Zprávy / Pozvánky

Alex Zhang Hungtai premiérově v Praze

Alex Zhang Hungtai premiérově v Praze

redakce | Zprávy / Pozvánky | 25.02.2017

Kanaďan s tchajwanskými kořeny, světoběžník a talentovaný muzikant Alex Zhang Hungtai je na alternativní scéně zapsán se svými projekty Dirty Beaches a Last Lizard. V neděli 26.února přijíždí vůbec poprvé do Prahy – v Čechách hrál zatím jedinkrát, a to na festivalu Creepy Teepee v roce 2011 právě pod hlavičkou Dirty Beaches. Tentokrát zdejší publikum čeká koncert tria, ve kterém Alex spojuje síly s excelentními portugalskými hudebníky Davidem Maranhou a Gabrielem Ferrandinim.

Loňské společné album free jazzových improvizací Ancora pro prestižní label Grain of Sound bylo nahráno naživo v londýnském klubu Café Otto. Prvotním impulsem k setkání tří hudebníků byla ale výzva labelu Blue Note z roku 2014, kdy se společně pustili do reinterpretace Coltraneovy legendární skladby Blue Train - úchvatný výsledek, nahraný v Lisabonu pro platformu La Blogotheque, je k vidění a slyšení ve filmové koláži, která k téhle příležitosti vznikla.


Každé živé vystoupení sestavy Zhang Hungtai/Ferrandini/Maranha je samozřejmě odlišné, podstata ale zůstává stejná: výsledný zvuk je založený na naprosté důvěře a vzájemném napojení tří přátel-muzikantů. Recenze mluví o "nové úrovni podvědomé komunikace" v triu, kde Alex má na starost saxofon, perkuse a vokál, David Maranha ovládá varhany a Gabriel Ferrandini bicí a perkuse. Atmosférické instrumentální pasáže a abstraktní zvukové plochy, připomínající soundtrack k neexistujícímu filmu, se střídají s drásavými okamžiky jak z živých vystoupení Dirty Beaches a s výbušnými rytmickými zvraty.

Večer ve smíchovském klubu Underdogs otevře experimentální sestava Fokumé, kombinující postupy jazzu, industrialu, elektroniky a improvizace. Vystoupí také pražská garážová kapela Vellocet Roll, která tentokrát slibuje sestavu rozšířenou o saxofon a projekci.

Info

Alex Zhang Hungtai + David Maranha + Gabriel Ferrandini
Support: Fokumé + Vellocet Roll
26. 2. 2017 20:00
Underdogs' Ballroom & Bar, Praha

www.facebook.com/events/1777662359151803
www.facebook.com/UnderdogsPRG

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Houpací koně zvou na nahrávání akustického alba

redakce 15.10.2019

Houpací koně zvou na nahrávání akustického alba do broumovského Soulkostela uprostřed lesů. Akusticky zahrají i v listopadu v Praze před TaxiWars.

Thom Yorke v Praze i na Pohodě

redakce 15.10.2019

Thom Yorke přiveze do pražského Fora Karlín a na slovenský festival Pohoda svůj projekt Tomorrow's Modern Boxes.

Kabinet Múz odhaluje svůj podzimní jídelníček

redakce 15.10.2019

Psychedelií zahalený pop s lyrickým dívčím vokálem a bluesovým příběhem i mnoho dalších stylů pro letošní podzim.

Listopadové pátrání po kořenech - Ned Collette v Kaštanu

redakce 14.10.2019

Ned Collette se po několika letech konečně vrátí do Prahy, tentokrát se svou tříčlennou doprovodnou skupinou poprvé naživo představit loňské album Old Chestnut.

Raketkanon vyjíždí na poslední turné

redakce 14.10.2019

Jednou ze zastávek posledního klubového tour Raketkanon bude i vídeňská Arena, Čechám i Slovensku se tentokrát vyhnou.

Titáni thrash metalu Slayer se loučí koncertním filmem plným krve

redakce 14.10.2019

Snímek zachycuje kapelu v nejlepší formě na koncertě v Los Angeles v roce 2017 a zároveň do krátkého hraného filmu propojuje poslední tři videoklipy.

Písničkář Cavetown se vrací do Prahy

redakce 14.10.2019

Na nahrávce míchá folkové písničkářství, indie elektroniku i popové melodie, které doprovází optimisticky zasněné vypravování o dospívání.

Milky Chance a písně inspirované mořem

redakce 12.10.2019

Skladby spojuje téma všudypřítomného oceánu a samotný název odkazuje na sílu měsíce způsobující každodenní příliv a odliv.

LU a Nierika po devíti letech spolu

redakce 11.10.2019

Při příležitosti vydání limitovaných vinylových edic se po devíti letech setkají LU a Nierika na stejném pódiu.

Beth Hart ve větším

redakce 11.10.2019

Beth Hart pokaždé přijíždí se zbrusu novým playlistem, pokaždé překvapí vyvážeností svého setu a talentem.