Zprávy / Pozvánky

Alex Zhang Hungtai premiérově v Praze

Alex Zhang Hungtai premiérově v Praze

redakce | Zprávy / Pozvánky | 25.02.2017

Kanaďan s tchajwanskými kořeny, světoběžník a talentovaný muzikant Alex Zhang Hungtai je na alternativní scéně zapsán se svými projekty Dirty Beaches a Last Lizard. V neděli 26.února přijíždí vůbec poprvé do Prahy – v Čechách hrál zatím jedinkrát, a to na festivalu Creepy Teepee v roce 2011 právě pod hlavičkou Dirty Beaches. Tentokrát zdejší publikum čeká koncert tria, ve kterém Alex spojuje síly s excelentními portugalskými hudebníky Davidem Maranhou a Gabrielem Ferrandinim.

Loňské společné album free jazzových improvizací Ancora pro prestižní label Grain of Sound bylo nahráno naživo v londýnském klubu Café Otto. Prvotním impulsem k setkání tří hudebníků byla ale výzva labelu Blue Note z roku 2014, kdy se společně pustili do reinterpretace Coltraneovy legendární skladby Blue Train - úchvatný výsledek, nahraný v Lisabonu pro platformu La Blogotheque, je k vidění a slyšení ve filmové koláži, která k téhle příležitosti vznikla.


Každé živé vystoupení sestavy Zhang Hungtai/Ferrandini/Maranha je samozřejmě odlišné, podstata ale zůstává stejná: výsledný zvuk je založený na naprosté důvěře a vzájemném napojení tří přátel-muzikantů. Recenze mluví o "nové úrovni podvědomé komunikace" v triu, kde Alex má na starost saxofon, perkuse a vokál, David Maranha ovládá varhany a Gabriel Ferrandini bicí a perkuse. Atmosférické instrumentální pasáže a abstraktní zvukové plochy, připomínající soundtrack k neexistujícímu filmu, se střídají s drásavými okamžiky jak z živých vystoupení Dirty Beaches a s výbušnými rytmickými zvraty.

Večer ve smíchovském klubu Underdogs otevře experimentální sestava Fokumé, kombinující postupy jazzu, industrialu, elektroniky a improvizace. Vystoupí také pražská garážová kapela Vellocet Roll, která tentokrát slibuje sestavu rozšířenou o saxofon a projekci.

Info

Alex Zhang Hungtai + David Maranha + Gabriel Ferrandini
Support: Fokumé + Vellocet Roll
26. 2. 2017 20:00
Underdogs' Ballroom & Bar, Praha

www.facebook.com/events/1777662359151803
www.facebook.com/UnderdogsPRG

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Árstíðir vám dají Island na dlani

redakce 13.12.2019

Soulkostel je pro podobné události dokonalý.

Když se Berlín zamiluje do Prahy

redakce 13.12.2019

Kromě jiného pražské vydavatelství Digital Paradox Records představí MacroNoise, Fedora a šéfa labelu pod značkou Sabiani.

Benefit pro Jako doma i Kafka Band v Brně

redakce 12.12.2019

Benefiční koncert pro Jako doma, organizaci věnující se ženskému bezdomovectví i Kafka Band, to je brněnský čas předvánoční.

Pražská dvojice Black Holes vydává debut

redakce 12.12.2019

Jak ve dvou se dá dosáhnout hutného, naléhavého zvuku v kombinaci s melodickými zpěvy? Black Holes to zkoušejí.

Shallov uzatvára ďalšie dva roky svojej existencie nahrávkou

redakce 11.12.2019

Album pozostáva z dvoch skladieb tvoriacich cyklus apokalypsy, lásky, hystérie a nádeje.

James Harries přichází s další novinkou

redakce 11.12.2019

K aktuálnímu albu, které vychází v lednu 2020 na labelu Tranzistor, přichystal turné, během kterého zavítá i do mnoha měst České republiky.

Hackedepicciotto po dvou letech v Praze

redakce 10.12.2019

Do Prahy se vracejí umělečtí a životní partneři Alexander Hacke a Danielle de Picciotto. Vezou novinkové album The Current.

Producent Griz a jeho živý future funk se vrací do Prahy

redakce 10.12.2019

Detroitský umělec se proslavil energickými koncerty, kde kombinuje živý zvuk saxofonu s EDM produkcí a odlehčenou funkovou flow.

Vzpomínky i čerstvý vítr: The Subways

redakce 09.12.2019

Trojice The Subways slaví patnáct let od vydání debutového alba Young for Eternity. Do Brna i Prahy přivezou i nové skladby.

Belgrado přivezou do Prahy svůj inovativní postpunk

redakce 08.12.2019

Dva Venezuelané, Brit a Polka v čele, takové je složení v Barceloně usazeného postpunkového kvartetu Belgrado.