2011 právě pod hlavičkou Dirty Beaches. Tentokrát zdejší publikum čeká koncert tria, ve kterém Alex spojuje síly s excelentními portugalskými hudebníky Davidem Maranhou a Gabrielem Ferrandinim.

Loňské společné album free jazzových improvizací Ancora pro prestižní label Grain of Sound bylo nahráno naživo v londýnském klubu Café Otto. Prvotním impulsem k setkání tří hudebníků byla ale výzva labelu Blue Note z roku 2014, kdy se společně pustili do reinterpretace Coltraneovy legendární skladby Blue Train - úchvatný výsledek, nahraný v Lisabonu pro platformu La Blogotheque, je k vidění a slyšení ve filmové koláži, která k téhle příležitosti vznikla.


Každé živé vystoupení sestavy Zhang Hungtai/Ferrandini/Maranha je samozřejmě odlišné, podstata ale zůstává stejná: výsledný zvuk je založený na naprosté důvěře a vzájemném napojení tří přátel-muzikantů. Recenze mluví o "nové úrovni podvědomé komunikace" v triu, kde Alex má na starost saxofon, perkuse a vokál, David Maranha ovládá varhany a Gabriel Ferrandini bicí a perkuse. Atmosférické instrumentální pasáže a abstraktní zvukové plochy, připomínající soundtrack k neexistujícímu filmu, se střídají s drásavými okamžiky jak z živých vystoupení Dirty Beaches a s výbušnými rytmickými zvraty.

Večer ve smíchovském klubu Underdogs otevře experimentální sestava Fokumé, kombinující postupy jazzu, industrialu, elektroniky a improvizace. Vystoupí také pražská garážová kapela Vellocet Roll, která tentokrát slibuje sestavu rozšířenou o saxofon a projekci.

Info

Alex Zhang Hungtai + David Maranha + Gabriel Ferrandini
Support: Fokumé + Vellocet Roll
26. 2. 2017 20:00
Underdogs' Ballroom & Bar, Praha

www.facebook.com/events/1777662359151803
www.facebook.com/UnderdogsPRG

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nick Cave Alone at Alexandra Palace odhaluje skrytou podstatu jeho písní

redakce 21.09.2020

Forma známých písní se tak obnažuje na jejich podstatu a film nabízí niterný intimní zážitek blízkého spojení s interpretem a jeho hudbou.

Anna Maria Jopek probarví Prahu

redakce 21.09.2020

Pozoruhodné je, že si dokázala v rámci jazzového jazyka a nadnárodních spoluprací zachovat slovanskou muzikantskou osobitost v harmonii, melodice i výrazu.

Do Prahy přijedou Elderbrook a Kid Francescoli

redakce 20.09.2020

Performer, multiinstrumentalista a zpěvák Elderbrook se proslavil díky svým citlivým tanečním bangerům, ve kterých se věnuje třeba psychickému zdraví i otázkám identity.

Nová sezona HaDivadla nese téma Adaptace

redakce 19.09.2020

„Dá se adaptovat bez radosti? Kdy vlastně celá ta krize začala?“ ptá se kolektiv HaDivadla.

Garden of Eden od Metronome Blues vychází u Kabinet Records

redakce 18.09.2020

Album bylo nahráno a produkováno výhradně Braddockem. Obsahuje písně, které vznikly v jeho studiu v Brně a dvě novější.

Hudební ceny Vinyla oslaví deset let

redakce 18.09.2020

Do desátého ročníku vstupují hudební ceny Vinyla a chystají hned devět koncertních večerů.

Mutanti hledaj východisko s Miroslavem Krobotem

redakce 17.09.2020

Klip režíroval Jiří Konvalinka, herec a muzikant, který má na kontě už jednoho Anděla z roku 2013 s kapelou Vložte Kočku.

Tábor s vizí temného ambientního folku a rocku

redakce 16.09.2020

Rituálnost a omamnost středověkých ohňů z rukou sporadicky vystupující smečky členů a členek Or, Vole, Lvmen, Oswaldovi a MaVa. Nová deska.

Jan Pikous v Domě Gustava Mahlera

redakce 16.09.2020

Kdybychom chtěli jedním slovem pojmenovat, co fotografie Jana Pikouse při vší různorodosti zvolených postupů spojuje, možná by se nabízelo slovo „přísvit“.

Rachot uvádí: Radian, David Rothenberg a Das B

redakce 15.09.2020

Rachot zve na blížící se koncerty, hlukové vzorce, hudebníka hrajícího se zvířaty nebo kvartet se členy The Necks a Loto.